Rybáři a chov domácích zvířat.

Zdravím všechny rybáře - chovatele v této nevšední diskusi.
Chov domácích zvířat je s rybařením úzce spjat.Vejce slepic se používají při výrobě boilie,chlup králíků či peří kohoutů se používá při vázání mušek,krmivo pro domácí zvířata je vhodným doplňkem partiklů a směsí - prostě tyto dva obory jsou si velmi blízké.

Jelikož bydlím celý život na venkově,chovatelství mě nemohlo minout.Věnuju se chovu domácích zvířat dlouhá léta a věřím,že zde na MRKu nejsem určitě sám.

Proto vznikla tato diskuse,chcete-li jádro chovatelů na MRKu.Kdo má doma králíky,slepice,holuby,kozy,krávy,koně a já nevím co ještě -račte vstoupit.Tato diskuse je přesně pro Vás.
Předáme si zkušenosti a poznatky,poklábosíme o chovech či o problémech.

Poděkování nedávám,nemám zájem o zaplevelení diskuse obrázky z netu právě k vůli honbě za poděkováním.Díky za pochopení.
Autor diskuse: : vydrák - Profil , 22.9.2012 všeobecné - ostatní

voz - Profil | So 2.2.2013 0:40:23

    pajinek - Profil | So 2.2.2013 0:19:11

    dany1 >> jo a že si křížil Hylu s Vs a obráceně jsi se dostal právě na úroven mezi křížení dvou různých čistokrevných plemen.
    Pokud koupíš Hylu F1, F 2 .....je Ti to jedno,ale jestli si zakoupíš rodičovskou linii ( http://www.kralici-hyla.cz/ ) pak jsou to vyhozené peníze a můžeš rovnou zůstat křížením masných plemen.

      voz - Profil | So 2.2.2013 0:15:43

      Mě jde o to, jestli při stávajícím krmení (seno - zima, tráva - léto, pšenice, voda) jsem schopen nákupem brojlerů zkrátit čas do porážky řádově o měsíc ( e ). Předloni jsem zahrabal cca 20 kusů týden před zabitím.
      Případně kde se dají tyhle brojleři sehnat ve východních čechách??

      Jinak vloni jsme třikrát otočili po dvaceti kuřatech , které prodávali po 50,- před vyskladněním haly.
      První týden v chlívku neuvěřitelnej puch, další dva týdny OK. Krmení jen voda, namočená pšenice, šrot. Slušný přírůstek a nesrovnatelný maso proti tomu, co jsme ochutnali přímo po dovozu z haly.

        pajinek - Profil | So 2.2.2013 0:01:50

        dany1 >> Ahoj, ano souhlasím s tebou že rychle rostou,ale není to ono.
        1.) Čistokrevné masné plemeno krmíš + - 5 měsíců na 3 kg
        2.) Čistokrevné masné plemeno křížením mezi sebou např. Kal. x Nb krmíš + - 4 měsíce
        3 ) Hyla x Hyla rodičovské linie tak výkrm jejich potomků trvá 85- 90 dní
        To co se prodává mezi chovateli už jsou potomci F1 v lepším případě, pak už F2, F3, F4......čím větší F tím to se snižuje kvality tohoto hybrida, pro rychlo růst, plodnost a výtěžnost. Zkrátka pro faremní chov nevhodné.

        Výtěžnost taky záleží jak a čím krmíš........

          Vapi - Profil | Pá 1.2.2013 22:37:54

          Jinak přidám ještě včerejší a dnešní úlovek, ta malá potvora se chytla do velký pasti na potkany a ta velká byla nalezena mrtvá, měla ale šbrábanec na noze tak nevim zda chcípla kvuli tomu nebo zda se otrávila.

            dany1 - Profil | Pá 1.2.2013 21:51:16

            voz - Ahoj.Už dřív jsem pouštěl Hylu na VS a obráceně...rychle rostou a jsou docela robustní.Pokud nezáleží na čistotě krve..tak je to docela zajímavé...jen muj názor a zkušenost.

              pajinek - Profil | Pá 1.2.2013 21:32:36

              voz >> Ne , vyhozený prachy. Hyla jen s Hylou.

