Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

SUFO - Profil | St 24.4.2024 17:38:05

Pedro1 >> Jestli mohu tak doporučuji štíhlé vřeteno. Hlavně pozor na podnože ne každá je vhodná. Možná půjde něco dohledat u Ovocnářů Horní Bělá Plzeň sever, léta dělali přednášky na střih štíhlého vřetena , jeden z přednášejících byl pan J. Fischer jeden z propagátorů tohohle způsobu pěstování i s ohledem na mořskou výšku

    SUFO - Profil | St 24.4.2024 17:35:36

    jeden3 >> určitě odrůdou.... moučnaté.

      hering - Profil | St 24.4.2024 16:32:05

      1Mara >> No já nevím.
      Jsou tu zmrzlé i velké vlašské ořešáky. Nevím jak by měly odolat tyto špejle :-)
      Toto je dle mě vhodné když máš malou zahradu a nemáš místo pro normální stromky.

        jeden3 - Profil | St 24.4.2024 14:44:22

        SUFO >> ujištuji tě, že to nebylo tvarem konuny stromu,ale odrůdou, nebou možná ještě spíše tvojema chutěma :-)

          Pedro1 - Profil | St 24.4.2024 14:10:26

          1Mara >> Na Moravě roste všechno, v Praze to je mnohem těžší, něco vypěstovat:-)))

            Pedro1 - Profil | St 24.4.2024 14:09:56

            SUFO >> Děkuji za info, stejně to asi vyzkouším, nestojí to půlku vyplaty:-)

              Pedro1 - Profil | St 24.4.2024 14:09:29

              jeden3 >> Netuším:-)

                SUFO - Profil | St 24.4.2024 13:46:27

                Pedro1 >> zdravím, dostal jsem z těch sloupovitých ochutnat i nějaké dvoubarevné a chuťově mě neoslovily. Tak jsem je nakonec nekoupil

                  jeden3 - Profil | St 24.4.2024 13:00:03

                  Pedro1 >> hele vřeteno a sloup je to samé?

                    1Mara - Profil | St 24.4.2024 12:35:48

                    Pedro1 >> medvěd je má, zkus se ho optat. 😉

                      inža - Profil | St 24.4.2024 12:34:11

                      K těm sloupovým jabloním. Jak kde. Já je měl před pár léty na Lipensku a byly náchylné na mráz (i kmen). Prořezal jsem to špatné a byly z nich patvary. Tak šly pryč.

                        Pedro1 - Profil | St 24.4.2024 11:57:13

                        1Mara >> Koukám na to u Starkla pravidelně už asi 10 let a ještě jsem žádný nepořídil. Vlastně ani nevím proč. Tak to asi vyzkouším, konečně:-)

                        https://eshop.starkl.com/jablon-sloupovita-chinon

                          1Mara - Profil | St 24.4.2024 9:11:40

                          hering >> Možná by se vyplatilo začít pěstovat ty sloupové stromky, ono to za posledních pár let to počasí blbne docela dost a obávám se, že to bude už tradice. Ty se přikrýt dají .-)
                          https://gradinamax.cz/product/super-nabidka-sada-letnich-plodu-5-stromu?gad_source=1&

                            1Mara - Profil | St 24.4.2024 9:08:58

                            hering >> jj to nebudeš letos sám, komu to pomrzlo :-(

                              Bulda 64 - Profil | St 24.4.2024 8:40:11

                              Kalužmistr >> je to škoda.., zrovna vše tak pěkně v květu ;((

                                Kalužmistr - Profil | St 24.4.2024 7:43:05

                                Zdravím, tak včerejší mráz to totálně dorazil. Vše je totálně zmrzlé, broskve. hrušky, švestky, no prostě vše co ještě žilo.

                                  jeden3 - Profil | St 24.4.2024 6:52:02

                                  xr125l >> to je jedna z věcí, kterou jsme letos stihli včas
                                  osvědčilo se už loni natírat kmeny nad úrovní trávy tím lepem - přes rok jsme nenašli nikde ani mšice ani mravence

                                    xr125l - Profil | St 24.4.2024 6:38:59

                                    hering >> Je to hrozne ,jak s nama to počasí vyjebává .Co se náhodou udrží , tak zase sežerou mšice .

                                      jeden3 - Profil | St 24.4.2024 5:31:12

                                      v pátek dorazím na zahradu za tmy,v sobotu ráno obhlídka...nedělám si iluze, myslím,že bude vše v pr.........
                                      tak snad za rok.......

                                        ŠUKI - Profil | Út 23.4.2024 22:31:21

                                        Kruan >> Protože chodíš čůrat mimo skleník 🤣🤫