Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro | MRK.cz

Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

Kruan - Profil | So 13.4.2024 19:23:23

Uz to budu muset zacit strihat :)

    valcha186 - Profil | Čt 11.4.2024 22:18:20

    jeden3 >> Jako stínidlo mám v kbelíku namočené vápno, váleček na tyči a když to pere, tak to objedu. Jak prší, mám zase čisto a světlo. Rákos by asi nebyl sundavací, více práce. Větrání na píst je poklad. Vedle mám 1000 l nádrž, nad stropem skleníku, ve štítu skleníku na svařenou hadici PE a z ní mi teče horká voda na zalévání. Teplotu jsem ale neměřil. Pod kádí mám nádrž a tam si občas pustím horkou a vedle postavím pivo. S tím sklem máš pravdu, ale svezl jsem paneláková okna cca 140 cm dvojskla a z nich jsem si nařezal různé rozměry na zimní zahradu. Rozbil jsem jedno sklo, když jsem do něj omylem kopl. Okna byla cca 40 let stará. Sklo v nich je cca 3.1 - 3 mm. Co byla skla měněna, tak tam je cca 2.8 mm. Mám další okna a z nich budu dělat druhou, na jižní straně domu. Ale už dám do středu lištu a dvě skla. Nahoře mám 10 mm polyk. ze Smržovky. Teď když svítí, mám tam kolem 30 st. a pouštím to do baráku. Tak sežeň f. která mění okna a budou rádi když to odvezeš. Měl jsem na střeše trapézák, přišly kroupy a pojišťovák přijel s návodem, kde bylo uvedeno nevhodné do míst s výskytem krup. Shodou okolností za týden byl vítr, shodil střechu a přijel pojišťovák a hned dal na ruku 16000,-Kč. Proto ten polyk. Z těch skel bych si to troufl udělat. Profily T, L, jekl. Formu ještě mám. Ale věc názoru. Dávám 600-700 salátů a pak ostatní. Sadba svoje, jinak 5,-Kč kus. Rajčata, kedlubny atd. si dělám také. A mám nad čím přemýšlet.

      Vash - Profil | Čt 11.4.2024 19:49:59

      xr125l >> Slepice pouštím na zahradu od podzimu do jara 😉 Pěkně mi vyhrabou listí z pod keřů. A sežerou co se dá. Takže ani slimáky tu nemám v takovém množství jako soused. Ojediněle se nějaký vyskytne.... Třešně červavý nemám bo mi posledních pár let vždy zmrzly 😭

        krkoška - Profil | Čt 11.4.2024 19:42:40

        Rozhodnutí u skleníku kvůli ceně pro plastový chápu, ale jen takové zajímavé info...
        Přes ten polykarbonát projde menší spektrum záření, ani UVčko se dovnitř nedostane (hubí plísně a bakterie), + to může mít další negativní vliv na pěstěné plodiny co do obranyschopnosti a obsahových látek. Tak je fajn si i tento aspekt uvědomit. Ať sa dílo podaří!

          HoumrP - Profil | Čt 11.4.2024 18:09:07

          jeden3 >> Pokud polykarbonát, tak vyber, aby konstrukce byla s "U" profilem, do kterého zasuneš desky a máš klid. Nesmí mít takové ty zacvakávací bazmeky, z těch to při větru vylítá.

            jeden3 - Profil | Čt 11.4.2024 13:58:13

            Pedro1 >> no nemyslím dělat plastový - myslím koupit ten polykarbonátový
            občas se dají koupit za rozumné prachy, ty budu dávat dolů do údolí,tak snad to vitr nerozmetá -uvidíme
            v každém případě to znamená koupit ty s těma výztuhama

              Pedro1 - Profil | Čt 11.4.2024 12:33:42

              jeden3 >> To bych zvážil udělat radši foliovnik a jednou za pár let vyměnit fólie, než dělat plastový.

                jeden3 - Profil | Čt 11.4.2024 12:15:44

                Pedro1 >> dobrý řešení 👍
                já jsem poptával místní sklenáře, za kolik by byl jaké sklo na míru řezané
                ale vyjde to na kotel :-(
                takže asi také ten plast :-(

                  Pedro1 - Profil | Čt 11.4.2024 12:08:19

                  jeden3 >> Dávám na léto přes skleník dva pásy stínící tkaniny - 1m široké, stoj to pár korun a vydrží mi 5 let, pak koupím nové
                  Dávám je na jihozápadní stranu, aby to stínilo odpoledne, kdy už je skleník ohřátý.

                    jeden3 - Profil | Čt 11.4.2024 12:02:29

                    valcha186 >> stínidlo-třeba rákos-by nebyl lepší?
                    a máš tam také udělané to větrání na píst?
                    dneska už je problém,že sklo tak zdražilo,že je to hodně opruz :-(

                      valcha186 - Profil | Čt 11.4.2024 11:52:57

                      jeden3 >> Každé má něco. Světlo, tepelná izolace. Já mám sklo, musím natírat proti slunci. 9x3 m, ale neměnil bych.

                        jeden3 - Profil | Čt 11.4.2024 6:18:52

                        mlaďoch >> také jsem četl nedávno článek, kde se rozebíral rozdíl skleník skleněný a plastový
                        nevypadá to pro ty plastové moc dobře - kromě ceny

                          jeden3 - Profil | Čt 11.4.2024 6:17:18

                          mlaďoch >> kde se dají ti dva najmout? :-)

                            Kruan - Profil | St 10.4.2024 12:19:28

                            jeden3 >> jo vcera jsem strikal buxusy :D mel jsem je obalene obalecem :D

                              mlaďoch - Profil | St 10.4.2024 12:17:25

                              jeden3 >> tři jmenovatelé současnýho stavu, hloupost, lenost, pohodlnost

                                xr125l - Profil | St 10.4.2024 12:16:04

                                jeden3 >> Je to tak ,jak říkáš.

                                  jeden3 - Profil | St 10.4.2024 10:21:52

                                  xr125l >> no ono to bude asi chtít návrat "ke kořenům" protože si nemyslím,že naši předci byli blbci - to bychom tu jinak asi nebyli
                                  a oni všechno museli řešit BIO, protože chemie nebyla a stejně jsme hlady nevymřeli
                                  bavím se o zahradě, lány ,obří skleníky atd je přece jen něco jiného

                                    xr125l - Profil | St 10.4.2024 9:16:06

                                    jeden3 >> Všecko je přešlechtěné a tím asi i choulostivější bez přirozené imunity. Teď jsem viděl na youtube video ,kdo chce třešně,nebo slivky bez červů má pod ty stromy pustit slepice a ony udělají s pilatkama a vrtulema pořádek.

                                      sliver - Profil | Út 9.4.2024 9:58:01

                                      maximotak >> kořeny přijímají rostliny vápník moc pomalu, takže vápenec sypat nemá cenu. Toto hnojivo mám osvědčené, ale používá se až s nástupem plodů. Nejúčinnější je postřik na listy. Pokud se ti to děje u sazenic, bude problém jinde

                                      https://www.hexagarden.cz/harmonie-vapnik-250-ml?gad_source=1&