Rybáři a chov domácích zvířat.

Zdravím všechny rybáře - chovatele v této nevšední diskusi.
Chov domácích zvířat je s rybařením úzce spjat.Vejce slepic se používají při výrobě boilie,chlup králíků či peří kohoutů se používá při vázání mušek,krmivo pro domácí zvířata je vhodným doplňkem partiklů a směsí - prostě tyto dva obory jsou si velmi blízké.

Jelikož bydlím celý život na venkově,chovatelství mě nemohlo minout.Věnuju se chovu domácích zvířat dlouhá léta a věřím,že zde na MRKu nejsem určitě sám.

Proto vznikla tato diskuse,chcete-li jádro chovatelů na MRKu.Kdo má doma králíky,slepice,holuby,kozy,krávy,koně a já nevím co ještě -račte vstoupit.Tato diskuse je přesně pro Vás.
Předáme si zkušenosti a poznatky,poklábosíme o chovech či o problémech.

Poděkování nedávám,nemám zájem o zaplevelení diskuse obrázky z netu právě k vůli honbě za poděkováním.Díky za pochopení.
Autor diskuse: : vydrák - Profil , 22.9.2012 všeobecné - ostatní

Machino - Profil | Pá 18.1.2013 23:05:55

pajinek >> jo takhle to myslíš:)
Dám do misky sypkou sádru s nějakými granulemi a to pak potkanovi stvrdne v žaludku.je to tak?

    Ticmin - Profil | Pá 18.1.2013 22:45:07

    Na potkany, můj děda pomlel dostupný jed ve starém mlýnku na mák a smíchal s rozmačkaným vařeným bramborem se zbytky výpečku. Výsledky byly, ale mimo to dával taky železa. Přes čtyřicet králíků a patnáct ovcí to už bylo něco - mimo ostatní zvířectvo.

      pajinek - Profil | Pá 18.1.2013 21:33:43

      somr49 >> tak to joo, chování většinou změní, některá se s klidní, některá je vzteklejší, začnou hrabat atd. Já to z 85% poznám hmatem,ale až tak po 17 dnu. Dá se to dřív, ale já nedokážu rozeznat hmatem plod od bobků.....

        somr49 - Profil | Pá 18.1.2013 21:21:09

        pajinek >> Hmatem ne ale většinou změní chování a když ne skusím znovu samce.A pokud zůstala tak mu uhýbá a mrčí nebo po něm vyjede.Ale ten tvůj panelák je paráda. Budu muset letos taky něco přidat.

          pajinek - Profil | Pá 18.1.2013 20:51:25

          Machino >> To krmení se sádrou dáš na místa kde se kočka a pes nedostane. A potkán který se toho nají a zdechne někde na dosah kočky a psa není žádným jedem infikovaný,tak nemusíš mít o své mazlíky strach. Po sežrání se potkán napije, ale i žaludeční štávy stačí nato aby sádra v báchoru zvlhla a po sleze ztvrdla. A to je právě ten neškodný jed,tvrdá sádra....-)))) Jo a ty granule jsou psí nebo kočičí......tak že žádný jed....

            Machino - Profil | Pá 18.1.2013 20:41:43

            pajinek >> díky za tipy ale trávit je se bojím máme kočku a psa...

              pajinek - Profil | Pá 18.1.2013 20:09:15

              soliman >> nemáš zač :-)

                soliman - Profil | Pá 18.1.2013 20:07:15

                pajinek >> Díky, zase mám co číst!

                  pajinek - Profil | Pá 18.1.2013 20:05:01

                  soliman >>Klidně v Újezdě u Uničova je jeden co toho má spoustu. Tři samce a spoustu samic,tak že ti sestaví nepříbuzné páry.

                  Jinak by bylo nejlépe nakoupit tady....http://www.kralici-hyla.cz/ je to dražší,ale máš jistotu že nemáš F1, F2, F3.......a tak dál. Čím větší F tím ztrácí na výtěžnosti.

                  Tu máš k tomu co jsem nakous s Fkami lepší vysvětlení http://kralicipro-lidi.webnode.cz/news/hyla/

                  Tu se taky dozvíš ....... http://www.ifauna.cz/kralici/nemodforum/r/detail/92​3885/kralici-hyla

                    soliman - Profil | Pá 18.1.2013 19:52:54

                    Machino >> Mě na potkany funguje syrové srdíčko obalené ve warfarinu a položené k ďíře nebo ideálně přímo do ní.

                      soliman - Profil | Pá 18.1.2013 19:50:49

                      pajinek >> Přesně jak píšeš.

                      Ta hyla mě docela zajímá, tak tě pak časem poprosím o kontakt na zdroj. Pokud je to někde kolem tebe, je to ideální.

                        pajinek - Profil | Pá 18.1.2013 19:47:43

                        Machino >> Vyzkoušej rozmístit misky s masovými granuli, jádro a do toho zamíchej sádru. To občas na potkány platí, nažerou se i ze sádrou, posléze se napijou a je jejích konec. Jo a ty granule pokud budou větší,tak je rozdrol aby nemohl chytnout granuli a mazat, ale by je pěkně žral současně se sádrou.

                          Machino - Profil | Pá 18.1.2013 19:40:08

                          pajinek >> pěkné fotky mám podobné kralicky.pořád řeším problém s potkany,před dvěma dny si potkan vykousal novou díru a zabil mi dalšího malého kralicka .kralicky jsem jsem přenesl k dedoj.po týdnu jsem chytl konečně jednoho z nich.byl docela slusne velký.

                            pajinek - Profil | Pá 18.1.2013 19:13:57

                            soliman >> jj, ušáci si zaslouží pěknej bejvák :-) Vždyt mají život krátký, 3 - 4 měsíce, vyhřátá trouba a nakonec spokojený gurmán....-))))

                              pajinek - Profil | Pá 18.1.2013 19:09:14

                              A po vydatné večeři do hajan :-)))))))))))))))) Tak by se taky jednou chtěl mít :-)))))))))))

                                soliman - Profil | Pá 18.1.2013 19:08:58

                                pajinek >> Moc hezké. Ode mě si právě soused truhlář odnesl zálohu na dřevo a pustí se do králíkárny. tak už se těším na podobné obrázky :-)

                                  pajinek - Profil | Pá 18.1.2013 19:02:48

                                  Mladoši už se pouští do většího sousta :-))))))))))) Asi chtějí být silní ..... :-) :-) :-)

                                    pajinek - Profil | Pá 18.1.2013 18:57:14

                                    Už se začíná seznamovat s kotištěm :-) :-) :-)

                                      pajinek - Profil | Pá 18.1.2013 18:53:41

                                      Tak a dvě neposlušné samičky jsou za odměnu v novém :-))) Zbývající dvě si musí počkat do odstavu mladých ušáčků :-)

                                        pajinek - Profil | Pá 18.1.2013 16:44:59

                                        somr49 >> gratulace, to poznáš hmatem už v desátým dnu nebo máš jiný fígl....