Rybáři a chov domácích zvířat.

Zdravím všechny rybáře - chovatele v této nevšední diskusi.
Chov domácích zvířat je s rybařením úzce spjat.Vejce slepic se používají při výrobě boilie,chlup králíků či peří kohoutů se používá při vázání mušek,krmivo pro domácí zvířata je vhodným doplňkem partiklů a směsí - prostě tyto dva obory jsou si velmi blízké.

Jelikož bydlím celý život na venkově,chovatelství mě nemohlo minout.Věnuju se chovu domácích zvířat dlouhá léta a věřím,že zde na MRKu nejsem určitě sám.

Proto vznikla tato diskuse,chcete-li jádro chovatelů na MRKu.Kdo má doma králíky,slepice,holuby,kozy,krávy,koně a já nevím co ještě -račte vstoupit.Tato diskuse je přesně pro Vás.
Předáme si zkušenosti a poznatky,poklábosíme o chovech či o problémech.

Poděkování nedávám,nemám zájem o zaplevelení diskuse obrázky z netu právě k vůli honbě za poděkováním.Díky za pochopení.
Autor diskuse: : vydrák - Profil , 22.9.2012 všeobecné - ostatní

NMachino - Profil | Ne 4.11.2012 17:44:01

kosvi >> proč?

    N: vydrák - Profil | Ne 4.11.2012 17:15:54

    Machino >> Pro kozy,ovce,divočáky,srnky atd.atd.

      Nkosvi - Profil | Ne 4.11.2012 12:36:03

      A také chováme králíky, ale letos s nimi končíme

        Nkosvi - Profil | Ne 4.11.2012 12:31:20

        Z domácích zvířat chováne slepice, jejich vejce samosřejmě používáme při výrobě boilies a ještě aby ne. Skořápky usušíme, rozdrtíme a dáme je spátky slepicím.

          NMachino - Profil | Ne 4.11.2012 10:38:27

          : vydrák >> a to platí jen pro ovce?

            Npajinek - Profil | Ne 4.11.2012 10:11:05

            orlas2 >> To že mají HYLY jinou chut masa údajně lepší jsem taky slyšel. Já to posoudím až v druhé polovině února,kdy by měl mít už svoje na zabití.
            Jinak ti děkuji za tvé rady,každé info je dobré. Jo a díval jsem se na tvé mazliky....škoda je sežrat....-)))))))))))

              Ngomz - Profil | Ne 4.11.2012 8:59:26

              : vydrák >> Zaludy z dubu maji "odcervovaci" ucinek?To je zajimave.Mame tu neco malo ovocnych stromu a orech, dub chybi.
              Diky moc.

                N: vydrák - Profil | Ne 4.11.2012 8:33:25

                gomz >> Jo ještě jedna informace.
                Pokud budeš mít v blízkosti pastviny vzrostlý dub,bude to nejlepší.Nejenom,že se ovce fajn na podzim nažerou,ale ještě se přírodní cestou odčerví.

                  Ngomz - Profil | Ne 4.11.2012 8:29:53

                  : vydrák >> Super, dekuju za informace.
                  Do jara je jeste cas, ale popremyslim nad tim a najdu si nejakeho chovatele at se muzu domluvit na mladych.Uz jsem videl mlade borovice ozrane od jehlici az do vysky kam dosahly, potom tam majitel daval pletivo.

                    N: vydrák - Profil | Ne 4.11.2012 8:20:11

                    gomz >> Ahoj.
                    šest let jsem choval kozy(hnědé a bílé),takže nějakou zkušenost mám.S ovcemi je to stejné.

                    Ovce jsou stádní zvířata a nemužou být samy.Za minimální stádo se považují tři kusy, dvěma ovečkám ale taky smutno nebude.
                    Jeden hektar (10.000 metrů čtverečných) celoročně uživí 7 dospělých ovcí včetně jehňat a to včetně usušení sena na zimu. Pokud budeš mít dvě nebo tři jehňata od jara do podzimu, vystačíš klidně tak s 500 - 1500 metry pastviny.Nejlepší je, když je budeš pouštět na střídačku do dvou oplocených částí.Aby vždy jedna část stačila dorůst než vypasou druhou část a takhle stále dokola.
                    Od dubna do zimy mimo pastvy potřebují jen stálý přístup k vodě a přístup k soli - minerální liz.
                    Kupuje se to v takový kostce s dírou,ta se navleče na kolík a hotovo.Kostka obsahuje sůl a minerální látky.Ta sůl je stejně jako voda velmi důležitá.
                    Pastvina je nejlepší slunečná a suchá. Za slunečných dnů ovečky vyhledávají stín. Přístřešek je tedy důležitý.Ideální je přístřešek se třemi pevnými bočními stěnami a jedna stěna zůstává otevřená.Chrání tak ovce nejenom před deštěm či sluncem,ale také před průvanem.
                    Pro tvoje 2-3 ovečky bude stačit přístřešek o velikosti 2.5x2.5xvýšku si doplň dle své postavy aby ses nemusel při kydání krčit.
                    Pokud budeš mít na pastvině stromky, keře nebo kytky,musíš je ohradit.Jinak ti je ovce okoušou a zničí.
                    Nesmíš zapomínat na 2x roční údržbu paznehtů.Ovce není schopna na měkkém podloží paznehty obrousit,tak se musí střihat.Nic na tom není ale je třeba dávat pozor,abys nestřihnul do živýho.Pak jí to bolí a kulhá.

