Rybáři a chov domácích zvířat.

Zdravím všechny rybáře - chovatele v této nevšední diskusi.
Chov domácích zvířat je s rybařením úzce spjat.Vejce slepic se používají při výrobě boilie,chlup králíků či peří kohoutů se používá při vázání mušek,krmivo pro domácí zvířata je vhodným doplňkem partiklů a směsí - prostě tyto dva obory jsou si velmi blízké.

Jelikož bydlím celý život na venkově,chovatelství mě nemohlo minout.Věnuju se chovu domácích zvířat dlouhá léta a věřím,že zde na MRKu nejsem určitě sám.

Proto vznikla tato diskuse,chcete-li jádro chovatelů na MRKu.Kdo má doma králíky,slepice,holuby,kozy,krávy,koně a já nevím co ještě -račte vstoupit.Tato diskuse je přesně pro Vás.
Předáme si zkušenosti a poznatky,poklábosíme o chovech či o problémech.

Poděkování nedávám,nemám zájem o zaplevelení diskuse obrázky z netu právě k vůli honbě za poděkováním.Díky za pochopení.
Autor diskuse: : vydrák - Profil , 22.9.2012 všeobecné - ostatní

NTomášV - Profil | So 1.12.2012 19:08:27

Makrelobíjec >> koukám, že nejsi žádný troškař :o))
Jsem na tom letos bídně se senem, budu muset po Novém roce nějaké sehnat. Měl jsem letos tři samice a vždy měli 8 - 12 mladých. A samec na co skočil zůstalo březí.

    NMakrelobíjec - Profil | So 1.12.2012 17:49:25

    TomášV >> pěkny pěkny mrkni mě do karty do fotek taky tam mam nějaky ušáky .

      Npajinek - Profil | So 1.12.2012 17:41:08

      TomášV >> pěkný chov......škoda jich na pekáč.....:-)))))))

        NVapi - Profil | So 1.12.2012 17:23:46

        Náš nedobrovolný chov. :)

          NTomášV - Profil | So 1.12.2012 17:22:36

          Celkový pohled, příští rok mně čeká po 18 letech celková rekonstrukce.

            NTomášV - Profil | So 1.12.2012 17:21:29

            Ty taky nezapřou rodiče

              NTomášV - Profil | So 1.12.2012 17:20:33

              Šlechtična s mladými

                NTomášV - Profil | So 1.12.2012 17:18:12

                Nezapřou rodiče

                  NTomášV - Profil | So 1.12.2012 17:17:07

                  Zlobí, už 14 dní se nechce nechat

                    NTomášV - Profil | So 1.12.2012 17:15:58

                    Pan domácí

                      NTomášV - Profil | So 1.12.2012 17:15:02

                      Tak jsem dnes udělal trochu dokumentace mého chovu.
                      Králíky chovám od roku 1990. Ty "zajíci" na fotce mají v sobě geny mých prvních králíků.
                      Jednu samici nechám dál do chovu.

                        NStopař - Profil | So 1.12.2012 8:27:13

                        Mirek-ZL >> No čoveče to zkusím,dík za radu.

                          NMirek-ZL - Profil | So 1.12.2012 4:57:12

                          Stopař >> Chováme králíky od dětských let a králíci nám dělali bordel v králíkárně když v ní měli průvan. když tak zkus na část dvířek uchytit třeba igelit a uvidíš..Pak ještě můžou být velké spáry mezi deskami. Možná i to přemisťování misky může být průvanem.

                            Nrover - Profil | Pá 30.11.2012 19:38:07

                            : vydrák >> Ten mráz je opravdu problém, ...stáj či chlívek a pod. je na zimu pro ušáky ideální. Znám chovatele, co dávají vodu pouze v zimě, samozřejmě vyjma chovných, kojících samic.

                              N: vydrák - Profil | Pá 30.11.2012 19:10:28

                              rover >> Voda je v napaječkách.Až začne mrznout,pak bude voda v nerez misce.
                              Jinak k té kamenině.Kamenina je výborná,ale nesmí mrznout.Jakmile ti voda k kameninový misce zmrzne,je problém.Taky je mám,ale nejsem spokojen.
                              S tímhle prostě bouchnu a zmrzlá voda je venku.Kameninový misky jsem musel nosit přes noc do kotelny abych měl ráno do čeho lejt vodu.

                                Nrover - Profil | Pá 30.11.2012 19:06:45

                                : vydrák >> Není nad klasickou "kameninu", ...nikde nevidím vodu :-)

                                  N: vydrák - Profil | Pá 30.11.2012 19:04:11

                                  pajinek >> Kdysi sem míval čistý králíky - Vss a Bu.

                                    Npajinek - Profil | Pá 30.11.2012 19:01:01

                                    : vydrák >> jasný...vesnická směs je různorodá.....:-))) ale za to pěkně pestře zbarvená....

                                      N: vydrák - Profil | Pá 30.11.2012 18:53:12

                                      pajinek >> Je to plemeno - vesnická směs:-))
                                      Ale nevylučuju,že v rodové linii nějaký Hyla nebyl.Kdo ví...

                                        Npajinek - Profil | Pá 30.11.2012 18:51:32

                                        : vydrák >> Pěkní ušáci..... tvarem hlavy mi připadají že mají něco společného s Hylou nebo Hylplusem....