Rybáři a chov domácích zvířat.

Zdravím všechny rybáře - chovatele v této nevšední diskusi.
Chov domácích zvířat je s rybařením úzce spjat.Vejce slepic se používají při výrobě boilie,chlup králíků či peří kohoutů se používá při vázání mušek,krmivo pro domácí zvířata je vhodným doplňkem partiklů a směsí - prostě tyto dva obory jsou si velmi blízké.

Jelikož bydlím celý život na venkově,chovatelství mě nemohlo minout.Věnuju se chovu domácích zvířat dlouhá léta a věřím,že zde na MRKu nejsem určitě sám.

Proto vznikla tato diskuse,chcete-li jádro chovatelů na MRKu.Kdo má doma králíky,slepice,holuby,kozy,krávy,koně a já nevím co ještě -račte vstoupit.Tato diskuse je přesně pro Vás.
Předáme si zkušenosti a poznatky,poklábosíme o chovech či o problémech.

Poděkování nedávám,nemám zájem o zaplevelení diskuse obrázky z netu právě k vůli honbě za poděkováním.Díky za pochopení.
Autor diskuse: : vydrák - Profil , 22.9.2012 všeobecné - ostatní

matko291 - Profil | So 3.11.2012 21:46:09

gomz >>

co by si chcel vedet?

Môj prírastok do rodinky máme 10kuskov, je malý baranček

    Machino - Profil | So 3.11.2012 21:43:29

    gomz >> to je pravda.

      gomz - Profil | So 3.11.2012 21:39:40

      Zajda >> Slysel jsem, ze pokud je jedna tak porad beci a klidne bych tomu veril.

        Zajda - Profil | So 3.11.2012 21:28:50

        gomz >> Ovečky musí být minimálně dvě, aby té jedné nebylo smutno...Nedělám si prdelky - dokonce je na to nějaké veterinární nařízení...

          pajinek - Profil | So 3.11.2012 21:17:02

          gomz >> :-))))))))))))))) jj, s plným báchorem se zima lépe přečkává...:-))))

            gomz - Profil | So 3.11.2012 21:06:06

            pajinek >> To nemusim, mam klasickou kosu.Ja si myslel na jaro pustit ovecku na pastvu a s podzimkem ji poskytnout ohrati se na rozni:-)

              pajinek - Profil | So 3.11.2012 20:50:57

              gomz >> ahoj,porad se s firmou Mountfield......-:)))

                pajinek - Profil | So 3.11.2012 20:44:52

                : vydrák >> Díky....jsem vesnický křupan .-))) V minulosti jsem toho měl víc (exoty,drůbež i králíky,které byli i určené i k výstavám. Bohužel fota nemám,....mám,ale klasický kinofilm......

                  gomz - Profil | So 3.11.2012 20:43:23

                  Zdarec vsem.
                  Mam dotaz na nekoho, kdo chova ovce.Premyslim nad porizenim ovce misto sekacky na travu.Vim o jejich chovu prd.
                  Muze mi, prosim nekdo k tomuto tematu pisnout?
                  Diky za pripadne info.

                    pajinek - Profil | So 3.11.2012 20:29:53

                    orlas2 >> Ahoj, ZIKA nevím,ale HYLA a HYPLUS jsou dvě odlišná plemena. HYLA je vyšlechtěná v Itálii má delší uši a delší tělo a HYPLUS ve Francii a má krátké uši a kratší tělo. To že HYLA má velkou mléčnost, vyšší plodnost a 9 vrhů do roka jsem slyšel.A to je proč jsem do toho šel....
                    Chovné králíky jsem kupoval přímo od chovatele,který se tím zajímá z důvodu výdělku,dodává králičí maso i do fakultní nemocnice Olomouc. Pro chovné kusy si byl přímo i v Itálii,aby měl jistotu nepříbuzenském chovu.(ukazoval mi i jejich rodokmeny) Tak věřím......ale......
                    Pokud se mi bude dařit s tím co ted mám,tak do budoucna zauvažuji i o koupi základního chovu přímo s králičí farmy zabývající se chovem tohoto plemene.
                    Jinak díky za reakci.....A čím krmíš jen granulemi nebo i jiným....Já mám v plánu granule a doplněk seno....

