Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

Nmlaďoch - Profil | Pá 19.4.2024 21:08:31

jeden3 >> dneska jsem navštívil sad, nv 420 metrů, meruňky slitý plody, stejně jako švestky, mám kančí kule, angrešty i rybizy mega velký

    NPetr64 - Profil | Pá 19.4.2024 20:12:39

    jeden3 >> S jablkama je to na prd. Loni byla tak pětinová ouroda a letos to vypadá taky nahnutě. Asi za ty mrazy může to globální oteplování.🤔

      Njeden3 - Profil | Pá 19.4.2024 20:07:54

      Petr64 >> potřebovali bychom letos sklidit jablka, naše zásoba zavařených strouhaných jablek došla :-)
      a já štrůdl , jablečné taštičky či koláče atd prostě miluju :-)

        Njeden3 - Profil | Pá 19.4.2024 20:06:30

        Káceč >> letos brambory -a vlastně všechnu zeleninu ve větším bojkotuji
        mám rozděláno pár projektů, které jsem loni kvůli noze nestihl a musím to dokonřit před podzimem

          NPetr64 - Profil | Pá 19.4.2024 19:34:48

          jeden3 >> Já tady mám stromky od veverek (nebo od jiných hlodavců). Jednou za 4 roky je úroda ( vždycky to pomrzne),ale to co se vždycky sklidí,to mrtvý období pokreje.

            NKáceč - Profil | Pá 19.4.2024 18:55:23

            jeden3 >> uvidím, jestli se k tomu dokopu. Příští tejden má mrznout, tak to zatím nespěchá.

              Njeden3 - Profil | Pá 19.4.2024 18:33:39

              Petr64 >> já před pár leety vysadil dva ořechy, saamozřejmě roubované, a ačkoliv se mi od nich všechny jiné stromky krásně chytly, ty ořechy jsou takové psůďata,že jim letos dávám poslední šanci a pokud se nerozjedou alespoň trochu, půjdou ze země a narvu tam místo nich deset dalších švestek :-)

                NNed - Profil | Pá 19.4.2024 18:33:31

                Kruan >> já ho měl zasazený v zemi a tam byl i přes zimu. Nikdy nezmrzl a to bývaly tehdy před 30 lety zimy!

                  NPetr64 - Profil | Pá 19.4.2024 18:13:25

                  Když už mi to minulej týden dovezli a teprve přichází zima,je čas to dostat do země.🤣🤣🤣

                    NPetr64 - Profil | Pá 19.4.2024 18:05:50

                    jeden3 >> Já letos budu zase bez ořechů. Všechno je černý.☹️

                      Njeden3 - Profil | Pá 19.4.2024 17:22:33

                      Petr64 >> koukal jsem minulý víkend na švestky, ty už byly úplně odketlé a nasazené na plody
                      tak jsem zvědav, co tam příští týden najdu - pokdu tam něco vůbec bude

                        Njeden3 - Profil | Pá 19.4.2024 17:21:30

                        Káceč >> já násázel brambory přímo na kompost, pak jsem na ně úplně zapoměl a pak jsem v září čuměl jako puk,když sjem to tahal ven , kolik a jakých z toho vyrostlo :-)
                        táta se mi tenkrát smál,že čím blbejší sedlák, tím větší brambory 😂🤣😉

                          NKruan - Profil | Pá 19.4.2024 17:03:05

                          Ned >> ano..uz jsem ho strcil zpet do skleniku....

                            NPetr64 - Profil | Pá 19.4.2024 16:39:21

                            inža >> Včera ráno 0 a dneska -3°C. Můžeš to pro klid v duši přikrýt,ale myslím, že je to zbytečný. Rostlina šlehlá mrazem vypadá jinak.

                              NNed - Profil | Pá 19.4.2024 16:22:50

                              Kruan >> v tom květináči to je fíkovník nebo se mýlím?

                                NKruan - Profil | Pá 19.4.2024 16:17:12

                                Zdenall >> Na balkone nastesti reva bez znamek poskozeni....

                                  NZdenall - Profil | Pá 19.4.2024 16:14:02

                                  Kruan >> já takhle. Víno znovu obrazi. Horší jsou třešně, meruňky, atd… U nás -2

                                    NKruan - Profil | Pá 19.4.2024 16:06:44

                                    kuadrat...

                                      Nvalcha186 - Profil | Pá 19.4.2024 15:40:51

                                      Bord >> Posekaná tráva se dává, když jsou mrazíky, do skleníku. Jak se zapařuje, topí. Je to levnější než elektrika. Pak ke stromům.

                                        Ninža - Profil | Pá 19.4.2024 14:44:57

                                        Přikrýváte borůvky před mrazem? Zrovna teď mi kvetou, tak využiji konstrukci na síť proti ptactvu a na noc je přikryji. Přes den to ale budu muset sundat nebo to vítr omlátí.