Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

NKUBA - Profil | So 5.1.2013 16:41:33

Písek >> diky za odkazy, dostal jsem se sem až ted, jdu to proklikat :-)

    NPísek - Profil | Pá 4.1.2013 20:43:22

    KUBA >> hledáš ? nehledáš ?

    http://en.wikipedia.org/wiki/Coober_Pedy

      NPísek - Profil | Pá 4.1.2013 20:09:17

      KUBA >> nechtěl bych být zcela za vola, ale snad Cooper Town ? Je to možné ?
      anglicky znám yes, The Beatles a několik jiných neužitečných slovíček :-)))
      to víš, učili jsme se ruštinu a trošku němčinu :-((

        NPísek - Profil | Pá 4.1.2013 20:05:14

        KUBA >> myslíš ten "světlovod",nebo město skřítků v podzemí ? já vím,raději obojí,že ?

        ten světlovod je Mirrortec, zadej si do google a vyjede dost informací

        a to město v podzemí se jmenuje nějak jako Měděné město,aspoň tak to překládal ten kamarád.On tam dělal ze svého pobytu dokument pro ČTelevizi, ale nakonec mu to nevzali a upřednostnili stejné téma,ale od jiného (snad ramenatějšího ?) cestovatele.

        U nás ten světlovod někdo musí dělat,protože jsem to viděl v Loskutákovi, snad před rokem, +-

          NKUBA - Profil | Pá 4.1.2013 19:46:01

          Písek >> tak to sem nahoď, taky bych se rád mrknul :-)

            NPísek - Profil | Pá 4.1.2013 19:15:16

            Ortelius >> už jsem si to "vygůůglil", díky za info

              NPísek - Profil | Pá 4.1.2013 16:43:38

              Ortelius >> ještě dotaz : ten přenos světla se jmenuje Mirrortec ?

                NPísek - Profil | Pá 4.1.2013 16:42:02

                Ortelius >> Něco jsem o těch městech v podzemí viděl u nás v TV a byl tam v těch končinách můj kamarád a dovezl spousty materiálu..(fotky, videa).
                udělal nám přednášku o Austrálii a tohle bydlení sklidilo dost zájmu.Do té doby jsem si myslel,že v podzemí bydlí pouze skřítci :-)))))
                Opravdu,bydlení v haldách si s našim pojetím (evropským) v ničem nezadá.Vybavení apod.
                Zaujalo mě to,jak do těch "hrobek" dostali sluneční světlo (a jde to)

                  NOrtelius - Profil | Pá 4.1.2013 15:37:10

                  Písek >> Australani používají systém Mirrortec. Jsou to opravdu domy v podzemí. Bydlí tam těžaři opálů a dalších nerostů.

                    NPísek - Profil | Pá 4.1.2013 14:56:10

                    KUBA >> nedávno jsem takovou noru viděl na ínternetu,
                    celá stavba byla zdokumentována od základu až po nastěhování...je to zajímavé,ale pro mě už nějak.......

                    (jak to sakra napsat ?) , no mám už své bydlení a jsem spokojený, to však neznamená,že to bydlení je špatné.Ovšem zdůrazňovat,že bylo použito materálu ze skládek (vodovodní potrubí, el, instalace apod)
                    mě tedy nijak neoslovuje. Jeden dům byl postavený z Pet láhví a pneumatik.

                    Celkem jiná situace je v Austrálii, tam v haldách vytěženého odpadu z měděných dolů je pod povrchem celé město, kde žijí snad tisíce lidí, ovšem jedná se o úplně jiné bydlení..ventilace,klimatizace...a vlastně stálá teplota.Nevím přesně,jak tam dostávají denní světlo,ale jde to soustavou nakloněných zrcadel ,má
                    to své pojmenování,ale nevzpomenu si.

                      NKUBA - Profil | Pá 4.1.2013 14:38:28

                      Písek >> ne to je na téma Hobit a jeho "nora", jestli teda jako rozumíš :-)

                        NPísek - Profil | Pá 4.1.2013 14:24:12

                        KUBA >> to je pozůstatek bydliště Diogena ? Diogenese ? Ten tuším bydlel v sudu

                        Vše nejlepší "Líným zahradníkům " v r. 2013

                          NKUBA - Profil | Pá 4.1.2013 14:05:54

                          tomu říkám chajda :-)

                            Nmipa - Profil | Ne 30.12.2012 8:52:50

                            ... přeci jenom jsme na rybářském webu a tak trochu "k tématu" ... :-)))

                              NPetr64 - Profil | Pá 28.12.2012 17:35:09

                              Písek >> Když sem přišel.Byla už vyplá voda.V 11 sem to balil.Ale docela to šlo.Čudle žerou furt.:o))

                                NPísek - Profil | Pá 28.12.2012 17:31:18

                                Petr64 >> asi jim udělám násypník,něco jak mají slepice, viděl jsem to v bažantnici a nemusíš se o to dlouho starat,občas dosypat :-)
                                jak Ti to u lavky šlo ? Nějak mě to zapálilo pozdě,že bych se zastavil na čučku.Manželka mě upozornila až v Rozdrojovicích,že se mám za Tebou zastavit u vody.
                                Já teď vážu mušky ,tak sedím v teple a vylezu z chýše asi až na Novoroční vycházku.
                                Ohni prut !!!

                                  NPetr64 - Profil | Pá 28.12.2012 17:20:27

                                  Písek >> Sem rád,že jim chutná.:-)

                                    NPísek - Profil | Pá 28.12.2012 13:54:49

                                    Petr64 >> slunečnice jsem na zkoušku nasypal do krmítka a bylo to jako na
                                    Leteckém dni v Tuřanech.....chutná jim ,díky.

                                      NSihanuk - Profil | Čt 27.12.2012 20:56:47

                                      Petr64 >> a když ne tady tak na srazu stopro měj se fajn