Rybáři a chov domácích zvířat.

Zdravím všechny rybáře - chovatele v této nevšední diskusi.
Chov domácích zvířat je s rybařením úzce spjat.Vejce slepic se používají při výrobě boilie,chlup králíků či peří kohoutů se používá při vázání mušek,krmivo pro domácí zvířata je vhodným doplňkem partiklů a směsí - prostě tyto dva obory jsou si velmi blízké.

Jelikož bydlím celý život na venkově,chovatelství mě nemohlo minout.Věnuju se chovu domácích zvířat dlouhá léta a věřím,že zde na MRKu nejsem určitě sám.

Proto vznikla tato diskuse,chcete-li jádro chovatelů na MRKu.Kdo má doma králíky,slepice,holuby,kozy,krávy,koně a já nevím co ještě -račte vstoupit.Tato diskuse je přesně pro Vás.
Předáme si zkušenosti a poznatky,poklábosíme o chovech či o problémech.

Poděkování nedávám,nemám zájem o zaplevelení diskuse obrázky z netu právě k vůli honbě za poděkováním.Díky za pochopení.
Autor diskuse: : vydrák - Profil , 22.9.2012 všeobecné - ostatní

Npajinek - Profil | St 30.1.2013 17:22:58

Makrelobíjec >> Osivo Amaranthu jsem zatím nesehnal, ale zkusil jsem koupit semínka Amaranthu ve zdravé výživě. Pár jich zaseji do misky aby vyzkoušel klíčivost.....

    NCHaP - Profil | St 30.1.2013 17:13:12

    Prey kralík albín ve sněhu :-D :-D

      Nsomr49 - Profil | St 30.1.2013 15:53:47

      Tak já mám připuštěno vše.15 února to začne ale při mém štěstí bude mráz -15+ a to mi asi hrábne.A začne druhé kolo.Přeji všem hodně zdaru.

        N: vydrák - Profil | St 30.1.2013 8:38:56

        pajinek >> Ahoj.Já jen vočumuju,můj chov je ve stádiu klidu.Připouštět budu až v březnu.
        Slepice snášej střídavě a málo,chybí jim pastva.Perličky začnou snášet až ke konci března,ty přes zimu nenesou.
        Takže zatím tak:-))

          NSmutek - Profil | Út 29.1.2013 18:21:00

          pajinek >> Taky jsem dnes připouštěl,
          samec je mlaďoch poprvé u samice tak jsem zvědavej.,-)

            Npajinek - Profil | Út 29.1.2013 18:11:04

            Tak co je s Vámi ? Oteplení se blíží a žádné zprávy od Vás :-) :-) :-)))))

            MLÁDEŽI DO 18 LET NEPŘÍSTUPNO :-)))))))

            Mladoši mají 4 týdny, zdraví,čiperní s chutí do jídla. Matka v plné kondici, ze 3,80 kg po okotění přibrala na 4,20 kg. No řekněte sami, vy by jste chtěli takovou vypasenou kuličku v chovu ? :-) .-) :-)
            Samo že po připuštění bude ještě tak 20 dnů s mladochama a pak 10 dnů bude mít na odpočinek a přípravu do nového kola.

              NVERŇÁK - Profil | Út 29.1.2013 6:56:18

              pajinek >> Jo děkuju,před jednima dvířkama májí polystyren tak jeste k těm jednim dam teda hadr.Moc děkuju pomohlo mi to a snad i pomůže v praxi

                Npajinek - Profil | Po 28.1.2013 20:20:42

                VERŇÁK >> Tak neměj o ní strach, jelikož ještě nezačala kojit, tak zánět struků nehrozí. Jak píšeš že je v dobré kondici, tak jí dej ve středu k samci. Měla by spolehlivě zabřeznout.
                K těm březím samicím dej 4 dny před okotěním hodně podestýlky. Taky v té době potřebují hodně vody. Jo a dej dva dny před kotěním přes dvířka hadr. Zatemníš jim kotec a samice budou klidnější.

                  NVERŇÁK - Profil | Po 28.1.2013 20:10:17

                  pajinek >> samice je v pohodě žere a je klidná.Mladý už byli mrtvý když je vyvrhla přišel jsem tam zrovna šlo to po pořadě nejdřív to velký a to bylo asi příčinou špatný geny nebo jinak nevim ale se samcem nic společnýho nemá.

                    Npajinek - Profil | Po 28.1.2013 20:07:25

                    VERŇÁK >> ne, stát se může co koliv, ale samice rodí jen pár minut a to na jednou. Tak že 99,99 % se už nic dít nebude. Mladí uhynuli ? V jakém stavu je samice ?

