Rybáři a chov domácích zvířat.

Zdravím všechny rybáře - chovatele v této nevšední diskusi.
Chov domácích zvířat je s rybařením úzce spjat.Vejce slepic se používají při výrobě boilie,chlup králíků či peří kohoutů se používá při vázání mušek,krmivo pro domácí zvířata je vhodným doplňkem partiklů a směsí - prostě tyto dva obory jsou si velmi blízké.

Jelikož bydlím celý život na venkově,chovatelství mě nemohlo minout.Věnuju se chovu domácích zvířat dlouhá léta a věřím,že zde na MRKu nejsem určitě sám.

Proto vznikla tato diskuse,chcete-li jádro chovatelů na MRKu.Kdo má doma králíky,slepice,holuby,kozy,krávy,koně a já nevím co ještě -račte vstoupit.Tato diskuse je přesně pro Vás.
Předáme si zkušenosti a poznatky,poklábosíme o chovech či o problémech.

Poděkování nedávám,nemám zájem o zaplevelení diskuse obrázky z netu právě k vůli honbě za poděkováním.Díky za pochopení.
Autor diskuse: : vydrák - Profil , 22.9.2012 všeobecné - ostatní

Npajinek - Profil | Ne 27.1.2013 15:23:28

Honza27 >> Ty jsi přímo s Bílovce (u Opavi) ? Ted jste měli nebo budete mít výstavu ČSCH ......

    NHonza27 - Profil | Ne 27.1.2013 15:08:04

    pajinek >> To mas super. Kdyz chovas na roztech nemely by kokcidiozu dostat. Je to z hnoje. Jenom ti mali si misky s vodou zaspini a pak to pijou proto davam ty petky s dirkou v uzaveru. Osvedcilo se to, uz nekolik roku kokcidiozu nemeli.

      NSmutek - Profil | Ne 27.1.2013 14:58:35

      pajinek >> Acidomit jsem používal jednu sezonu,pak jsem začal dávat ocet do vody (půl deci na 5litrů) a neshledal žádný rozdíl až nato,že ocet je 10x levnější.
      Máš krásné ušáky, ať jsou zdraví.

        Npajinek - Profil | Ne 27.1.2013 14:41:05

        Honza27 >> Hnůj taky tahám 1 x týdně, napájím z misek a chovné samice budou na roštech. Fotky nové králikárny jsou tu o pár dní zpátky.

          Npajinek - Profil | Ne 27.1.2013 14:28:58

          Makrelobíjec >> ahoj, jaká je cena za litr ? nikde jsem to nenašel...

            NHonza27 - Profil | Ne 27.1.2013 14:27:39

            pajinek >> ja neockuji uz asi sedm roku. Vsichni kolem nas prestali chovat kraliky tak to nemaji od koho chytnout. No a jako prevenci kokcidiozy jednou tydne taham hnuj a mlade po odstavu napajim z petky zavesene na dvirkach. Kdyz je napajis z misky tak si tam kadi a kokcidie se jim rozmnozi.

              NMakrelobíjec - Profil | Ne 27.1.2013 14:08:58

              pajinek >> ahoj acid jsem dával mnoho let jen odstavným kusům a dos to pomáhalo .Dej si pozor abys současně nedával acid a sulfáč. Jinak ten acid je dost drahej litr zmizne jak nic . Kupoval jsem 10l za 780kč .
              Momentálně dávám toto a je to levnější a na stejné bázi .
              SCHAUMACID DRINK C
              http://www.zocschricanyubrna.websnadno.cz/Inzerce_n​akup-a-prodej.html

                Npajinek - Profil | Ne 27.1.2013 14:00:39

                Honza27 >> zatím ne, začal jsem s chovem na podzim, ale chci naočkovat chovné kusy...

                  NHonza27 - Profil | Ne 27.1.2013 13:42:27

                  pajinek >> Mame venkovni chov takze mlade az na jare. Ten acid je fakt ocet, ten davam mladym do piti po odstavu od samic. V zime davam zbytky zeleniny a male jabka ze sklepa. Očkuješ?

                    Npajinek - Profil | Ne 27.1.2013 13:37:14

                    Honza27 >> jj, prevence....sulfa.. jen na preventivní přeléčení před odstavem mladých od samice, Acid..stabilně aby nemusel často ušákům cpát ty jedy co jsou v Sulf..a Rabit..právě kvůli těm vitamínům aspn přes zimní období.

                      NHonza27 - Profil | Ne 27.1.2013 13:20:11

                      pajinek >> Ahoj, mam zkusenost se sulfadimidinem, ale cpeš do micanu antibiotika. Ten acidomid je podle slozeni obycejny ocet a citron jen mirne drazsi. Rabitin maji byt vitaminy, ale moc bych tomu neveril. Na co to chces? Proti kokcidioze?

                        Npajinek - Profil | Ne 27.1.2013 12:51:29

                        něco pro zdravý chov......

                        Se Sulfadimidinem zkušenost mám už z dřívější doby, ale chci se zeptat jestli máte někdo zkušenosti s těmito přípravky ? Pokud ano, jaké ? Dobré nebo bezvýznamné........

                        ACIDOMID http://www.benefeed.cz/zbozi/acidomid-kralik-1000-m​l.html

                        RABITIN http://www.benefeed.cz/zbozi/kralici/rabitin/rabiti​n-kralik-1000-ml.html

                        Kopil jsem zatím po litru na zkoušku.

                          Npajinek - Profil | Ne 27.1.2013 12:38:13

                          Burgunka a její 4 medvídci :-)))

                            Npajinek - Profil | Ne 27.1.2013 12:35:19

                            něco pro oživení :-)

                              N: vydrák - Profil | So 26.1.2013 16:27:44

                              rover >> Choval jsem několik let vlašky a jsou to jedny z nejlepších slepic.
                              Navíc,skvělý kvočny.A když se povede pěknej mohutnej vlašák,je to radost pohledět:-))

                                N: vydrák - Profil | So 26.1.2013 16:26:11

                                soliman >> Já sem opět bez vajec.Jak napadnul sníh a začalo mrznout,přestali snášet.

                                  Nrover - Profil | So 26.1.2013 9:54:57

                                  : vydrák >> Vlašáka abys dnes pohledal, ...časy holt se mění :-(

                                    Nsoliman - Profil | So 26.1.2013 9:51:42

                                    : vydrák >> Slepice se poslední týden rozjely tak, že budu muset nějaká vajíčka prodat. Jsou to šikulky.

                                      NMachino - Profil | So 26.1.2013 9:48:26

                                      Jarda21 >> nejsem zastáncem jedů.teď jsem chytl tři pěkný kusy potkana do sklopce a jednoho sejmul kocour:)

                                        N: vydrák - Profil | So 26.1.2013 8:13:22

                                        Chovům zdar.
                                        Venku mrzne až se králíkům dělá jinovatka na fousech,tak zas nějaký to námětový video:-)

                                        Slepice 1.díl:http://www.youtube.com/watch?v=rTJW_10UkV4

                                        ..a druhý díl nemůže chybět:http://www.youtube.com/watch?v=XhtUqJBLqSw