Rybáři a chov domácích zvířat.

Zdravím všechny rybáře - chovatele v této nevšední diskusi.
Chov domácích zvířat je s rybařením úzce spjat.Vejce slepic se používají při výrobě boilie,chlup králíků či peří kohoutů se používá při vázání mušek,krmivo pro domácí zvířata je vhodným doplňkem partiklů a směsí - prostě tyto dva obory jsou si velmi blízké.

Jelikož bydlím celý život na venkově,chovatelství mě nemohlo minout.Věnuju se chovu domácích zvířat dlouhá léta a věřím,že zde na MRKu nejsem určitě sám.

Proto vznikla tato diskuse,chcete-li jádro chovatelů na MRKu.Kdo má doma králíky,slepice,holuby,kozy,krávy,koně a já nevím co ještě -račte vstoupit.Tato diskuse je přesně pro Vás.
Předáme si zkušenosti a poznatky,poklábosíme o chovech či o problémech.

Poděkování nedávám,nemám zájem o zaplevelení diskuse obrázky z netu právě k vůli honbě za poděkováním.Díky za pochopení.
Autor diskuse: : vydrák - Profil , 22.9.2012 všeobecné - ostatní

NCHaP - Profil | Ne 23.12.2012 13:24:21

chlapy nesou vám slepice, mám 10 slepic a musim kupovat vejce!! jak jste na tom vy?

    NCHaP - Profil | Ne 23.12.2012 13:23:45

    český strakáč-modrý

      NCHaP - Profil | Ne 23.12.2012 13:23:17

      kalifornák

        NCHaP - Profil | Ne 23.12.2012 13:22:53

        český červený

          NCHaP - Profil | Ne 23.12.2012 13:22:20

          Novozelnaský bílí

            NCHaP - Profil | Ne 23.12.2012 13:21:51

            hermelín červenooký

              NCHaP - Profil | Ne 23.12.2012 13:21:20

              zakrslí beran- divoce zbarvený

                N: vydrák - Profil | Ne 23.12.2012 13:18:14

                VERŇÁK >> 120 zvířat,to je krásný.Plnej dvůr,tak to má bejt.
                Maso je drahý,stačí jen nebejt lenivej a vychovat si maso svý.

                Navíc,kupovaný maso je plný různejch sra.ek,kdežto domácí je 1A kvalitka:-)

                  NCHaP - Profil | Ne 23.12.2012 13:14:50

                  VERŇÁK >> pěkný strakáč.

                    NVERŇÁK - Profil | Ne 23.12.2012 12:56:25

                    Ta strakatá má mít termín okocení až 28 a dnes ráno už začala tahat chlupy na hnízdo.A ta šedivá je letošní samička,má necelích šest měsícu

                      NVERŇÁK - Profil | Ne 23.12.2012 12:53:05

                      : vydrák - >> Ahoj,děda začínal s chovem zvířat už jako kluk a já to mám po něm.Dřív jsme měli prasata,holuby ale k jejich chovu se vrátíme snad zas na jaře.Tet máme jen králíky,kachny,slepice,každoročně krůty a kuřata.V létě když sem vše počítal tak jsme měli dohromady i se psem nějakých 120 zvířat i s kachňatama,kuřatama a králíčatama.

                        Npajinek - Profil | St 12.12.2012 0:17:57

                        TomášV >> jatečná = živá váha......tak že v živé

                          NTomášV - Profil | Út 11.12.2012 20:36:11

                          pajinek >> tu váhu bereš živou, nebo mrtvou ?

                            NTomášV - Profil | Út 11.12.2012 20:35:32

                            axel82 >> díkes, nesmíš se jim do těch kukadel koukat. Jedna za ušiska a šup na provázky. Z těch zajíců jsem nechal jednu do chovu. Ostatním už budiž mrazáky a pekáče lehké :o)). Horší je to, když se čas naplní chovnému kusu. Ale i tam musí jít city stranou.
                            Ryby pouštím, aniž jim olizuji rypec. Nějak se mi je nechce kuchat. A já stejně raději vepřový nebo králičí řízeček.

                              Npajinek - Profil | Ne 9.12.2012 20:37:53

                              somr49 >> Díky

                                Nsomr49 - Profil | Ne 9.12.2012 20:25:32

                                Nechávám max 8 mladých a 100 -110 dní potom mražák.

                                  Npajinek - Profil | Ne 9.12.2012 18:59:11

                                  somr49 >> Díky, a za jak dlouho dosáhnou jatečné váhy 2,7 - 3 kg ?

                                    Nsomr49 - Profil | Ne 9.12.2012 18:27:21

                                    Já mám Bu 2 a jednu x Kal. a druhou x Vss.Přírustky jsou fajn u obou z hruba stejné.

                                      NPoušťák - Profil | Ne 9.12.2012 14:51:41

                                      pajinek >> máš to moc pěkný.

                                        N: vydrák - Profil | Ne 9.12.2012 14:51:22

                                        pajinek >> Já to dělám přesně tak - systém výměny misek.Je to funkční a nejjednodušší způsob.
                                        Drůběži nosím napaječku přes noc do kotelny a ráno rozmrzlou vodu vyleju a doleju horkou.