Rybáři a chov domácích zvířat.

Zdravím všechny rybáře - chovatele v této nevšední diskusi.
Chov domácích zvířat je s rybařením úzce spjat.Vejce slepic se používají při výrobě boilie,chlup králíků či peří kohoutů se používá při vázání mušek,krmivo pro domácí zvířata je vhodným doplňkem partiklů a směsí - prostě tyto dva obory jsou si velmi blízké.

Jelikož bydlím celý život na venkově,chovatelství mě nemohlo minout.Věnuju se chovu domácích zvířat dlouhá léta a věřím,že zde na MRKu nejsem určitě sám.

Proto vznikla tato diskuse,chcete-li jádro chovatelů na MRKu.Kdo má doma králíky,slepice,holuby,kozy,krávy,koně a já nevím co ještě -račte vstoupit.Tato diskuse je přesně pro Vás.
Předáme si zkušenosti a poznatky,poklábosíme o chovech či o problémech.

Poděkování nedávám,nemám zájem o zaplevelení diskuse obrázky z netu právě k vůli honbě za poděkováním.Díky za pochopení.
Autor diskuse: : vydrák - Profil , 22.9.2012 všeobecné - ostatní

N: vydrák - Profil | So 2.2.2013 14:07:38

pajinek >> Všimnul sis,jak hustou srst ten králík měl?Asi Helenka krmila ječmen:-))

    Npajinek - Profil | So 2.2.2013 14:05:05

    : vydrák >> :-))))))))))))))

      N: vydrák - Profil | So 2.2.2013 14:03:01

      Jak stahovat králíka :-))) :http://www.youtube.com/watch?v=V7rfPmopKpg

        Npajinek - Profil | So 2.2.2013 13:57:43

        Makrelobíjec >> A co ta sranda umělého oplodnění stojí na kus. Odkád si měl semeno nebo ten inseminátor ?

          Npajinek - Profil | So 2.2.2013 13:49:48

          : vydrák >> Jak píšeš....ječmen dobrý na výkrm, ale pro chovné králíky, které chceš připouštět není v hodný ( snižuje plodnost ) Oves zas naopak zvyšuje plodnost

            Npajinek - Profil | So 2.2.2013 13:46:15

            Makrelobíjec >> Zdarec, tak to nevím narazil jsem na ten inzerát ve fauně a krom že shání stálého dodavatele na 50 kousků měsíčně tam víc nebylo.
            Tu máš přesné znění toho inzerátu : koupím - Jateční králici
            ZOO Ostrava hledá stálého dodavetele jatečních králíků v množství 50ks měsíčně o váze 2-3kg. Celoročně.Nabídněte cenu.

              N: vydrák - Profil | So 2.2.2013 13:44:36

              Makrelobíjec >> To si myslím,že to byla honička.
              Vojtěškový granule neznám,nemám zkušenost.Kolik kg denně tvoji králíci sežerou?

                N: vydrák - Profil | So 2.2.2013 13:38:20

                voz >> Používám oves
                Ječmen má méně tuku a bílkovin než oves,má ale více cukrů než oves.Ječmen působí příznivě na kvalitu masa,je vydatnější při odchovu a výkrmu mladých králíků pro jatečné účely. Králíci po něm přibírají lépe než po ovsu.
                Oves je zase vhodnější pro chovný zvířata - samice.

                Nejlíp uděláš,když uděláš míchanici oves/ječmen 1:1.

                  NMakrelobíjec - Profil | So 2.2.2013 13:33:39

                  : vydrák >> seno už nedělám to fak už nešlo zvládat .Dávám místo toho vojtěškové granule .

                    N: vydrák - Profil | So 2.2.2013 13:31:00

                    Makrelobíjec >> No,tak při Tvém početním stavu chovných samic to chápu.
                    Máš jich teda ranec,to ti povím.To sušíš sena jak pro dvě krávy!:-))

                      Nvoz - Profil | So 2.2.2013 13:23:51

                      Tak co mam priste vzit. Oves, nebo jecmen ?

