Spolek pozůstalých GFC

S hlubokým zármutkem sděluji, že nám odešlo na věčný odpočinek naše milované GFC.
Věnujte mu prosím tichou vzpomínku a pak si Vás všechny, kteří jste měli GFC rádi, dovoluji pozvat na menší, či větší pokec nás pozůstalých.
Pokud nás občas navštíví i bývalý tvůrce GFC, bude mě opravdu potěšením.
Autor diskuse: Petr Havlíček - Profil , 15.5.2013 všeobecné - ostatní
Dále moderují: Pedro1 Profil + Rybkin Profil

Kolik jsem za poslední měsíc koupil nožů?

A) Jeden12%

B) Dva 7%

C) Tři 0%

D) Čtyři 0%

E) Pět a více 9%

F) Koupil jsem nejen nože, ale i příslušenství, stalo to jako malý auto9%

G) Nekoupil jsem nic, mam všeho dost14%

H) Nekoupil jsem nic, ale koupím 2%

I) Jste banda magorů co neví co s penězi 44%

J) Nože nepoužívám 2%

Od 5.6.2025 hlasovalo 43 čtenářů.

NMartin M. - Profil | Út 22.7.2025 17:04:43

Plecko smrdi, nepouzivame jej vubec. U nas nejvice kotleta na vsechno a trochu krkovice na peceni.

    NReznik76 - Profil | Út 22.7.2025 16:25:37

    Mě ty vaše nákupy plecka baví 😁
    Máte stejnou šanci jako vyhrát ve sportce že to nebude rozjebaný a použitelný

      Nmaximotak - Profil | Út 22.7.2025 15:19:00

      minatrix >> kdybys chtel LedLenserku, dvoudilnou s vytahanou gumou... :) A taky mam jednu malou Tikku, ale uz nevim kde. Na rybach i jinde si svitim vicemene vodotesnou prevazne gumovou celovkou z Kauflandu - ted ji meli opet v akci, za nejaky desetikoruny (vyhovuje mi jeji mekci svetlo, sviti skrz mlecny "sklicko").

        NVojtechvojtech - Profil | Út 22.7.2025 15:16:40

        Pedro1 >> Těch modelů je spousty. Od totálního nesmyslu nevhodného pro lov ryb s výkonem reflektoru kamionu až po kapesní, lehké, kompaktní, odolné, vodotěsné stroje s možností výměny nabíjecích akumulátorů až po nabíjení v zařízení. A není světlo jako světlo. Fenixe hodíš do vody a von pořád svítí, spadne ti na kámen a pořád funguje. Zkus to s plastovkou za pár stovek. Fenixe koupíš okolo 1500 Kč, to není zase takový výdaj za kvalitní světlo. Nikomu to nenutím. Ale pár čelovek jsem měl a můžu v klidu prohlásit, že tyhle pro mě byly nejlepší. Však to znáš z diskuzí ohledně nožů:)

          NPedro1 - Profil | Út 22.7.2025 15:10:33

          minatrix >> Dobře, chápu tu poslední větu, jsi rád, že máš pěknou funkční věc.
          Jinak na čelovku z Dekáče se taky můžu spolehnout, obzvlášť když s ní svítím přesně 20 minut za noc a další náhradní mám v batohu.
          Kdy se Ti naposledy rozbila čelovka a kdys jí případně nechával opravovat?

          Já jsem měl/mám hromadu čelovek. Nabíjecí, na baterku, ...., všechno do litru. Nerozbila se ani jedna, všechny svítí. A to je té nejstarší tak 20 let. Novou kupuji proto, že se mi nějaká v krámě líbí a zapomenu, kde mám ty další.

            Nminatrix - Profil | Út 22.7.2025 15:04:20

            Pedro1 >> mám (měl jsem) xy čelovek.
            Jako když si koupíš na přívlač z Ali Tsurinoya či Shimano TwinPower.

            Ten první nenadchne, svou práci jakž takž udělá, když se něco podělá, letí do koše.
            Na druhej se můžeš spolehnout, je na něj servis a celkově jsi rád, že ho máš.

              Nmaximotak - Profil | Út 22.7.2025 14:49:32

              Pedro1 >> zapomnels na Tikku, velka chyba... :)

                NPedro1 - Profil | Út 22.7.2025 14:27:36

                Vojtechvojtech >> Tyhle čelovky se tady řešili historicky mnohokrát a už hodně dávno. Fenix, Petzl, Ledlenser,......., akorát mi furt nikdo nevysvětlil tu přidanou hodnotu za tu cenu. Bavím se o nočním lovu ryb, kaprů, ne o tom, že polezu 10 hodin skrz jeskyni.

                  NVojtechvojtech - Profil | Út 22.7.2025 13:25:47

                  Praseodym >> Pokud hledáš kvalitu a fčnost na dlouhé roky, tak fi. Fenix (pro mě zatím bez konkurence). Mám vyzkoušené dva modely. Osobně můžeme probrat po SZ ....

                    NPedro1 - Profil | Út 22.7.2025 13:01:48

                    Praseodym >> Já mám tuhle a je super, svítí červeně, normální bílá a hodně bílá, nabíjecí, lehká, .... a jako záložní mám asi tak 6 starých co jsem kupoval historicky.
                    Vlastně mi nikdy čelovka neodešla.

                    https://www.decathlon.cz/p/dobijeci-celovka-hl-500-usb-v3-300-lumenu/_/R-p-339061

                      Nkubah - Profil | Út 22.7.2025 12:57:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      plavan >> pohled na pstroužky v potoce mně držel při sběru u strýce :-)

                      V potoce jich bylo vidět dost

                        NPraseodym - Profil | Út 22.7.2025 12:32:21

                        Rybkin >> hrozně ti závidím... Hned bych vyrazil...

                          NPraseodym - Profil | Út 22.7.2025 12:31:56

                          Pedro1 >> přemýšlím o celovce. Mam sice jednu z dekace, jsem s ní velmi spokojený, ale chce to zálohu. Bez funkční čelovky je člověk v prdeli.

                            NRybkin - Profil | Út 22.7.2025 12:26:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Srnec za bydlikem

                              NMiPo - Profil | Út 22.7.2025 12:17:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              plavan >> kdepak tučnější plecko na karboše je dobrota, nakonec jsem i brkaši udělal a polil špínou z karbošů

                                Nplavan - Profil | Út 22.7.2025 11:57:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Já si dal ještě nášup ze zeleniny a zbylých brambor

                                  Nplavan - Profil | Út 22.7.2025 11:56:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Zdenda P. tenkrát zpíval : " pstroužku můj, nežaluj !! "

                                    Nmaximotak - Profil | Út 22.7.2025 11:21:56

                                    Pedro1 >> ja mam bramboraky krupavy vzdycky - brambory strouham nahrubo a placky delam tenky, jsou pak jako natuzena krajka... :)
                                    jak je krz ne videt, pri jidle jedny nic neprekazi vyhlizeni dalsiho kousku :) :)

                                      Nplavan - Profil | Út 22.7.2025 11:20:26

                                      Pedro1 >> máme nejčastěji štiky, ale ty sem nepostuju, abych vás neotrávil, páč jimi pohrdáte.
                                      Já tady ani nemám kam jít na ryby, čtyři fleky jsou teď kvůli opravě jezu v prdeli, ty dva zbývající okupují hrdinové a kykáni.
                                      Ae mám v srpnu tejden dovolený, teda zatím to visí na nástěnce, tak snad v tu dobu už vyrazím. Ale jak se znám, bude teplo nebo zima nebo vítr nebo bude pršet :-))))))

                                        Červené karty: MV