Rybáři a chov domácích zvířat.

Zdravím všechny rybáře - chovatele v této nevšední diskusi.
Chov domácích zvířat je s rybařením úzce spjat.Vejce slepic se používají při výrobě boilie,chlup králíků či peří kohoutů se používá při vázání mušek,krmivo pro domácí zvířata je vhodným doplňkem partiklů a směsí - prostě tyto dva obory jsou si velmi blízké.

Jelikož bydlím celý život na venkově,chovatelství mě nemohlo minout.Věnuju se chovu domácích zvířat dlouhá léta a věřím,že zde na MRKu nejsem určitě sám.

Proto vznikla tato diskuse,chcete-li jádro chovatelů na MRKu.Kdo má doma králíky,slepice,holuby,kozy,krávy,koně a já nevím co ještě -račte vstoupit.Tato diskuse je přesně pro Vás.
Předáme si zkušenosti a poznatky,poklábosíme o chovech či o problémech.

Poděkování nedávám,nemám zájem o zaplevelení diskuse obrázky z netu právě k vůli honbě za poděkováním.Díky za pochopení.
Autor diskuse: : vydrák - Profil , 22.9.2012 všeobecné - ostatní

Npajinek - Profil | St 23.1.2013 21:16:11

Zajda >> sám, jsem od řemesla ( tesař ) :-) Mám 4 samice, Kalifornskou, Burgunskou a k nim samce Kalifornáka. Dále 2 samice Hyla a k nim samce Hyla. Od jedné s těch to samic si budu nechávat dvě samice do chovu, tak že se můj chov rozšíří na 6 samic.
Tak nevím jestli by si chtěl bydlet s takovou samičkou :-) :-) :-)

    NZajda - Profil | St 23.1.2013 20:54:05

    pajinek >> Pěkné, to ty sám nebo ti to někdo dělal? A říkáš mladé samičky? Hmmm, to je k zamyšlení..:-)

      Npajinek - Profil | St 23.1.2013 20:22:43

      : vydrák >> moc pěkné videa, lepší podívaná jak na zprávy v Tv :-)))

        Npajinek - Profil | St 23.1.2013 19:39:23

        Zajda >> Díky :-) Tak ale spěchej....3. patro už je obsazeno, 2. patro už mají zamluvené ušaté matky ( jak budou mladí k odstavu,tak se stěhují do nového ) a přízemí je zatím volné. Ale do doby než si vyberu dvě mladé samičky do chovu :-))))))

          NZajda - Profil | St 23.1.2013 18:38:08

          pajinek >> Kdyby mě někdy byťák vyhnal z bytu, tak si zamlouvám byteček s ložničkou. Ale za uši si nenechám dát. budu se bránit...Máš to nádherné...

            N: vydrák - Profil | St 23.1.2013 18:07:31

            Ty strakáči jsou nádherný.

              N: vydrák - Profil | St 23.1.2013 17:57:36

              Něco o plemenech králíků a celkově o chovu.Zajímavá videa,doporučuji.
              http://www.youtube.com/watch?v=72xSp6PuQGs

              Druhý díl:http://www.youtube.com/watch?v=YMfPDOZJcm4

                Nsomr49 - Profil | St 23.1.2013 17:37:09

                Je to fajn když to mezi samcem a samicí funguje,ale samice k samcovi ne obráceně.

                  NJarda21 - Profil | St 23.1.2013 7:45:49

                  Stopař >> tak ty by mohly fungovat

                    Nsoliman - Profil | Út 22.1.2013 20:46:50

                    Stopař >> jo jo, těch "loveckých" je hodně druhů

                      NStopař - Profil | Út 22.1.2013 20:41:01

                      soliman >> Mám v dílně nějaké speciálo diabolky.Jsou ze dvou částí jako že asi ocelové jádro v plastovém pozdérku.A na krabce je napsáno že to je snad přímo na hlodavc.

                        Nsoliman - Profil | Út 22.1.2013 20:37:42

                        Ticmin >> Ono hodně záleží na úsťové rychlosti a taky na tom, co je to za diabolku.

                          NTicmin - Profil | Út 22.1.2013 20:25:57

                          soliman >> Jasně. Jde hlavně o toho kdo míří:)) Jen ze zvědavosti jsem si tu 6,35 prohlížel a právě v lověně mi říkali, že si ji kupují lidi na škodnou. Ty diabolky vypadaly v té ráži solidně, ale do terče se dá střílet i levněji:))

                            Nsoliman - Profil | Út 22.1.2013 20:21:16

                            Ticmin >> Stačí i dobrá 4,5.

                              NTicmin - Profil | Út 22.1.2013 19:58:06

                              Jarda21 >> Pro takovou potřebu existuje vzduchovka ráže 6,35 mm, ale i 5,5 mm je účinná. Kamarád to má odzkoušené, ale používal tu 5,5 a po debatě s veterinářem mu bylo sděleno, že většina to nepřežije, i když odběhne, ale nevím.

                                NTicmin - Profil | Út 22.1.2013 19:54:52

                                Stopař >> Jo, jo. Tak se to pozná:)))

                                  NJarda21 - Profil | Út 22.1.2013 19:21:16

                                  Machino >> střelba je na potkany nejlepší. Malorážka je jistota:-) Po ráně vzduchovkou utečou, ale mnozí zdechnou v díře. Ohledně jedů je dobrý je maskovat různýma příchutěma. Zamíchat do směsi na boilie, do rozdrcených pelet atd.

                                    N: vydrák - Profil | Út 22.1.2013 19:17:35

                                    Stopař >> Dneska to šlo jedna báseň.Vše rozmrzlý:-)

                                      NStopař - Profil | Út 22.1.2013 19:16:21

                                      : vydrák >> Já kydal v něděli :-) ,na pár místech byl přimrzlej a kolečkem se taky špatně brodilo hlubokým sněhem.

                                        N: vydrák - Profil | Út 22.1.2013 19:04:59

                                        Tak jeden příspěvek do placu.
                                        Dnes se výrazně oteplilo a krásně šel kydat od králíků hnuj.:-))
                                        Zítra máte poslední možnost a kdo zaváhá má smůlu.Od čtvrtka má zase mrznout.