Rybáři a chov domácích zvířat.

Zdravím všechny rybáře - chovatele v této nevšední diskusi.
Chov domácích zvířat je s rybařením úzce spjat.Vejce slepic se používají při výrobě boilie,chlup králíků či peří kohoutů se používá při vázání mušek,krmivo pro domácí zvířata je vhodným doplňkem partiklů a směsí - prostě tyto dva obory jsou si velmi blízké.

Jelikož bydlím celý život na venkově,chovatelství mě nemohlo minout.Věnuju se chovu domácích zvířat dlouhá léta a věřím,že zde na MRKu nejsem určitě sám.

Proto vznikla tato diskuse,chcete-li jádro chovatelů na MRKu.Kdo má doma králíky,slepice,holuby,kozy,krávy,koně a já nevím co ještě -račte vstoupit.Tato diskuse je přesně pro Vás.
Předáme si zkušenosti a poznatky,poklábosíme o chovech či o problémech.

Poděkování nedávám,nemám zájem o zaplevelení diskuse obrázky z netu právě k vůli honbě za poděkováním.Díky za pochopení.
Autor diskuse: : vydrák - Profil , 22.9.2012 všeobecné - ostatní

Natawa - Profil | Ne 3.2.2013 19:23:56

.

    NVERŇÁK - Profil | Ne 3.2.2013 19:22:36

    atawa >> Krásny čunik kolik mel odhaduju neco kolem 180kg?

      Natawa - Profil | Ne 3.2.2013 19:22:14

      ..

        Natawa - Profil | Ne 3.2.2013 19:21:08

        .

          Natawa - Profil | Ne 3.2.2013 19:18:52

          .

            Natawa - Profil | Ne 3.2.2013 19:17:50

            Tohle je na celym chovu nejlepší.

              NMachino - Profil | Ne 3.2.2013 17:00:43

              pajinek >> díky za tip.já doteď dával vitamix ale chci zkusit něco nového.

                NMakrelobíjec - Profil | Ne 3.2.2013 11:20:34

                pajinek >> to zapuštění stojí 28kč za kus + 52 hodin před zapuštěním se píchaj hormony lahvička toho stojí 290kč a je to na 40ks .
                Hormony se píchají jen samicím co jsou z mladými.U prvniček a odstavených samic se to dávat nemusí .
                Jo a ještě musíš tejden před zapouštěním dodržovat světelnej režim 16hodin musí mít světlo .
                Tady je ten inseminátor
                http://kalina_josef.sweb.cz/
                Mám výhodu ,že v místě bydliště je chovatel ze 100 samicemi a jak jede k němu tak se staví u mě jinak by nedojel kvůli pár samicím .

                  NMakrelobíjec - Profil | Ne 3.2.2013 11:07:34

                  Čík >> podle mě je to stejný

                    Npajinek - Profil | Ne 3.2.2013 10:59:33

                    Machino >> Ahoj, já používám todle......http://www.benefeed.cz/zbozi/kralici/rabitin/rabiti​n-kralik-1000-ml.html , ale výsledek ti říct nemůžu, protože to používám krátce.
                    Jinak přidávám mrkev, petržel, jablko. K jaru budou větvičky s ovocných stromů, kopřivy a pokud seženu a povede se vypěstovat, tak budu přikrmovat Amaranthem.

                      NMachino - Profil | So 2.2.2013 23:39:54

                      pajinek >> čau chlapi,jaké vitamínové doplňky kralikum dáváte?díky

                        NČík - Profil | So 2.2.2013 23:21:33

                        Makrelobíjec >> Nemyslel jsem vojtěškové granule.Myslel jsem granulovaný seno.Tady je odkaz - http://www.centrumkrmiv.cz/product/granulovane-seno​-25-kg-1009/

                          Npajinek - Profil | So 2.2.2013 18:09:50

                          největší mazel z chovu :-))) To si i přitláčí hlavu proti mé ruce :-)))

                            NMakrelobíjec - Profil | So 2.2.2013 18:07:39

                            : vydrák >> Tak když mám plnej stav tak 20kg za den a 30l vody .
                            Vojtěškové granule to jsou takovy pelety zeleny voní to jak hulení :) měla by to být čistá jatel .
                            To jsem taky dobře vychytal místo dělání sena jsem zasel ještě víc jatele a místní sušárna si to sama poseče a vyrábí stoho ty granule .Za metrák posečené jatele platí 24kč .Když je dobrej rok tak jsou tři seče a z 1ha je cca 12 000 + jsou na to dotace :) mám toho 1.5ha . Za utrženy love pak zas kupuji z mé jatele granule :)

                              Npajinek - Profil | So 2.2.2013 18:06:48

                              rostou,dělají mi radost malušci :-)

                                NCHaP - Profil | So 2.2.2013 17:59:42

                                Makrelobíjec >> jaky granule na amury? na amury ovoce, třešně nejlepší,

                                  NMakrelobíjec - Profil | So 2.2.2013 17:58:14

                                  Čík >> jestli myslíš vojtěškové granule tak jo . Někdo tím aj vnadí amury .
                                  Cena 300kč 50kg .

                                    NČík - Profil | So 2.2.2013 14:56:40

                                    Zkoušeli jste nekdo dávát králíkům granulovaný seno?

                                      N: vydrák - Profil | So 2.2.2013 14:15:03

                                      pajinek >> :-))))

                                        Npajinek - Profil | So 2.2.2013 14:11:43

                                        : vydrák >> nebo lesknicí...: :-))) jo stárá kolchozačka .-))))))))))))