                Vapi - Profil | Pá 1.2.2013 21:32:32

                pajinek >> Jojo :)

                  pajinek - Profil | Pá 1.2.2013 21:28:33

                  Vapi >> to je mi jasný, proto jsem taky smál ....ještě jim to 140 km povezu za hubičku :-)))))))))))))))))))))))))))

                    voz - Profil | Pá 1.2.2013 21:03:01

                    Je vhodné koupit samice Hyla a k nim nechat původního samce " poulicni smeska" ? Ma s tim nekdo zkusenosti? Zajima mne, jestli to nejsou vyhozene prachy. A jeste, je treba mit nejaky samice s prukazem, nebo staci koupit od chovatele co ma hyly samice i samce mladou?

                      Vapi - Profil | Pá 1.2.2013 20:59:10

                      pajinek >> Ale ta ZOO by ti asi nedala 200 za každýho. :) To je lepší to prodávat postupně a můžeš si říct i víc.

                        pajinek - Profil | Pá 1.2.2013 18:39:11

                        foxik >> jj,zatím se tak nedaří jak by chtěl. Začátky jsou někdy těžký :-) Jedna samice padla po vrhu,druhá rozházela mladý. Jen dvě mají mladý. Jinak stav samic ještě nemám plný,chci jich mít 6 a mám jen 4. Dvě Hyly a třetí si nechám ze svého chovu, pak 1 Kal. 1 Bu. a chci ještě jednu Bu.
                        Jinak Ostrava ZOO shání dodavatele na 50 ks dvoukilových králíků měsíčně, mít dostatečný počet samic, tak jdu do toho ..:-)))))))))))) :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

                          foxik - Profil | Pá 1.2.2013 18:12:32

                          pajinek >> jsem si myslel že ty králiky prodáváš, když pořád připouštíš.

                            : vydrák - Profil | Pá 1.2.2013 12:07:52

                            pajinek >> Inzeráty na koupi či prodej králíků,slepic,koz a pod.vítány :-))

                              pajinek - Profil | Pá 1.2.2013 9:04:09

                              : vydrák >> Ahoj, dovoluji si sem dát inzerát na koupi králíka,pokut Ti to vadí klidně to smaž,zlobit se nebudu. Mám rozhozené inzeráty,ale nikdo se zatím nehlásí,tak to chci zkusit i tady jestli se poštěstí nebo někdo předá kontakt na svého známého,který to plemeno chová.

                              INZERÁT : Koupím samici králíka Burgundského. Stáří 8 - 10 měsíců. Čistokrevnou, ale tetování není podmínkou. Nabídky na tel. 604353241 po 15h nebo na email : candat75@seznam.cz nebo tu přes SZ Pouze Olomoucký kraj

                                Makrelobíjec - Profil | Čt 31.1.2013 12:00:21

                                pajinek >> brácha si ty semena nejspíš objedná má velkou nevyužitou zahradu a taky topí dřevem . Tak su zvědavej jak to bude růst myslím ,že to nebude zas taková sláva .

                                  pajinek - Profil | Čt 31.1.2013 11:55:01

                                  Makrelobíjec >> Ahoj, no zajímavé to je vzhledem že topím dřevem a musím ho draze kupovat. Přikoupím nějaký ten ha polnosti a jdu do toho :-))) :-))) :-)))))))))))))))))))))

                                    Makrelobíjec - Profil | Čt 31.1.2013 11:04:15

                                    pajinek >> to bude ten druch co máme doma ten jedlej .Nám to na zahradě vyroste max 60cm.
                                    Při bádání po Amaranthu na netu jsem narazil na tento článek sice je to úplně něco jinýho ,ale zajimavy. Třeba by tě to mohlo zajímat .
                                    http://hobby.idnes.cz/biomasa-na-topeni-rychlerosto​uci-drevo-paulovnie-fvb-/hobby-zahrada.aspx?c=A1301​22_140917_hobby-domov_mce

                                      Stopař - Profil | St 30.1.2013 21:21:12

                                      CHaP >> :-D

                                        pajinek - Profil | St 30.1.2013 17:25:07

                                        CHaP >> pěknej..... :-))))))