                      NVERŇÁK - Profil | Po 28.1.2013 19:55:38

                      pajinek >> Moc děkuju.Jako ale nic je tam neruší okolo králíkárny jsou akorát slepice,kachny a další zvířectvo tak nevim už jednou měla minulej rok a byl o zdravej vrch o 9 králíčatech tak to nechápu.A manipulovat se snimi snažim minimalně jen když je přesouvam k samci nebo jim kydam ale uvidim 2.2 mají mít mladý další dvě samičky tak jsem zvědavej a neni možný že nakonec jestě bude mít nejaký třeba v noci?

                        Npajinek - Profil | Po 28.1.2013 19:44:07

                        VERŇÁK >> ahoj, v tomhle ti asi nikdo 100 % neporadí, je hodně příčin a ty sám budeš muset vysledovat, která to má na svědomí.
                        1.) V první řadě musíš mít dobré matky. Nejlepší jsou ze zimních vrhů nebo z jarních chovů. Samice která si nedokáže vytvořit dobré hnízdo nemá co v chovu dělat.
                        2.) Správná výživa od které se odvíjí kondice samice. Samice která není v dobré kondici i kdyby byla sebelepší matka v minulosti, tak v tu oslabenou chvíli zradí.
                        3.) Stres......je možnost že by je něco vyrušovalo ? Pes,kočka, potkáni atd. pokud ano budeš muset něco s tím udělat aby si zamezil přístup nežádoucím zvířátkům. Nevystavuješ samice třeba sám stresům ? Zbytečnou manipulací a podobně ?

                        Ted k té samici co měla obtížný porod : podle toho co píšeš že je to lonská březnačka, tak soudím že je to její první porod. Pokud ano, tak nevěš hlavu to se stává u prvniček. I když rozdílná velikost králíčků může mít na svědomí i vrozená zdravotní vada. Dnes se ti okotila, jestli králičata uhynula, tak neváhej a dej ji ve středu znovu k samci připustit teda pokud není zesláblá nebo ve stresovým stavu. Pokud ti to udělá znovu okamžitě jí vyřad z chovu.

                        Opravdu jsem ti odpověděl jen ve stručnosti, tak zkus zauvažovat jak krmíš a čím v létě a jak ted v zimě. V zimě musíš králíkům o proti létu přilepšit, díky chladu vydávají víc energie.
                        Udělej si po večerech čas a tu si pročti PORADNU je tam spoustu problémových témat a k nim dobré rady. http://www.kralikar.cz/

                        Přeji Ti at se ti smůla odlepí od pat a začne se Ti v chovu dařit

                          NVERŇÁK - Profil | Po 28.1.2013 18:29:41

                          CHaP >> je to asi kalifornačka nevim ale nejsem si jisty nikdy předtim se nic takoviho neprojevovalo až tet v zime v lete je to v pohode

                            NCHaP - Profil | Po 28.1.2013 18:16:36

                            VERŇÁK >> čistokrevná?

                              NVERŇÁK - Profil | Po 28.1.2013 17:28:59

                              CHaP >> je z března minulého roku

                                NCHaP - Profil | Po 28.1.2013 17:20:49

                                VERŇÁK >> jak je stará?

                                  NVERŇÁK - Profil | Po 28.1.2013 16:21:06

                                  Ahoj,tak chlapi ja nevm už co mam za smulu behem zimi jsem neměl žádný mladý jako jo měl ale všechny uhynuli asi ne zimou netušim vše mají zateplený ale jestli mají stres nebo něco nevim ale v létě všechno jde jak po másle.Dnes zase se měla kotit,okotila se ale asi hodinu pískala bolesti a pak ze sebe vyvrhla 12cm králíče a před hodinkou jsem tam byl zase a lezelo tam jeste králíče ale to je zhruba menší než normalní tak to nechápu asi smůla no ale je fakt že minulej rok šli králíci dobře ale snad pujdou i letos uvidime.A tímto vás prosím o pomoc nevíte nebo netušíte čím by to mohlo být?Děkuju

                                    Npajinek - Profil | Ne 27.1.2013 19:08:59

                                    Makrelobíjec >> dík,

                                      NMakrelobíjec - Profil | Ne 27.1.2013 18:16:15

                                      pajinek - 27.1.2013 14:28:58 > tušim ,že se to nikde v obchodě nedá koupit ten borec to jsem vozí přímo z německa bral jsem 10l za 1100kč dávkování 1ml na 1l .

                                        NHonza27 - Profil | Ne 27.1.2013 15:26:49

                                        pajinek >> Jo kousek bydlime kousek od bilovce v Lubojatech. Na vystavy uz moc nechodime, spis drive kdyz byly decka male. O te v bilovci vim, ale taky nevim jestli byla nebo bude:-)