                      TomášV - Profil | So 3.11.2012 17:53:40

                      Já letos po pár letech, kdy jsem na podzim pravidelně zakopával ( mixa ), očkoval a nepadlo mi nic klep, klep. Bylo jich na oočkování ke čtyřiceti, tak se veterinář uvolil, že ke mně přijede. S koxou letos taky problém nebyl. Co jsem poslední dobou zabíjel, tak z 90 % játra čistý.
                      V králíkárně poslední vrh z 31.10. Zatím nevím, kolik jich tam má.

                        : vydrák - Profil | So 3.11.2012 17:29:18

                        pajinek >> Pěkný králíci, ať se ti chov daří.

                          Smutek - Profil | So 3.11.2012 17:23:15

                          pajinek >> Ahoj, tento vrh byl selý jakýsi divný, samici jsem koupil od chovatele protože jsem chtěl "změnit krev", byl to její první vrh u mě (předtím už mladé měla). Šlo to docela rychle, ale ostatní vypadají normálně. To přeléčení asi udělám i u samice.Dík

                            orlas2 - Profil | So 3.11.2012 16:50:33 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            pajinek - 2.11.2012 21:03:41 >> Myslím,že budeš spokojen.Také jsem měl všechny možné,ale Hyla a podobní brojleři rostou o poznání rychleji,navíc mají běžně přes deset mladých a co víc,samice má výtečnou mléčnost,snadno odkojí i vyšší počet malých.Poslední vrh jsem měl 13 mladých.Nyní mám HY-2000,popravdě-ani je od HYLY nerozeznám.To jen co mě na farmě při koupi povídali,napřed byl brojlerový králík ZIKA,pak HYLA,HYPLUS a nyní HY2000,vedou si přesné záznamy o šlechtění a genetice.Nicméně,to,co se prodává různě na trhu a na burze už mohou být kříženci něčeho s něčím,proto dávám přednost koupi přímo na farmě,kde je jistota ....veřím,že jste stejně postupoval i Vy.Tak ať se chov daří!

                              pajinek - Profil | So 3.11.2012 10:26:56

                              druhá samice.....

                                pajinek - Profil | So 3.11.2012 10:24:43

                                první samice...už je i připuštěná....

                                  pajinek - Profil | So 3.11.2012 10:22:12

                                  pár fotek těch mích kralíků plemene HYLA......

                                  samec...

                                    voz - Profil | Pá 2.11.2012 21:24:35

                                    : vydrák >> Pecenej s buckem je muj nejmilejsi. Kolik kralika tolik bucku a kolik masa tolik cibule,mrkve,celeru atd. :P ....

                                      pajinek - Profil | Pá 2.11.2012 21:03:41

                                      Smutek >> ahoj, pro příště je lepší králíky po odstavu od samice hned preventivně přeléčit a měl by si mít klid.Léčiv je spousta akorát ti neporadím které je v dnešní době to nej. Před deseti lety jsem chov králíků zrušil, tak jsem se o léčiva na kokcidiu nezajímal,ale tenkrát jsem používal SULFADIMIDIN a SULFACOMBIN. Jinak v průběhu výkrmu je třeba stále sledovat kondici králíků jestli se nestraní,neježí chlupy,neskřípou zuby, nemají sníženou chut k jídlu,průjem atd. Pokud zhlédneš nějaký s těchto příznaků okamžitě přejít na suchou stravu a začít králíky léčit. Uvidíš že strata sem tam nějakého jedince bude,ale nikdy ne tak početná.



                                      A když už jsem se tu trochu rozepsal,tak by chtěl požádat o vaše poznatky s chovem BROJLEROVÝCH KRÁLÍKŮ plemene HYLA http://www.kralici-hyla.cz/


                                      Jak už jsem psal v minulosti jsem se chovem králíků zabýval a to plemeny Kal. Nb.a Vb (Vb nejsou cajti,ale je to Vídenský bíly)...:-))))))))) Ted mě zlákali brojlerovytí králíci kvůli nezkutečně rychlém přírustkům. Minulí týden jsem si dovezl 2 samice a 1 samce plemene HYLA. Samo že informace o chovu co a jak tohoto plemene mam od chovatele od kterého jsem kupoval, ALE PŘESTO POKUD TU NĚKDO JE CO TODLE PLEMENO MÁ DOMA AT MI PORADÍ ČEHO SE MAM VYVAROVAT, CO JE NEJ atd. Třeba i po SZ Díky

                                        : vydrák - Profil | Pá 2.11.2012 19:54:01

                                        Smutek >> To se tak prostě někdy semele.
                                        Většinou pochcípaj králíci skoro na zabití a to pak člověka votráví.Tak ať se ti daří příští rok.