Rybáři a chov domácích zvířat.

Zdravím všechny rybáře - chovatele v této nevšední diskusi.
Chov domácích zvířat je s rybařením úzce spjat.Vejce slepic se používají při výrobě boilie,chlup králíků či peří kohoutů se používá při vázání mušek,krmivo pro domácí zvířata je vhodným doplňkem partiklů a směsí - prostě tyto dva obory jsou si velmi blízké.

Jelikož bydlím celý život na venkově,chovatelství mě nemohlo minout.Věnuju se chovu domácích zvířat dlouhá léta a věřím,že zde na MRKu nejsem určitě sám.

Proto vznikla tato diskuse,chcete-li jádro chovatelů na MRKu.Kdo má doma králíky,slepice,holuby,kozy,krávy,koně a já nevím co ještě -račte vstoupit.Tato diskuse je přesně pro Vás.
Předáme si zkušenosti a poznatky,poklábosíme o chovech či o problémech.

Poděkování nedávám,nemám zájem o zaplevelení diskuse obrázky z netu právě k vůli honbě za poděkováním.Díky za pochopení.
Autor diskuse: : vydrák - Profil , 22.9.2012 všeobecné - ostatní

: vydrák - Profil | Po 26.11.2012 17:03:10

Čík >> Pěkný ptactvo - moc hezká záliba.
Kdysi dávno jsem měl pár andulek a jedinou věc,kterou si pamatuju je,že dělali děsnej bordel
(prach atd) :-))

    pajinek - Profil | Ne 25.11.2012 21:16:31

    Čík >> kde jemu konec ? 100% už nežije a pokud ano tak už má barvu jednu a to šedou....-)))

      Čík - Profil | Ne 25.11.2012 21:07:00

      pajinek >> Ten tvůj samec má ještě navíc krásně žlutě prokvetlý záda.Supr kousek.

        pajinek - Profil | Ne 25.11.2012 20:59:39

        Čík >> tak zrovna zařízlýho a ostře vybarveného samce jsem dnes viděl na burze a samici k němu taky pěkně ostře vybarvenou. Kdyby měl voliéry a byl rozhodnut opět jít do toho,tak nad tou párou neváhám ani vteřinu....

          Čík - Profil | Ne 25.11.2012 20:24:52

          pajinek >> Já jsem to taky omezil.Původně jsem měl ještě modrý mnichy, králováky,pestrý rubina,modrý stanleye,oranžový a straky penanty.Plus ještě agouše,kakariky,zpěváky,korely a anduly.Nikdy jsem na tom nic nevydělal,co jsem utržil za odchovy,tak jsem vrazil do krmení a nákupu nových ptáků.Narval jsem do mutačních ptáků skoro 100.000 tisíc a něž mi začly dávat mladý,tak spadla cena a byl jsem rád,že jsem to prodal s minimálním prodělkem.Teď mám jenom 2 páry červenokřídlých,2 páry korel a 4páry tyrkysáků pro zábavu.Taky na to není moc času a to potom stojí za prd.Jinak na tý tvý fotce máš krásně zařízlýho pestrýho samce.Takový jsem vždycky chtěl.Až na nějáký pěkný narazím,určitě pár pořídím.

            pajinek - Profil | Ne 25.11.2012 18:53:24

            Čík >>díky ptačí chřipce špatný prodej tudíž se mi ptáci hromadili doma a zvyšování cen krmiva a hlavní úlohu sehrál čas kvůli práci se jim plně věnovat.Ale to nutkání se k tomu vrátit je stále ve mne. Čas ukáže,ale nechci to unáhlit.
            Králíky jsem taky v minulosti choval a to dokonce s rodokmeny a obesílal výstavy MO. Taky kvůli času jsem skončil a ted po x letech začínám znovu i když jen pro svůj mlsný jazyk. Před měsícem jsem si dovezl 2. samice a 1. samce hybridních králíků Hyla a dnes samce a samici kalifornského.

              Čík - Profil | Ne 25.11.2012 18:20:41

              pajinek >> Co tě vedlo k tomu,že už ptáky neděláš?

                pajinek - Profil | Ne 25.11.2012 17:58:50

                Čík >> Ahoj, krása.....dnes jsem byl v Přerově na burze a když jsem viděl ty krásné opéřence,tak jsem si vzpoměl na časy když jsem to měl doma taky.Trochu to ve mě poškubavalo.....-))))
                Ale byl jsem tam hlavně kvůli králíkům a taky jsem si dva chlupáče do chovu vybral,zítra jsem dam foto.

                  Čík - Profil | Ne 25.11.2012 16:28:40

                  Taky přidávám pár foteček svých nejedlých opeřenců.

                    : vydrák - Profil | Po 5.11.2012 17:29:35

                    pajinek >> Krásná voliéra!

                      šmudla007 - Profil | Po 5.11.2012 13:55:39

                      Když bude zabíjet nějaký opeřence, vzpomeňte si na bratry muškaře a nabídněte jim skalpy kohoutů slepic, bažanty a zvláště ceněná ke koroptev/křepelka.

                        Vlastec - Profil | Po 5.11.2012 6:37:38

                        Ahoj neběhá někomu z Vás po dvorečku šedá slepička ?

                          pajinek - Profil | Ne 4.11.2012 22:41:45

                          tyto mazlíčky si manželka sama vykrmila od neopeřeného věku pomocí injekční stříkačky naplněné kašičkou....

                            pajinek - Profil | Ne 4.11.2012 22:29:08

                            jsem se prohraboval ve fotkách a našel jsem pár fotek z mého bývalého chovu exotů......to byly časy....Tak jsem jich pár naskenoval ....

                            zimní období a v plné kondici...

                              Machino - Profil | Ne 4.11.2012 21:20:02

                              šmudla007 >> děkuju ale nechci nemám na ne prostory.
                              Jo taky jsem dával králíky ven na pastvu ve velké kleci.jsou to ale vychcanci.podhrabavaji se:D

                                šmudla007 - Profil | Ne 4.11.2012 20:24:07

                                kosvi >> můžeš válet králičí bojlíz, kapři mají rádi každý zvíře když je nakuličkované. To žádná firma nemá.

                                Machino: pokud chováš nebo chceš chovat ovečky, co takhle na spásání trávy jako živá sekačka mít králíky navolno? Ti to spasou taky dobře a množí se to jako myši.

                                  Machino - Profil | Ne 4.11.2012 19:42:28

                                  kosvi >> Aha tak to pak postrádá účel:))

                                    kolinkovýdědek - Profil | Ne 4.11.2012 17:59:26

                                    Mám jen 5 slepic. Ale někdy sbírám denně aj 7 - 8 vajec. Ráno je pustím, nasypu jim. V poledně je zaženu do kurníka kde je tma. Za hodinu je zase pustím, no a některá si myslí,že je druhý den a snesou zase vajico :-DDDD

                                      kosvi - Profil | Ne 4.11.2012 17:48:01

                                      Machino >> Ani Pinďa už to nežere :-)

                                        Machino - Profil | Ne 4.11.2012 17:44:28

                                        : vydrák >> aha tak ani jedno z toho nemám:Dale díky