Rybáři a chov domácích zvířat.

Zdravím všechny rybáře - chovatele v této nevšední diskusi.
Chov domácích zvířat je s rybařením úzce spjat.Vejce slepic se používají při výrobě boilie,chlup králíků či peří kohoutů se používá při vázání mušek,krmivo pro domácí zvířata je vhodným doplňkem partiklů a směsí - prostě tyto dva obory jsou si velmi blízké.

Jelikož bydlím celý život na venkově,chovatelství mě nemohlo minout.Věnuju se chovu domácích zvířat dlouhá léta a věřím,že zde na MRKu nejsem určitě sám.

Proto vznikla tato diskuse,chcete-li jádro chovatelů na MRKu.Kdo má doma králíky,slepice,holuby,kozy,krávy,koně a já nevím co ještě -račte vstoupit.Tato diskuse je přesně pro Vás.
Předáme si zkušenosti a poznatky,poklábosíme o chovech či o problémech.

Poděkování nedávám,nemám zájem o zaplevelení diskuse obrázky z netu právě k vůli honbě za poděkováním.Díky za pochopení.
Autor diskuse: : vydrák - Profil , 22.9.2012 všeobecné - ostatní

N: vydrák - Profil | Út 16.10.2012 9:07:18

Jak možná víte,mám hrozně rád historii.
Za první republiky vycházel časopis pro sedláky a rolníky - Milotický hospodář.Můj děd dlouhá léta tento časopis odebíral a díky tomu,že se u nás nikdy nic zbytečně nevyhodilo,se zachoval tento poklad pro mě.
Mám na půdě po dědovi 2 plné vojenské (samozřejmě prvorepublikové) truhly tohoto časopisu.

Něco jsem na ukázku nafotil,třeba Vás to zaujme.

    Norlas2 - Profil | Po 15.10.2012 18:21:13

    : vydrák >> Díky,ale o to nejde:-).Nebudu to tady zaplňovat fotkama sklopce,večer hodím další detailnější fotky na rajce.net a dám sem odkaz.Třeba to někdy někomu pomůže,koupit ho sice jde,ale stojí cca 1800,- plus doprava PPL.

      N: vydrák - Profil | Po 15.10.2012 15:43:53

      orlas2 >> Máš to fakt vymakaný a ačkoliv jsem napsal,že poděkování nedávám,ty si ho zasloužíš.-))

        N: vydrák - Profil | Po 15.10.2012 15:34:08

        somr49 >> hrubým spůsobem porušila příměří tak že boj... :-)))))))))))

          Nsomr49 - Profil | Po 15.10.2012 11:46:23

          orlas2 >> Dík moc za inspiraci hned odpoledne se pustím do výroby a potom jen čekat.Víc jak čtyři roky chodila ale nebyl problém a já ji nechal v klidu jenže hrubým spůsobem porušila příměří tak že boj .Přeji hod ně úspěchu.

            Norlas2 - Profil | Po 15.10.2012 0:31:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            orlas2 >> A aby to kuna neměla moc složité,udělal jsem jí zvláštní vchod do kurníku,vpravo dole,osazen jiným typem sklopce:-).

              Norlas2 - Profil | Po 15.10.2012 0:28:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              orlas2 >> Pak byli zmíněni dravci,proti nim jsem slepice také zabezpečil:-)

                Norlas2 - Profil | Po 15.10.2012 0:25:09 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                orlas2 >> Pak už jen nějaké ty pamlsky,sušené švestky,rozinky a třeba i vejce dovnitř,umístnit ne moc vysoko,vyvarovat se doteku holýma rukama,sahat na sklopec co nejméně,raději v rukavicích,a ono to přijde:-).Dnes jsem dal sklopec k ořechu a po hodině v něm byla veverka:-).

                  Norlas2 - Profil | Po 15.10.2012 0:20:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  orlas2 >> Sklopec těsně před dokončením.Střecha odklápěcí,dole dvířka,dvojité,vnitřní s bodovaným pletivem,pro kontrolu co je uvnitř.

                    Norlas2 - Profil | Po 15.10.2012 0:14:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    orlas2 >> Pohled na sklapovací zařízení,dole falešné dno,spojené s padajícimi dvířky lankem,nad dvířky pojistka,aby kuna dvířka nenadzvedla.

                      Norlas2 - Profil | Po 15.10.2012 0:12:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      somr49 >> Až se zpožděním jsem si kousek níž přečetl,že jsi měl kunu na návštěvě a jak to dopadlo,tak věřím,že z ní radost nemáš.Dnes jsem dodělal past pro jednoho kamaráda myslivce,hodím sem pár fotek,vyrobíš si to snadno a snad budeš mít úspěch.Na prvním fotu rozdělaný sklopec ve tvaru ptačí budky.

                        Norlas2 - Profil | Ne 14.10.2012 23:48:14

                        somr49 >> Tak kunu chyť do sklopce a odvez ji 20km od baráku:-).Ať má radost taky někdo jiný:-).

                          N: vydrák - Profil | Ne 14.10.2012 19:47:15

                          somr49 >> Kuna je mrcha,krahulík je mrcha,liška je mrcha atakdále...
                          Bydlím na konci vsi,takže dravci jsou u mě pečený vařený.Proto jsem v naději pořídil perličky,že svou opatrností,ostražitostí a neuvěřitelným řevem alespoň část dravců vyplaší :-)))

                            Nsomr49 - Profil | Ne 14.10.2012 19:17:22

                            : vydrák >> Není potřeba vyhrávat stačí když si člověk udělá radost a dokáže se sní těšit.Ovšem nesmí přijít KUNA!!!!!!!!!

                              Nsomr49 - Profil | Ne 14.10.2012 18:50:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Dobře funguje ESB3bio ale je dobré občas prostřídat aby si cocidie nevybudovali rezistenci.

                                N: vydrák - Profil | Ne 14.10.2012 18:20:26

                                Machino >> Stačí zalistovat o pár stránek zpět .

                                  NMachino - Profil | Ne 14.10.2012 18:15:49

                                  čau chlapi,potřeboval bych poradit.Někdo sem dával odkaz na lék pro králíky proti kokcidioze.pošlete ho sem ještě jednou?díky

                                    N: vydrák - Profil | Ne 14.10.2012 16:30:18

                                    somr49 >> Abych uvedl věci na pravou míru a nechlubil se cizím peřím,majitelem šampiona nejsem ani omylem já :-)) Pouze jsem od špičkového chovatele koupil několik jeho kousků.

                                    Kdysi jsem býval registrovaný chovatel a vystavoval na výstavách.Ač jsem se snažil jak jsem mohl,nikdy jsem nic nevyhrál.

                                      Nsomr49 - Profil | Ne 14.10.2012 16:16:08

                                      : vydrák - >> Tak tady není co řešit jsou opravdu nádherné přeji hodně úspěchu.

                                        N: vydrák - Profil | Ne 14.10.2012 12:50:08

                                        somr49 >> Je to letošní odchov.Otec těch slepic na fotografii získal na výstavě titul - šampion jihočeského kraje.