Rybáři a chov domácích zvířat.

Zdravím všechny rybáře - chovatele v této nevšední diskusi.
Chov domácích zvířat je s rybařením úzce spjat.Vejce slepic se používají při výrobě boilie,chlup králíků či peří kohoutů se používá při vázání mušek,krmivo pro domácí zvířata je vhodným doplňkem partiklů a směsí - prostě tyto dva obory jsou si velmi blízké.

Jelikož bydlím celý život na venkově,chovatelství mě nemohlo minout.Věnuju se chovu domácích zvířat dlouhá léta a věřím,že zde na MRKu nejsem určitě sám.

Proto vznikla tato diskuse,chcete-li jádro chovatelů na MRKu.Kdo má doma králíky,slepice,holuby,kozy,krávy,koně a já nevím co ještě -račte vstoupit.Tato diskuse je přesně pro Vás.
Předáme si zkušenosti a poznatky,poklábosíme o chovech či o problémech.

Poděkování nedávám,nemám zájem o zaplevelení diskuse obrázky z netu právě k vůli honbě za poděkováním.Díky za pochopení.
Autor diskuse: : vydrák - Profil , 22.9.2012 všeobecné - ostatní

Npajinek - Profil | Ne 9.12.2012 14:50:30

Dnes jsem si rozšířil chov o další samici Burgunského ke křížení s kalifornákem,jsem zvědav jak budou mít rychlé přírůstky jejich potomci. Nemáte někdo zkušenosti ? Zkoušeli jste někdo křížit 1.0. kal s 0.1. Bu ?

    Npajinek - Profil | Ne 9.12.2012 14:42:05

    : vydrák >> Ahoj, tak včera u nás - 12,5 °C a dnes -13 °C je to mazec....
    Těm svým ušatým mazlíkům jsem vše dotěsnil aby na ně nefoukalo,ale z mrazíkem se musí porvat sami,mají dostatek slámové peřiny.
    Na vodu mám dvě sady misek na králíka, jedny odeberu a dám do tepla rozmrazit a do druhých naliju vlažnou vodu a tak to bude dokola než se oteplí........

      NStopař - Profil | Ne 9.12.2012 14:30:19

      : vydrák >> Nejvíc mně štve jak mi mrznou chloupky v nose :-))

        N: vydrák - Profil | Ne 9.12.2012 14:26:51

        Stopař >> Taky moc pěkný:-)

          NStopař - Profil | Ne 9.12.2012 14:01:20

          : vydrák >> U nás včera ráno -22°C a dneska -12°C.

            N: vydrák - Profil | Ne 9.12.2012 10:51:49

            Tak co říkáte na první letošní mrazy?
            Dneska u nás -15 °C, včera -10 °C, předevčírem -9 °C, předpředevčírem -14 °C :-))
            Drůbež stojí celej den nakrčená na sluníčku,voda zamrzá jen to praští - prostě chovatelský podmínky na prd.

            Co vy a nastálé mrazy?

              NTuski - Profil | So 8.12.2012 23:25:22

              Jo chovám škorpiony...len kratko :-))

                Nc@m@ro - Profil | So 8.12.2012 22:56:36

                zkoušel tu někdo chovat divoká prasata? :-)

                  NKuban - Profil | So 8.12.2012 22:37:22

                  messer >> Dík,jen ty svěrače by jim mohly fungovat líp,ale naštěstí je pod nima dlažba :-))Kvůli nim máme doma i atlas ptáků,protože tam lítá všechno možný.Lepší jak tv a když jsem měl kocoura,vrčel a prskal na ně přes sklo,připláclej na podlaze a maskovanej závěsem na hlavě :-)

                    Nmesser - Profil | So 8.12.2012 22:30:30

                    Kuban >> Nadhera :)

                      NKuban - Profil | So 8.12.2012 22:19:28 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Konečně mám zas plnou sezónní chovnou stanici :-)

                        Naxel82 - Profil | So 8.12.2012 5:24:36

                        TomášV >> máš je pěkné. ale abych ti pravdu řekl. miluju maso ale tak krásní králiky a pod nuž. nevím už jsme asi rozmlsanej řezníkem že přídu do krámu a koupím. jsem měkej se jím podívat do očí a klepnout:-((, mám problém i kolikrát říznout rybu tak je raději pouštím, jsou nádherní.

                          Ning.Vendelín - Profil | So 8.12.2012 4:37:19

                          Stopař >> já ano,vařený slupky,slupek vzhledem k počtu králíků jsou spíš pamlskem

                            N: vydrák - Profil | Pá 7.12.2012 15:25:00

                            Makrelobíjec >> Borový větve dávám,ale ne na průjem nýbrž pro zvýšení sex-appealu.:-))

                              Nunudle - Profil | Pá 7.12.2012 12:35:58

                              CHaP >> Já mám hermelín Sedlčanský.

                                NCHaP - Profil | Pá 7.12.2012 12:22:44

                                má někdo hermelíny červenooké?:

                                  NMakrelobíjec - Profil | Pá 7.12.2012 11:53:46

                                  Makrelobíjec >> ještě k té borovici to aj z jehličím ?
                                  tTady je docela zajimavy o všech stromech ,ovoci a zelenině pro králiky .
                                  http://www.kralici.cz/pages.asp?f=krmeni#vetve

                                    NMakrelobíjec - Profil | Pá 7.12.2012 11:18:10

                                    : vydrák - >> ahoj někde tady psals ,že dáváš králikům na průjem větve z borovice .Jak dlouho se jim to podává ? Jsem ted musel odstavit 7tydení králiky od samice a okamžitě po odstavu přestali žrat a už se nafukují a vypadáto ,že se poserou .

                                      N: vydrák - Profil | Ne 2.12.2012 8:33:26

                                      TomášV >> Parádní chov,králíků jak blech!:-))

                                        NMakrelobíjec - Profil | So 1.12.2012 19:55:00

                                        TomášV >> no tak pár samiček mám :))) senem už nekrmim hafo let naposled jsem ročně skrmil 6 vleček a to už byla dřina to sušit .Krmim pouze granulemi .Letos se mi extrémě nedařilo.Obnovil jsem komplet chov a změna technyky krmení a už je vše ok .
                                        Rekord samice měla 17 mladých. Většinou maj kolem těch 10ks nechávám ,ale pouze max 8ks .