Rybáři a chov domácích zvířat.

Zdravím všechny rybáře - chovatele v této nevšední diskusi.
Chov domácích zvířat je s rybařením úzce spjat.Vejce slepic se používají při výrobě boilie,chlup králíků či peří kohoutů se používá při vázání mušek,krmivo pro domácí zvířata je vhodným doplňkem partiklů a směsí - prostě tyto dva obory jsou si velmi blízké.

Jelikož bydlím celý život na venkově,chovatelství mě nemohlo minout.Věnuju se chovu domácích zvířat dlouhá léta a věřím,že zde na MRKu nejsem určitě sám.

Proto vznikla tato diskuse,chcete-li jádro chovatelů na MRKu.Kdo má doma králíky,slepice,holuby,kozy,krávy,koně a já nevím co ještě -račte vstoupit.Tato diskuse je přesně pro Vás.
Předáme si zkušenosti a poznatky,poklábosíme o chovech či o problémech.

Poděkování nedávám,nemám zájem o zaplevelení diskuse obrázky z netu právě k vůli honbě za poděkováním.Díky za pochopení.
Autor diskuse: : vydrák - Profil , 22.9.2012 všeobecné - ostatní

NMachino - Profil | Čt 7.2.2013 21:22:34

pajinek >> hoj,kolik tě stála?

    NVlastec - Profil | Čt 7.2.2013 18:30:26

    Kord@ >> Teď má Kakariki rudočelý ten jen mečí a to je O.K .

      NVERŇÁK - Profil | Čt 7.2.2013 18:27:39

      pajinek >> No mě to čeká zítra hned po škole mam toho docela dost musim nejdriv kralikum a pak slepicim a po kuřatech je tam tet docela dost trusu tak si máknu

        N: vydrák - Profil | Čt 7.2.2013 18:13:23

        pajinek >> No taky musím králičatům vykydat.Asi zejtra:-)

          Npajinek - Profil | Čt 7.2.2013 18:00:41

          Tak jsem dnes využil pěkného počasí a vykydal králíkům hnůj. Zároven jsem mladochům odstavil matku a přestěhoval ji do nového. Snad se na mne mladoši nenaštvou :-))))

            N: vydrák - Profil | Čt 7.2.2013 17:34:53

            pajinek >> Tak sem fotnul moje knihy.
            Je to tak jak si napsal.V dobách dávno minulých,kdy počítače byli velký jako náklaďák a internet byl akorát možná ve Washingtonu D.C, byli tyto knihy jedinou studnicí moudrosti pro chovatele všeho druhu.

            Ta první kniha od Vl.Malíka je hodně dobrá.Přirovnal bych jí ke kultovní knize od Říhy 1000+1 rada pro rybáře.Je tam prostě skoro všechno:-))
            Tak chovu zdar:-)

              Nfoxik - Profil | Čt 7.2.2013 14:39:17

              pajinek >> když jsem viděl ty tvoje fotky "porodnice" tak sem si myslel že králiky chováš už dlouho,ale i tak děkuji za info a inspiraci.

                Npajinek - Profil | Čt 7.2.2013 14:15:34

                foxik >> ještě jsem žádného nevykrmil, protože začínám s chovem. Ale počítám u Hyly 90 - 100 dní u kříženců Kal x Bu 120 - 130 dní. Když se mi povede dobu výkrmu z krátit budu jen rád. Hodnotit budu moct až na konci roku. Ta samička má něco málo přes tři měsíce a váha rovných 3 kg.

                  Nfoxik - Profil | Čt 7.2.2013 13:55:10

                  pajinek >> za jak dlouho vykrmíš králika ,aby měl jateční váhu? dík

                    NCHaP - Profil | Čt 7.2.2013 12:23:08

                    Kord@ >> arakanga, tak kolem 28 ? a ara 14 ?
                    nechtěl by jsi sem hodit fotky volier, pro inspiraci

                      NKord@ - Profil | Čt 7.2.2013 12:18:32

                      Vlastec >> To je brutalní problem sehnat v dnešni době přirodní agoše.Mám jak ružovohrdlé tak i fišeri,ale ty mám jen ty mutace.Co mužu doporučit na super kravál jsou amazonani oranžovokřidli.Jsou fakt super.Sousedum furt štěkají psi tak mě zase řvou papoušci..

                        NKord@ - Profil | Čt 7.2.2013 12:15:34

                        CHaP >> Jo jo ale cena arakangy je trochu jinde.Ale dneska se dá sehnat cokoliv

                          NKord@ - Profil | Čt 7.2.2013 12:14:11

                          pajinek >> Ahoj,jo jeto parada.Byl to mazel ale už je venku tak se moc nechce mazlit.Ještě máme žaka a ten se sice oškubal ale umí mě pěkně poslat do PÍČ. :-)

                            Npajinek - Profil | Čt 7.2.2013 10:14:40

                            3 kilová nová ušanda (Hyla) v mém chovu :-) Ted jí nechám pár dní na rozkoukání a půjde k samci......

                              NCHaP - Profil | St 6.2.2013 23:15:57

                              Kord@ >> krasný pták. Jednou si pořídim taky, ale viděl bych to spíše na arakangu.

                                Npajinek - Profil | St 6.2.2013 20:46:07

                                Machino >> Začal jsem chov zakládat až v loni koncem října....Tak že jsem úplně v začátcích. Nějaké závěry můžu podat až ke konci roku.
                                Hyla už je vyšlechtěná k optimálnímu růstu, tak snad už to jinak nejde. A pokud ano, tak to by jí na farmách dál křížily.....

                                  NMachino - Profil | St 6.2.2013 20:36:39

                                  pajinek >> aha tak to nic....ptam se protože o tomhle plemenu jsem se dozvěděl až tady v diskusi.

                                    Npajinek - Profil | St 6.2.2013 20:33:29

                                    Machino >> Žádnou.....Bo nemám....ale zkusil jsem připustit Hylu samcem Kal, tak jsem zvědav co s toho bude...

                                      NMachino - Profil | St 6.2.2013 20:26:10

                                      pajinek >> ahoj,jakou máš zkušenost s krizenim hyli?máš samce belgického obra..díky

                                        Npajinek - Profil | St 6.2.2013 20:14:55

                                        Tak jsem si dnes dovez další další samici Hyla. Už je to v pořadí třetí...prozatím s Hylou plný stav. Zítra dám foto. Ještě jednu samici Burgundskou, kterou ne sehnat. Bud je moc mladá nebo moc km :-) Ale v neděli jedu na burzu do Přerova, tak snad....a když ne tak snad 23. 2. v Lošticích.