Rybáři a chov domácích zvířat.

Zdravím všechny rybáře - chovatele v této nevšední diskusi.
Chov domácích zvířat je s rybařením úzce spjat.Vejce slepic se používají při výrobě boilie,chlup králíků či peří kohoutů se používá při vázání mušek,krmivo pro domácí zvířata je vhodným doplňkem partiklů a směsí - prostě tyto dva obory jsou si velmi blízké.

Jelikož bydlím celý život na venkově,chovatelství mě nemohlo minout.Věnuju se chovu domácích zvířat dlouhá léta a věřím,že zde na MRKu nejsem určitě sám.

Proto vznikla tato diskuse,chcete-li jádro chovatelů na MRKu.Kdo má doma králíky,slepice,holuby,kozy,krávy,koně a já nevím co ještě -račte vstoupit.Tato diskuse je přesně pro Vás.
Předáme si zkušenosti a poznatky,poklábosíme o chovech či o problémech.

Poděkování nedávám,nemám zájem o zaplevelení diskuse obrázky z netu právě k vůli honbě za poděkováním.Díky za pochopení.
Autor diskuse: : vydrák - Profil , 22.9.2012 všeobecné - ostatní

NStopař - Profil | Út 22.1.2013 19:04:32

Ticmin >> Já pet lahve nesháním,králíkárnu mám ve zděné místnosti s betonovou podlahou a tak mám od hlodavců klid.
V neděli sem dával samce k samici na připuštění a dneska sem jako pro sichr dal samce znova k samici.Ty vado takovej rachot sem nikdy neviděl,jak ho samice proháněla a nechtěla ho pustit k sobě.Tak že mám jistotu že zabřezla

    NTicmin - Profil | Út 22.1.2013 18:58:49

    Cože? Žádné přízpěvky ? To asi všichni sháníte pet lahve a vyrábíte, ne? :))) To byl vtip. Děda byl statkář a já nemám prostory, tak sem chodím, alespoň jako fanda a držím vám palce. Tak někdy...

      NTicmin - Profil | Ne 20.1.2013 19:09:58

        NCZ - Profil | Ne 20.1.2013 19:03:39

        ing.Vendelín >> A ta nášlapná deska levituje?

          NTicmin - Profil | Ne 20.1.2013 18:56:54

          Na internetu jsou krásné pasti pomocí sudu a pet lahve, velmi účinné!! Na You tube mají i pěkná videa, jak je chytají:)))

            Ning.Vendelín - Profil | Ne 20.1.2013 5:07:43

            Machino >> tak hubím potkany já,v,otočná past je velmi účinná,menším provedení ji lze použít na myši,výroba je jednoduchá,s háčkem může mít někdo problém,hlavně třeba Marta

              NMirek-ZL - Profil | So 19.1.2013 23:00:04

              soliman >> Hold má tam slámu. Na roště ne.

                Nsoliman - Profil | So 19.1.2013 21:05:07

                pajinek >> evidentně se tam cítí fajn. A o to jde :-)

                  Npajinek - Profil | So 19.1.2013 20:45:04

                  Krmení...........

                    Npajinek - Profil | So 19.1.2013 20:33:20

                    kotiště nebo ložnice ? :-)))))))))) Jo hold holky ušaté v tom maj zmatek .-) :-) :-)

                      Nchlup - Profil | So 19.1.2013 19:36:33

                      Machino >> jen sem to slyšel,tak nevím,je to verbež tyhle myšáci,já když to vidím tak mě naskakuje husina....dřív sem se jich nazabíjel když se chytli přez noc do želez u dědka ve stodole,tak sem do nich šoupal vidle nebo to do nich pral vzduchovkou,jen pištěli. kolikrát tam byla v železech ukousaná zadní noha jen aby se dostali ven a nějak mě to nevadilo a ted ty potvory nemůžu ani vidět.

                        Nsoliman - Profil | So 19.1.2013 19:19:04

                        Machino >> warfarin je kumaritový derivát první generace, není tak nebezpečný, jako deriváty druhé generace, které se používají do různých past, gxe stačí se dotknout.

                        http://faunanet.sweb.cz/psi/veterinar-poradna/otrav​a-psa.htm

                          NMachino - Profil | So 19.1.2013 18:21:04

                          chlup >> proti kokse nevím ale určitě se jich nebojí když mi jedno morce odtahli...

                            Nchlup - Profil | So 19.1.2013 17:08:15

                            Machino >> ahoj,prej se potkani nemusej s morčatama,prewj jim asi vadí jak pískaj či co. A když je budeš mít u králiků,tak je to prej i prevence proti kokse.

                              N: vydrák - Profil | So 19.1.2013 17:04:12

                              pajinek >> Tak je to dobrý:-))

                                NMachino - Profil | So 19.1.2013 16:55:18

                                pajinek >> no tak to je taky dobrý zážitek:)
                                já jsem jednou otevřel sud s obilím a tam potkan a chtěl skočit ven.Nic nebylo po ruce než kočka která se ho bála víc jak já a právě tou jsem vždycky potkany při výskoku srazil zpátky do sudu:DPak kočka utekla a já ho přimáčkl kbelíkem a pak ho picnul...

                                  Npajinek - Profil | So 19.1.2013 16:51:44

                                  Machino >> co na zvířata...honil jsem dříve potkána ve sklepě,neměl se kam schovat,tak skočil přímo do mě ....sice jsem ho dostal,ale v tu chvílu by se krve u mne nikdo nedořezal jak jsem se lekl....

                                    NMachino - Profil | So 19.1.2013 16:43:55

                                    pajinek >> zajímavý počtení,lidi hodně píšou že se bojí o svoje miláčky jako já...je vidět že jsou potkani zoufaní když útočí na zvířata:(

                                      Npajinek - Profil | So 19.1.2013 16:30:10

                                      : vydrák >> jj, už to četla, moja je naštěstí tolerantní a za ty roky mě navíc moooc dobře zná...-)

                                        N: vydrák - Profil | So 19.1.2013 16:11:49

                                        pajinek >> Hlavně jí to nedávej číst:-)))