Rybáři a chov domácích zvířat.

Zdravím všechny rybáře - chovatele v této nevšední diskusi.
Chov domácích zvířat je s rybařením úzce spjat.Vejce slepic se používají při výrobě boilie,chlup králíků či peří kohoutů se používá při vázání mušek,krmivo pro domácí zvířata je vhodným doplňkem partiklů a směsí - prostě tyto dva obory jsou si velmi blízké.

Jelikož bydlím celý život na venkově,chovatelství mě nemohlo minout.Věnuju se chovu domácích zvířat dlouhá léta a věřím,že zde na MRKu nejsem určitě sám.

Proto vznikla tato diskuse,chcete-li jádro chovatelů na MRKu.Kdo má doma králíky,slepice,holuby,kozy,krávy,koně a já nevím co ještě -račte vstoupit.Tato diskuse je přesně pro Vás.
Předáme si zkušenosti a poznatky,poklábosíme o chovech či o problémech.

Poděkování nedávám,nemám zájem o zaplevelení diskuse obrázky z netu právě k vůli honbě za poděkováním.Díky za pochopení.
Autor diskuse: : vydrák - Profil , 22.9.2012 všeobecné - ostatní

NStopař - Profil | Po 26.11.2012 19:39:09

A tohle je červencová samička.

    NStopař - Profil | Po 26.11.2012 19:38:18

    Tak tohle je samec z května

      Naxel82 - Profil | Po 26.11.2012 19:36:44

      Makrelobíjec >> přírodě neporučíš. je to jak u nás. jak žena nechce tak prostě můžeš se stavět na hlavu a nehne to sní:))))

        Naxel82 - Profil | Po 26.11.2012 19:35:19

        : vydrák >> jj někteří jedinci i 1,5kg:)) a spase to zaleniny a sena jak kůň

          NMakrelobíjec - Profil | Po 26.11.2012 19:34:53

          : vydrák >> vyskoušim nic tim asi nepokazim .
          Králiky chovám 15let a člověk se pořád učí :)
          Nemáš nějakou osvětčenou fintu na samici aby chtěla samce ? Vyskoušel jsem snad všechno a ta mrcha nic :) celer ,pořádnou dietu ,změnu prostředí ,pár dní v kotci po samcovi a pořád nechce .

            N: vydrák - Profil | Po 26.11.2012 19:28:43

            axel82 >> Vono je to docela velký,co? viz.foto č.5

              Naxel82 - Profil | Po 26.11.2012 19:27:31

              : vydrák >> jj, je to šlechtěná odruda. je to totál holé a jen čumák má zarostlý. super mazel pro děti co maj problémy se srstí:)

                N: vydrák - Profil | Po 26.11.2012 19:25:35

                axel82 >> To neznám.Má to zvláštní chlupatej čenich:-)

                  Naxel82 - Profil | Po 26.11.2012 19:24:26

                  : vydrák >> skinni morče:) carwyn black berry

                    N: vydrák - Profil | Po 26.11.2012 19:21:07

                    axel82 >> Co to je za zvíře?

                      N: vydrák - Profil | Po 26.11.2012 19:19:48

                      Makrelobíjec >> Každý zvíře potřebuje občas trochu soli.Sůl ale přidávám do napaječek i v létě.Osolená voda králíkům víc chutná a někde sem četl,že to má pozitivní vliv pro vývoj králíka např.pro stavbu kostí.

                      Ale dávám jí vážně málo a rozhodně ne každý den.Do napaječky o obsahu 1.5l dávám kávovou lžičku.Když se to ochutná,voda je mírně! slaná.

                        Naxel82 - Profil | Po 26.11.2012 19:17:34

                        Taky přidám rochu do mlýna. sice je to záliba od ženy ale jsem do toho taky vtažen. celkem se jí daří a konkurenci na výstavách slušně válcuje:))

                          NMakrelobíjec - Profil | Po 26.11.2012 19:11:22

                          : vydrák >> no taky bych krmil senem atd ,ale já toho mám tolik ,že by to bylo moc práce .37 samic .
                          Tu sůl dáváš proč ? Teplou vodu jen v zimě to jsem taky slyšel ,že se dává .

                            N: vydrák - Profil | Po 26.11.2012 19:06:43

                            Makrelobíjec >> Já teď krmím 2x denně suchý,2x denně mix oves +granule,trvrdý pečivo,suchý kukuřičný klas,jablko - prostě co je.Mám dvouměsíční králíčata a ty by sežrali hřebíky.
                            A hlavně - teplá voda s troškou soli.

                              NStopař - Profil | Po 26.11.2012 19:05:31

                              : vydrák >> Čéče Já k tomu byl vedenej od malička.Táta když šel krmit tak sem musel chodit s ním abych prej věděl co a jak abych ho mohl kdykoliv zastoupit,Já to dělám s mejma synátorama podobně jen se těm pacholkům nechce ráno vstávat.Králíky sem mněl až do roku 2010 do povodně pak sem se musel odstěhovat semka na hory a stále o nich přemýšlel no a teď to pomalu znova rozjíždím.

                                Nretrívr - Profil | Po 26.11.2012 19:04:56

                                : vydrák >> OK, jako vždy.

                                  N: vydrák - Profil | Po 26.11.2012 19:03:57

                                  retrívr >> Já vím.

                                    NMakrelobíjec - Profil | Po 26.11.2012 18:59:42

                                    : vydrák >> jj to máš pravdu moje samice jsou na tom kotišti snad celej den :)
                                    Jinak problém z koksnou jak jsem tady minule psal už jsem snad vyřešil změnil jsem technyku krmení a proběhla dezinfekce .Nejspíš byl problém v tom krmení jednou deně když jsem krmil obilí a vojtěškoví granule tak to šlo ,ale ted když krmím jen granule tak se ty králici chovaj úplně jinak. Krmím ráno a večer a je klid .
                                    Na jaře začnu zapouštět uměle to su zvědav .

                                      Nretrívr - Profil | Po 26.11.2012 18:59:07

                                      : vydrák >> I já to myslel opravdu vážně.

                                        N: vydrák - Profil | Po 26.11.2012 18:57:36

                                        Stopař >> Diskuse především pro dříve narozené.
                                        Dnešní mládež chov slepic a králíků moc nebere,spíš pařej hry na PC a nebo hulej marjánku:-))