ČR - pivní velmoc? | MRK.cz

ČR - pivní velmoc?

Kolegové,

máme zde diskuse zabývající se dobrým jídlem i vínem. A proto mi tu malinko chybí diskuse nad tímto všeobecně oblíbeným nápojem. Vítány jsou recenze na méně známá piva z českých regionálních pivovarů i doporučení na piva zahraniční. Podělte se také o místa, kde o pivo pečují s láskou a umem. Rovněž ocením fotografie zajímavých pivních sklenic, výčepů a samotných pivních láhví. Co naopak neocením jsou odkazy na nekulturní nasávání průmyslových "rádobypiv", bohužel v ČR tolik oblíbených. Fotografie piva v pet-láhvích mažu okamžitě.
Autor diskuse: KóĎA - Profil , 9.10.2012 všeobecné - ostatní
Dále moderují: Buffalo1969 Profil + Darďas Profil + Praseodym Profil

NButchi - Profil | St 2.8.2017 10:38:34

poldeci >>
Já rozumím i slovensky..
Podle mě je to jenom jedna strana mince, kromě toho je to tak 50/50, záleží na tom, co zrovna mají v pivotéce.
Osobně jsem nepozoroval žádnej zásadní rozdíl v chuti mezi sklem a petkou. Nejlepší je samozřejmě točené, a na doma klasicky sklo, ale když je to v PETce, taky se z toho nepodělám.

    Npoldeci - Profil | St 2.8.2017 10:24:03

    Butchi >> http://www.pivnici.cz/clanek/vysledky-ankety-kupuje​te-pivo-v-pet-lahvich-a-nova-anketa/

    schválne ti dám radšej český zdroj aby si rozumel pisanému,,,,fakt nič v zlom ale mám pocit,že nerozumieš tomu čo píšem

      Nsmike - Profil | St 2.8.2017 10:16:31

      Leos >> presne tak

        NButchi - Profil | St 2.8.2017 10:11:11

        poldeci >>
        S tebou fakt nemá cenu o něčem diskutovat.

          NButchi - Profil | St 2.8.2017 10:10:30

          kubah >>
          Kdyby to byl nějakej problém, tak by to tam asi nedávali lidé typu Matušky apod, kteří tomu rozumí..

            NLeos - Profil | St 2.8.2017 10:03:26

            kubah >> Já bych řekl, že je to dáno i tím, že jsou tam menší náklady a jednodušší technologie. Vetšina mini a home pivovarů radši koupí novou petku, než linku na sanitaci skla a vše s tím spojené.
            Matuška ( a asi i další) si můžou při jejich cenách dovolit prodávat jednorázový sklo. Někteří asi ne.

              Npoldeci - Profil | St 2.8.2017 9:25:13

              Butchi >> sorry,nič študovať nepotrebujem,skratka to balenie viac vyhovuje tým čo jedia z ešusa ako pivným fajnšmekrom...a to nepíšem preto aby som ťa urazil,skús nad tým popremýšľať

                Nkubah - Profil | St 2.8.2017 8:27:44

                Butchi >> ono to vážně nemá cenu řešit...

                  Nkubah - Profil | St 2.8.2017 8:26:29

                  poldeci >> pokud vynecháme "Zlaťák, Braník" a jiné nepivo v PET...

                  Tohle jsou čerstvá piva, čerstvě vařená, minimální trvanlivost, potřeba uchování v chladu temnu...

                  Podívej se třeba na Plzeň - teď ji koupíš a můžeš spotřebovat i za rok ?

                    Nkubah - Profil | St 2.8.2017 8:23:51

                    Leos >> právě i u zdroje... Většina pivovarů má nefiltr či jiné pivo v plastové lahvi...

                      NButchi - Profil | St 2.8.2017 8:10:30

                      poldeci >>
                      To je zase názor z prdele, nejdřív si o tom něco zjisti a pak pičuj.

                        NLeos - Profil | St 2.8.2017 8:05:17

                        poldeci >> No, vono se kolikrát nedá konkrétní pivo koupit v ničem jiným. Když nejsi přímo u zdroje.

                          Nfoxxx - Profil | St 2.8.2017 8:02:06

                          Pike >> Asi měl, pokud se jedná o stejného Muflona. Prodává ho jistý obchodní řetězec (nevím teď název) ve svých obchodech v lahváčích. Moc mi nechutnal, tak už jsem si ho pak nekoupil.

                            Npoldeci - Profil | Út 1.8.2017 22:53:38

                            iba zo zvedavosti som sem nazrel ale zarazilo ma,že "vychutnávate" pivo z pet fliaš,hm čakal som vačšie fajnšmekerstvo

                              Nkubah - Profil | Út 1.8.2017 21:33:11

                              Jsem zvědav...

                              Doražte na1. benešovský BEER festival, který se koná na parkovišti před naší pivotékou.
                              Bude se čepovat pivo z menších českých pivovarů jako např. Krušnohor, Rodinný pivovar u Vacků, Krkonošský Medvěd, Pivovar Matuška, Pivovar Žatec, Pivovar Ferdinand, Hubertus, Konrád.....
                              K pivu samozřejmě patří i dobré jídlo jako např. domácí burgery,
                              grilované sele, klobásy, palačinky a malá kavárna.
                              Bude i bohatý doprovodný program o který se postarají lokální kapely Ruce Nohy, RockTom, Rozjeté Veverky, CukLetu, RV4, PigStyle.
                              A samozřejmě jsme nezapomněli na pivní soutěže o pivní ceny. Zejména oblíbená soutěž v krkání!!
                              Akce se koná za každého počasí!!!

                              https://www.facebook.com/events/159045884655326/?ac​ontext=%7B%22ref%22%3A%223%22%2C%22ref_newsfeed_sto​ry_type%22%3A%22regular%22%2C%22feed_story_type%22%​3A%22128%22%2C%22is_sponsored%22%3A%221%22%2C%22act​ion_history%22%3A%22null%22%7D

                                NRoyale with Cheese 3 - Profil | Čt 4.5.2017 20:53:55

                                POkud někdo jedete hodně v IPA tak doporučuju ochutnat tu z Krušnohoru z Kraslic. Ze všech co jsem tady pil mi přišla nejlepší. Maj taky fantastickou desítku ( nikdy jsem lepší nepil) a ležák, Prazdroj by se od nich mohl učit.
                                Na druhou stranu čerstvá zkušenost s pivovarem v Pernštejně http://www.pivochalupnik.cz/ - musí se ještě moc zdokonalit. Dám jim ještě šanci tak za půl roku.

                                  NPike - Profil | Čt 4.5.2017 20:38:48

                                  Již někdo zkoušel pivo Muflon z Kunratic?

                                  http://pivovarkunratice.cz/

                                    Nhláskař - Profil | Pá 14.4.2017 22:13:02

                                    Zajímavé pivko. Jen ta cena......... 89 vočí za 0,33 l.
                                    http://www.pivnici.cz/pivo/zichovec-russian-imperia​l-stout/

                                      NDarďas - Profil | So 1.4.2017 9:56:22

                                      Nový Ostravský minipivovar-Hoppy dog.Pivko slušné.Cena 1.5.l-95.kč

                                        NDarďas - Profil | Čt 9.2.2017 18:39:54

                                        Matuška ještě nezklamal.

                                          Červené karty: paci14, Beerotzutz