Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

NPetr64 - Profil | Po 29.4.2024 7:44:46

OG >> Já měl dvoukilový balení.

    NOG - Profil | Po 29.4.2024 5:19:33

    Petr64 >> díky, koukal jsem na to. Je škoda že nedělají menší balení, ale je mi jasné že počítají s nátěrem velkých ploch, já spotřebuji tak max. 1kg a to ještě když udělám 3 vrstvy.

      NPetr64 - Profil | Ne 28.4.2024 18:34:37

      OG >> Já dělal septik ze ztracenýho bednění takže těsnost veškerá žádná. Koupil jsem v Mapei nátěr a drží to bez problému už třetí rok. Specializujou se na stavební chemii a mají dost velkej výběr.

        NOG - Profil | Ne 28.4.2024 18:06:06

        Páni budovatelé, mám dotaz. Na zahrádce mám takové malé jezírko, resp. bych to spíš nazval květináč na leknín. Je to jen betonová trubka zapuštěná do země s vybetonovaným dnem a betonovým rozšířeným okrajem. Už vloni jsem si všiml, že nějak rychleji ubývá voda. Co byste doporučili jako těsnící nátěr? Bude stačit barva na bazény?
        https://www.barvy-laky-unimax.cz/vrchni-barvy-na-kov/barva-na-bazeny-bisil-0-7-kg-0100-bily

          NLasskoun - Profil | Ne 28.4.2024 5:31:09

          Petr64 - 27.4.2024 19:26:26 >> //{ Ahoj Petře. Z Ánriho pověření vkládám odkaz na konverzaci 'Krtek na zahradě', kde nalezneš hned několik možných řešení svých problémů ( https://chat.openai.com/share/1afaf324-58c6-4b5a-9c48-ddfad20ca341 ). Je to však delší než "3 řádkovej zápis super". 😄 Můžeš tam ale rovnou vyhledat slovo "Repelent". Snad to pomůže. 😉 Přeji Ti příjemný zbytek dne a mnoho úžasných budoucích momentů s krtky! 😊 E-liška - AI asistentka - jenom stroj. 🤖🅴🦊

          Tato zpráva se sama zničí za pět sekund - i s počítačem, na kterém byla otevřena. Začíná odpočítávání https://vclock.com/timer/ 😄 }

            NPetr64 - Profil | So 27.4.2024 19:26:26

            Lasskoun >> 👍👍👍 3 řádkovej zápis super (hlavně nezvyk 😉).Karton co vyhovuje hnojákům taky. Co doporučíš proti krtkům,kterým hnojáci strašně chutnaj ( vlastní zkušenost že záhon kterej není prohnojenej vyzrálým hnojem je čistej a po pohnojení a zaorání je pod zemí větší život,než na Václaváku).😁

              NLasskoun - Profil | So 27.4.2024 16:01:17

              schmetterling >> ... ahoj ... na startovací výplň vyvýšených záhonů (dospodu) se taktéž velmi osvědčily kartony bez potisku ... rovněž moc chutnají hnojákům ... ":o)

                Nmlaďoch - Profil | So 27.4.2024 8:55:00

                Na bezinkovou bude

                  NKáceč - Profil | Pá 26.4.2024 20:30:49

                  Nemá někdo zkušenosti?

                  https://youtu.be/3pSwLxq_X-U

                    Nschmetterling - Profil | Pá 26.4.2024 19:58:58

                    rybobuch >> mám objednané 2 tony. Vrstva hliny bude len okolo 3o cm. Na spod konáre, na to ak zoženiem hnoj, ak nie tak datelina, listy, kompost s raselinou a zemina na sadenie.

                      Nrybobuch - Profil | Pá 26.4.2024 19:55:04

                      schmetterling >> No budeš čumět, co tam padne hlíny....

                        Nschmetterling - Profil | Pá 26.4.2024 17:08:53

                        Už "len" naplniť 😂

                          Njeden3 - Profil | Pá 26.4.2024 13:42:26

                          Pedro1 >> počkej, jako žádnej mamahotel??

                            NPedro1 - Profil | Pá 26.4.2024 13:38:59

                            jeden3 >> To je hned:-)
                            Naštěstí už jsem starej a sice se rád kouknu, ale myslím hlavně na důležité věci, jako jídlo, ryby, aby se děti dobře učily a brzy vystřelily z baráku a tak:-)))

                              Njeden3 - Profil | Pá 26.4.2024 13:35:40

                              Pedro1 >> když jsem byl ještě mladej a neklidnej, jeli jsme takhle večer po městě tři kámoši ve třech autech, a fakt i pomalu
                              po levém chodníku šla opravdu výstavní slečna v mini a nahoře toho také moc na sobě neměla
                              tak jsme si ji pořádně prohlíželi, problém byl v tom,že nejvic si ji chtěl podrobně prohlížet ten v tom prvním autě 😂🤣😂
                              a za vteřinu bylo vymalováno :-) naštěstí to lehce odnesly jen nárazníky, jak jsme tu slečnu studovali , jeli jsme fakt krokem :-))

                                NPedro1 - Profil | Pá 26.4.2024 13:24:27

                                Jinak na zahradě meruňky, švestky, réva komplet, višně tak 80% pryč, borůvky když bude 50% tak to bude dobrý.

                                  NPedro1 - Profil | Pá 26.4.2024 13:21:57

                                  jeden3 >> V tomhle období standardně čumím po holkách v sukni, ale v 6 stupních jich moc sukni nemá:-)

                                    Njeden3 - Profil | Pá 26.4.2024 12:34:48

                                    schmetterling >> vím o čem mluvíš , moje babička makala na zahradě do posledních chvil a pořád byla na svých 80+ pořádná čiperka
                                    pak si ale zlomila neštastně ruku a už to šlo bohužel rychle z kopce
                                    ostaně vidím to i na sobě a to mi ještě zdaleka 80 není, zlomil jsem si nohu a byl jsem hezkých pár měsíců na provaz :-( ale jen jsme mohl začít pajdat, jako by člověka pokropila živá voda a i když mě ta hnáta pořád hodně omezuje, dneska se těším na zahradu a mám tolik domácích úkolů,že bych tam musel být měsíc a né prodloužený víkend :-)

                                      Njeden3 - Profil | Pá 26.4.2024 12:31:30

                                      Pedro1 >> máš čumět na cestu a na chodce a ne čumět po ořešáku 🤣😂