Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

NPísek - Profil | Út 8.1.2013 10:28:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Ortelius >> jasně , bydlet v lese,mít do středu města 15 minut (dle provozu), to se líbí
opravdu dost lidem :-)))))

    NOrtelius - Profil | Út 8.1.2013 10:25:01

    Písek >> Ten oranžový prach je tuším prach z bauxitu. A pak že je hliník v Humpolci:-) To město opálů se jmenuje Coober Pedy-díra bílého muže. Těch podzemních osad je tam víc. Cu-doly budou mít své osady taky. Jde o to, že se horníci tímto způsobem ochraňují před spalujícím vedrem s max 15% vlhkostí vzduchu v podzemí s klimatizací.

      NOrtelius - Profil | Út 8.1.2013 10:14:08

      Písek >> Věřím, že to lesní bydlení ti závidí spousta lidí, ale už né tolik by to zvládlo. Někdy je to město větší džungle, než džungle sama. Panelák bych taky neskousl. Co se ceny světlovodů týče, vypisovat je tu nebudu, na netu jsou a asi taky budu svítit jinak:-)

        NPísek - Profil | Út 8.1.2013 10:04:58

        Ortelius >> netušíš,proč se mě stále vnucuje pojmenování podzemního města : Měděné
        město ? Je to buď můj omyl,nebo někde v té obrovské zemi se těží také měď a těžaři žijí podobně ? Pamatuji se,že tam je všudy přítomný červený jemný prach, který poletuje všude v luftě

          NPísek - Profil | Út 8.1.2013 10:00:42

          Ortelius >> ty fotky jsme si našli ,dokonce ten pravoslavný podzemní chrám tam je také,
          díky...rozšířil jsi nám pohled na bydlení"skřítků" :-)))

          s tím světkovodem : na TV Nova v Loskutákovi se presentovala firma,která se tím zabývá, tudíž u nás je to dostupné, ovšem dost drahé (předpokládám

            NPísek - Profil | Út 8.1.2013 9:53:55

            Ortelius >> ne, to je v pořádku,
            informace byly hlavně pro Kuby a ten si už něco zajímavého vyhledal. Já bydlím v lese,tudíž bych nějakou soustavu coby světlovod pro osvětlení asi 300 m2 plochy přivítal.:-)))))))))

            ten život v podzemí by mě také moc nevyhovoval,ale vydrží to jiní,tak bych snad z toho také neumřel
            musí na to být ale nátura,např v lese by asi také mnoho lidí nevydrželo bydlet,také jsem si to dřív myslel,
            že se tady nedá přežít zima. Omyl !! Dnes si držíme byt v Brně,ale po víc jak 15 letech si nedovedeme
            představit,že by jsme s manželkou odešli zpět do města.
            Možná podobně jsou na tom ti hledači opálů , (ale je tam drží hlavně ty peníze)

              NOrtelius - Profil | Út 8.1.2013 9:27:43

              Písek >> nevyhlásil jsem informační embargo, jen jsem se nedostal k netu. Firma Siteco jen systém přivedla téměř k dokonalosti. V principu je ale jedno jaký zdroj světla použiješ. Sluneční světlo má jen ten problém, že se světlný zdroj na obloze pobybuje. Což se řeší dodatečnými úpravami. Kdysi jsem dostal nabídku do Austrálie na již zmiňovanou práci v opálových dolech. Platební podmínky božské, životní pekelné. Nad hlavou poušť, sucho a vedro. Pod sebou, chodby, štoly a uzavřený svět bez ryb.

                Nkosvi - Profil | Po 7.1.2013 18:39:15

                Stopař >> Tak snad ano :-)

                  NStopař - Profil | Po 7.1.2013 18:20:50

                  kosvi >> Na rostlinky je ještě brzo.A pokud se dobře koukám tak na té fotce máš krokusy a těm sních fakt nevadí. :-)

                    Nkosvi - Profil | Po 7.1.2013 18:13:41

                    Stopař >> Ten metr mohl být klidně na vánoční svátky a ne teď když se začaly rostlinky probouzek.

                      NStopař - Profil | Po 7.1.2013 18:11:11

                      kosvi >> Né že bych byl hajzl ale já ti ten sníh fakt přeju.Ono to k té přírodě patří.Aspoň 1m. :-))

                        Nkosvi - Profil | Po 7.1.2013 18:09:01

                        Stopař >> Tak to potom jo, u nás žádný sníh neleží, ale uvidíme zítra, třeba něco napadle, ale spíše radši ne.

                          NStopař - Profil | Po 7.1.2013 18:07:24

                          kosvi >> U nás je všude sníh tak snad chápeš. :-)

                            Nkosvi - Profil | Po 7.1.2013 17:56:54

                            Stopař >> OK :-)

                              NStopař - Profil | Po 7.1.2013 17:44:56

                              kosvi >> Hele buď tak hodnej a neprovokuj :-)

                                Nkosvi - Profil | Po 7.1.2013 17:28:51

                                Už se jim chce na povrch.

                                  NPísek - Profil | So 5.1.2013 17:44:31

                                  KUBA >> má řeč !! :-))))
                                  jenže ty teploty ženou lidi pod zem,to chápu

                                    NKUBA - Profil | So 5.1.2013 17:40:03

                                    Písek >> zajímavý to je :-) ale jsem rád, že mám chalupu nad zemí :-)

                                      NPísek - Profil | So 5.1.2013 16:50:59

                                      KUBA >> snad Tě něco zaujme ,já to nijak neprocházel,ale o bydlení pod zemí tam snad něco ještě najdeš.Jen jsem tedy spletl pojmenování "podzemního města"....

                                      a stejně bych na Měděné město přísahal !!
                                      Ohni prut !!