Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

Njeden3 - Profil | Ne 21.4.2024 5:24:51

valcha186 >> zahrada je 350m.n.m.
uvidím příští víkend, co zůstalo ve hře a co spálil mráz , ale iluze si moc nedělám

    Njeden3 - Profil | Ne 21.4.2024 5:23:07

    Petr64 >> já slivku nepiju :-) vůbec

      Nvalcha186 - Profil | So 20.4.2024 22:49:18

      jeden3 >> Tak jsem to zkontroloval a jahody mají černé květy, magnolie je napůl vykvetlá a už rezavá višeň také a jabloně jsou také nazrzlé. Hrušky stačily odkvést. Ale včely neměly moc příležitostí. Tak uvidíme. Na broskve jsi vysoko. My jsme 314 n.m. a nejdou, každý rok pod nimi topit nemá význam. To je oželím. Ve skleníku mám zakryto.

        NPetr64 - Profil | So 20.4.2024 22:26:01

        jeden3 >> To nemusíš. Tekutý švestky vypiju kdykoliv,tekutý dorancie archivuju.🤣🤣

          Njeden3 - Profil | So 20.4.2024 21:45:03

          Petr64 >> samozřejmě jsem měl na mysli tekuté švestky :-) t jsem myslel,že nemusím psát :-)

            NPetr64 - Profil | So 20.4.2024 19:45:37

            jeden3 >> Lepší platidlo než švesky jsou tekutý dorancie.😉

              Njeden3 - Profil | So 20.4.2024 19:13:37

              valcha186 >> broskvím ještě chvilku dám a pokud to nepůjde, půjdou ze země a nahradím to jiným ovocem
              švestky jsou všeobecně dobré platidlo :-) myslím tekuté :) já to nepiju :-)

                Nvalcha186 - Profil | So 20.4.2024 15:53:29

                jeden3 >> Mám čtvrtkmeny, ale je jim kolem 50 let. Ale metráky jablek. A to ještě děláme z nich 150-180 l moštu. Škoda likvidovat. Stříhám, ale stejně to jde do výšky. Kdybych to nechal jen na dosah, moc by z toho nebylo. Mám i 2 zákrsky, ale blbě se pod tím seká tráva. Pak jedině sloupovité, ale zase z toho také moc není. Ještě teď máme cca 5 plných bedýnek jablek. Stromy mám volně v řadách, cca 7 m od sebe. Jsem pod kopcem, ale zase 50 m od Panenského potoka. Na samotě to zavážím, dám tam také stromy. Teď mám 4 vlašské ořechy, co mi donesly veverky. Mám je v kbelíkách a docela jdou. Dám ještě rakytníky, také v kbelíkách, jako i černé rybízy. Lískové ořechy mám jako větrolam, ale do srpna to jde, pak nájezd veverek a ořešáků a je konec. Je jich asi 30. Co spadne, je červivé. Děti musí trhat ještě bílé, jinak mají smůlu. Musíš zkoumat pokus omyl. Zkoušel jsem broskve, meruňky, ale to padlo. Je tu zima. Soused výše jim v noci topí.

                  Njeden3 - Profil | So 20.4.2024 12:24:24

                  valcha186 >> tsk to koriguješ střihem ne? - máš je volně nebo na drátech?
                  já budu v každé případě dávat sloupky a tahat dráty - dost u nás fouká tak chci mít stromky jištěné
                  do 2,2 -2,3 dosáhnu a co bude výš, prostě při střihu zruším :-) nebo to nechám zvířátkům

                    Njeden3 - Profil | So 20.4.2024 12:16:11

                    kubah >> já jich na zoušku vysadil 27 :-) + nějaké švestky ,blumy, broskve + 12ks vína -4 odrůdy opět na zkoušku + dva ořechy
                    já chtěl něco jko Y"živý plot" kolem plotu -proč e stsrat o nějaké křomí bez užitku, když tam může růst ovoce :-)

                      Nvalcha186 - Profil | So 20.4.2024 11:04:06

                      jeden3 >> Mám 11 čtvrtkmenů a lezu na ně po žebříku. Ale supr úroda. Nebudeš sklízet ze země.

                        Nkubah - Profil | So 20.4.2024 10:31:06

                        jeden3 >> právě všechny nové jabloně "na jídlo" už také bereme menší...

                          Njeden3 - Profil | So 20.4.2024 10:21:37

                          Petr64 >> 20 sklenic to by nám opravdu mco dlouho nevydrželo :-)
                          jsme menší jedlíci 👍👍😉

                            Njeden3 - Profil | So 20.4.2024 10:21:03

                            kubah >> já ještě klasická sad nevysadil :-) na zkoušku jsme vysadili asi 27 jabloní - 6 odrůd a teď čekáme,čemu se tam bude dařirt a co nám bude chutnat
                            až potom chci nakoupit více stromků a cysázet je na tu naši prokletou strán :-)
                            bereme vše jen jako čtvrtkmeny- člověk už není nejmladší a chci to česat pěkně ze zěmě :-)

                              NPetr64 - Profil | So 20.4.2024 9:55:08

                              jeden3 >> My děláme tak 20 sklenic,ale hodně jich sežerem syrových.😁
                              Štrůdl děláme na střídačku. Jednou z jablek a jednou z leča.

                                Nkubah - Profil | So 20.4.2024 9:29:13

                                jeden3 >> jojo, na to máme na zahradě dva staré větší Spartany...

                                Ideální na sušení, strouhání a zavaření... Za čerstva super i na jídlo.

                                  Njeden3 - Profil | So 20.4.2024 9:21:52

                                  Petr64 >> potřebujeme na rok zavařit vždycky tak 30-40 sklenic
                                  tak do štrudlu zařvou hnedle dvě :-)

                                    NPetr64 - Profil | So 20.4.2024 8:16:40

                                    jeden3 >> Já když se neurodí,tak nakupuju v družstvu. Cestou na zahradu mám 2, takže se dá vždycky něco sehnat.

                                      Njeden3 - Profil | Pá 19.4.2024 21:46:34

                                      mlaďoch >> jak jsem psal,já to uvidím za týden - nechám se překvapit
                                      teď už na tom nic nezměním
                                      jen jsem se rozhodl,že další stromky už budu sázet na méně exponovaná místa

                                        Njeden3 - Profil | Pá 19.4.2024 21:43:48

                                        Petr64 >> No něco včelky stihly ještě před tím ochlazením
                                        co z toho bude zkontroluji nejdříve za týden
                                        no pokdu nebudou vlastní jablka, tak holt budu muset koupit od šťastnějších pěstitelů