                    Já nevím,jestli sem ještě na něco zapoměl.Když budeš potřebovat,stačí se voptat.Ať se chov daří

                      Ngomz - Profil | So 3.11.2012 22:34:28

                      matko291 >> V kazdem pripade dekuju za informace.

                        Nmatko291 - Profil | So 3.11.2012 22:29:35

                        gomz >> Vydrzia v pohode bez strihania ale je to zle pri drani z koze pada ti bordel na maso, a zabit neviem lebo si to oblubis neni to take lahke...

                          Ngomz - Profil | So 3.11.2012 22:16:58

                          Zajda >> Prodam do ZOO:)))

                            Norlas2 - Profil | So 3.11.2012 22:14:59

                            Machino >> Ono se to těžko popisuje,možná to byla i sugesce,ale ten soused mě to svým způsobem potvrdil:-).

                              NZajda - Profil | So 3.11.2012 22:14:40

                              gomz >> Tak bacha...Nesmíš mít vlka když půjdeš k ovečkám..:-)

                                Ngomz - Profil | So 3.11.2012 22:13:38

                                matko291 >> Tak ten prostor bych pro ne mel v podstate cely zatravneny.Mame zahradu a ta je oplocena a psa mame taky, ale ten je dobre ovladatelny tam problem neni.Slamu a pristresek neni problem a na zimu bych je stejne sezral:)
                                Jeste dotaz k tomu strihani, musi se strihat nebo do podzimku vydrzi v kozichu?

                                  NMachino - Profil | So 3.11.2012 22:12:24

                                  orlas2 >> to má o tolik jinou chuť?

                                    Nmatko291 - Profil | So 3.11.2012 22:04:46

                                    gomz >> dvom kusom ti staci dajme tomu 20x20 proste miesto ktore mozu spasat, okolo domu atd... cim viac tym ti rychlejsie budu rast.Treba ich ale strihat, potom rastu rychlejsie,Pristresok pohode ale aby ti ich nejake psy nenahanali popripade vlci.Treba slamu na postielani e aby im nebolo chladno a aby si mohli lahnut.Na zimu treba kosit a susit vela vela je okolo toho dost roboty ak si nie zvyknuty nepustaj sa do toho.Baran ta moze aj strkat, mojmu napr. rastu rohy do oci musim mu ich pilit.Ockovanie je dobre ja nedavam len odcervujem

                                      Norlas2 - Profil | So 3.11.2012 22:00:12

                                      pajinek >> No vida,zase jsem o něco moudřejší.Ti moji mazlíci jsou na http://vv2.rajce.idnes.cz/Kralikarna/ na posledních třech fotkách.Krmím i seno a ječmen,hlavní složka ale granule.Správně by měli dostávat jen granule,to je pak růst nejrychlejší,ale zase se to dost prodraží.Ve velkochovech je opravdu připouští takto často,ale samice tím dost trpí.Osobně odstavuju mladé v osmém týdnu,pak během týdne znovu připustím.Samozřejmě mě nejde o stovky mláďat,takže není ani důvod samice unavovat,navíc si myslím,že to mladým prospěje,být u matky o něco déle.Co bych ještě dodal jako zajímavost,tak brojleří králíci mají jinou strukturu masa,kratší tkáně.Nedávno jsem donesl sousedovi staženého králíka,zprvu moc nadšený nebyl,že králíky nemusí a za dva dny přišel i s manželkou,co to bylo za králíka,že byl chuťově úplně jiný než co dostávají od jeho otce a že by chtěli občas odkoupit.Tím se mě to i potvrdilo,že chutná jinak.Možná je to i tím,že doroste o měsíc dříve než ostatní plemena a tím je maso lepší?

                                        Ngomz - Profil | So 3.11.2012 21:53:33

                                        matko291 >> Hlavne by mne zajimalo kolik prostoru-pastvy by stacilo dvema oveckam.At jim nemusim jeste pres leto odnekud tahat krmeni.Nejaky pristresek bych nemel problem zbudovat.Musi mit nejake ockovani atd.?
                                        Psal jsem nize, vim o chovu prd.Je u nich nejaky problem nebo je zvladne i prumerny "hospodar"?


                                        edit: dekuju za odpovedi