                        NMakrelobíjec - Profil | So 2.2.2013 13:20:15

                        : vydrák >> ahoj protože jsem to spočítal ,že se to vyplatí než držet samce .Při mém počtu samic jsem držel 4 samce .
                        A největší výhoda je ,že se ti to kotí vše v jeden den tak můžu dávat samicim mladý který maj třeba jen 4ks tak jí tam šupnu od samice co má třeba 12ks .
                        Další výhoda je a to pro mě nejdůležitější ,že si můžu naplánovat ryby když vím kdy se mi budou kotit samice v jeden den , Takhle jsem zapouštěl třeba 30 samic 14dní .
                        Už mě to fak tsralo chce nechce pak už jsem ji třeba nemohl zapustit když jsem věděl ,že se bude kotit a já budu týden na rybách . Takhle se jich na nic neptáš rostáhnou nohy a maj to tam :))

                          N: vydrák - Profil | So 2.2.2013 13:18:13

                          Pšenice se opravdu králíkům nedoporučuje.Má hodně lepku a škrobu,ale málo vlákniny.Králíkům způsobuje nadýmání a zažívací potíže.
                          Lepší je oves/ječmen. Já krmím oves.

                            Nsomr49 - Profil | So 2.2.2013 13:15:02

                            No nevím ale při zkrmování pšenice vidím za dveřma velký problém!Střevní potíže,enterokolitída a další.

                              NMakrelobíjec - Profil | So 2.2.2013 13:07:55

                              Jeden inzerát : prodám samce na chov kalifornáka stáří 20 týdnů původ francie .Cena 300kč
                              Dále prodám králika 1ks za 160kč vykuchané z hlavou ,srdce ,plíce .játra a ledviny váha 1.2 až 1.4kg . Pouze Brno venkov více přes sz .

                                N: vydrák - Profil | So 2.2.2013 13:02:46

                                Makrelobíjec >> Uměle????Proč????

                                  NMakrelobíjec - Profil | So 2.2.2013 13:01:23

                                  pajinek >> jinak včera jsem poprvé samice zapouštěl uměle .Jsem čučel jak šnek ten inseminator tu samici vzal chytl za uši a za kůži hned za ušima a otočil vzhůru nohama a samice se ani nehla . Jsem to pak zkoušel sám a ta mi dala :)))
                                  Su zvědav jaká bude úspěšnost .
                                  Jinak se mi okotilo minulej tyden 5 samic a jedna měla 13ks ostatní po 9 ks paráda .

                                    NMakrelobíjec - Profil | So 2.2.2013 12:56:00

                                    pajinek >> zdar a za kolik to zoo to vykupuje ?

                                      Ndany1 - Profil | So 2.2.2013 11:21:29

                                      pajinek - Ahoj.Já to nechovám ve velkém.Už je to dávno...Měl jsem asi 20 samic...různých plemen a k nim samce .Jen jsem to zkoušel..jak mi poradil zkušený chovatel..dělal to skoro celej život a jezdil si pro chovné králíky do Německa...Měl jsem F1..a tohle mi on sám poradil i jsem to viděl.Do 4měsícú jsem měl 3.5kg v čistém mase...Už toho tolik nemám..jen mě to tenkrát dost bavilo a baví i dál.Bylo toho prostě moc...krmil jsem granule a ječmen většinou ječmen..granule kojícím matkám a králíčatum..jen má zkušenost na radu zkušeného chovatele,který měl dost velkou farmu.Jezdilo tam pro to nakl auto z Kolína.

                                        Npajinek - Profil | So 2.2.2013 0:43:41

                                        voz >> Tak k těm hybridním králíkům : základ rychlého výkrmu jsou pouze granule. Můžeš i jinak,ale počítej že váhovej přírůstek bude o něco pomalejší. Tak pokud budeš krmit seno - pšenice, tráva - pšenice nic nezkrátíš,jen protáhneš. Pokud chceš rychlý výkrm jen granule.

                                        Tu seženeš rodičovskou linii : http://www.kralici-hyla.cz/ Jinak od chovatelů, ale už většinou F1, F2 atd.

                                        At je to drůbež, králík nebo prase vždy musíš určitou dobu před zabíjením dokrmit čistým krmením aby se maso vyčistilo od sraček které jsou ve směsích.