Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

Ndrvoštěp - Profil | St 15.5.2024 21:03:33

Jsem tu slíbil kolegovo kapénkovou závlahu a foto. Snad do týdne. Operace kolena ho odstavila.

    Nphoenix410 - Profil | St 15.5.2024 20:49:16

    Zítra snad nafotím jak jsem rozvedl kapkovku a napojil ibc kontejnery.

      Nphoenix410 - Profil | St 15.5.2024 20:48:08

      EDAmrk >> Ještě rada, při napojování hadic na nastrkávací kolena, spojky, T-Kusy, ventily atd., si připrav do termosky vřelou vodu a před nastrčením hadice na spojku, strč hadici na pár sekund do vody a pak nastrč na spojku. Hadice ti v teple vodě změkne a lépe se nasazuje na spojky. Nezapomeň spony na upevnění hadic ke spojkám, kolenům atd.. Tzn. budeš potřebovat hodně spon. A nejdůležitější je si udělat přípravu, vzít tužku, papír a rozkreslit si jak kapkovku chceš vést. Lépe se ti bude počítat kolik budeš potřebovat, kolíků, spon, kolen, T-kusů, ventilů atd.. Jo a nezapomeň na hadici bez děr pro hlavní vedení vody: https://www.doltak.cz/produkt/potrubi-ldpe-pe-40-16-x-1-5-mm-pn-6/

        Nphoenix410 - Profil | St 15.5.2024 20:36:25

        EDAmrk >> Při dnešním pokračování v montování kapkovky mi ruplo v zádech a natáhnul jsem si loket a montovat kapkovku bylo velmi náročné. Slova na K/P nebudu rozebírat jak jsem při tom montování skučel.

          Nphoenix410 - Profil | St 15.5.2024 20:33:02

          EDAmrk >> Ahoj, zatím zkušenost nemám. Kapkovku teprve montuji a objednal jsem si tuhle https://www.doltak.cz/produkt/hadice-kapkova-100-m-hneda-d16-33cm-2l-h-baleni-100-bm-kapkove-zavlazovani/ a tuhle https://www.doltak.cz/produkt/hadice-kapkova-100-m-cerna-d16-50-cm-2l-h-baleni-100-bm-kapkove-zavlazovani/ + příslušenství na propojení (kolena, T - kusy, záslepky, ventily, regulátor tlaku, filtr atd...). Kolíky a spony jsem zase objednal od tud: https://www.evikir.cz/zavlazovaci-systemy/kolik-pro-uchyceni-zavlazovaci-hadice-water-flow-drip/ + příslušenství na propojení dvou IBC kontejnerů. Zbytek drobností co mi chyběl jsem dnes dokoulil v unihobby, nic jiného poblíž nemám.

            NŠUKI - Profil | St 15.5.2024 17:03:31

            Rajčata, papriky vysazeny. Žízeň veliká kultura a sport... Foto zahrady jsem ne stihnul 😉

              NŠUKI - Profil | St 15.5.2024 15:33:51

              Albína ty chujopletu 😉

                NEDAmrk - Profil | St 15.5.2024 14:30:15

                Zdravím Vás,
                co použiváte, prosím, za kapkovou závlahu. Zkušenosti, postřehy. díky

                  Ndrvoštěp - Profil | St 15.5.2024 13:38:40

                  ŠUKI >> Už jsi viděl bílého Maďara ?😁😁😁

                    NŠUKI - Profil | St 15.5.2024 13:35:31

                    Modré OLŠAVA a bílé nějaký "MAĎAR"...

                      Njeden3 - Profil | St 15.5.2024 8:28:53

                      inža >> ??? proč tam nedáš sitovinu??? nejlevnější bývý sítovina na lešení

                        Ninža - Profil | St 15.5.2024 8:19:46

                        Tak letos budu mít po jahodách. Zlikvidují je kosáci a to ještě zelené.

                          NŠUKI - Profil | St 15.5.2024 8:12:14

                          xr125l >> Jestli nezapomenu, tak se odpoledne podívám ve sklepě, teď jdu chrapat po šichtě.

                            Nxr125l - Profil | St 15.5.2024 7:34:43

                            inža >> Má být červené a modré ,odrůdu zná jenom ŠUKI a drvoštěp . Asi ta fernetovka.

                              Nphoenix410 - Profil | Po 13.5.2024 20:55:45

                              novel >> Já už mám doma také kapkovou závlahu, teda dnes mi došel poslední balík s potřebnými díly. Zatím jsem roztahal a zapojil kapkovku pro rajčata, papriky a okurky. Zítra mám v plánu jahody, cukety, pařník a květák s růžičkovou kapustou. Dále ještě propojit dva ibc kontejner pro plnění jedním okapem a propojit je i s čerpadlem. Plán je mít to vše do čtvrtka hotové.

                                Ninža - Profil | Po 13.5.2024 20:22:51

                                xr125l >> ta už jede. Co je to za druh?

                                  NŠUKI - Profil | Po 13.5.2024 13:58:04

                                  drvoštěp >> Neser.... 😉

                                    Ndrvoštěp - Profil | Po 13.5.2024 10:19:42

                                    xr125l >> To není réva ale fernetofka😁😁😁😁

                                      NŠUKI - Profil | Po 13.5.2024 10:07:25

                                      xr125l >> Takové foto vidím rád, snad bude plodit!

                                        Nxr125l - Profil | Po 13.5.2024 9:52:05

                                        Réva od ŠUKIHO.Snad se ujme.