Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

Nnovel - Profil | Po 15.4.2024 15:10:28

Pedro1 >> Takhle samozřejmě jo, ten chlor vyprchá. Ale já myslel aplikaci přímo do jezírka. Jestli to neublíží rybám a větším rostlinám a pokud ne, tak jaká je přijatelná koncentrace.

    NLasskoun - Profil | Po 15.4.2024 15:02:20

    drvoštěp >> ... "To se přeci ví" ... (https://www.mrk.cz/diskuse.php?action=searchthis&id=758930&q=cheza#bottom ... ";oDD )
    ... jinak na řasy měď téměř vůbec nezabírá (tedy pokud ve vodě není v opravdu hodně velké koncentraci), anžto její sloučeniny inhibují především houby ... a jelikož vodní řasy v sobě žádné zástupce fungi nemají (na rozdíl od lišejníků je k životu nepotřebují), tudíž pár zbloudilejch iontů mědi, co by se samovolně uvolnily z měděného drátu, řasám prakticky vůbec neublíží ...

    ... a pokud snad ve velkém nacpeš měď do vody (např. rozpuštěním několika lžic modré skalice), tak tím ale potom při zalévání zabiješ mykorizní houby v půdě, vlivem čehož budou následně značně trpět rostliny (jelikož téměř každá rostlina žije v symbióze s nějakým tím podhoubím) ... klidně i po mnoha letech až po desetiletí, protože ta měď z půdy jen tak sama hned nezmizí (neb dokavad tam bude, tak se tam pak nebude dařit mykoriznímu podhoubí, jenž je ale základem úrodnosti každé zeminy) ...

      NMiPo - Profil | Po 15.4.2024 14:34:38

      drvoštěp >> nevím jak na řasy ale měděný drát se dával na likvidaci např nezmara nebo šneků

        Ndrvoštěp - Profil | Po 15.4.2024 14:14:08

        Pedro1 >> Já ho měl jeden čas v akvárku. Tak mne to napadlo vyzkoušet ho v tý nadrži.

          NPedro1 - Profil | Po 15.4.2024 14:07:59

          drvoštěp >> Kdysi jsem o tom četl, ale nikdy nezkoušel.

            Ndrvoštěp - Profil | Po 15.4.2024 14:06:36

            Pedro1 >> A co zkusit měděný drát ? Myšleno na řasy atd.

              NPedro1 - Profil | Po 15.4.2024 13:47:29

              novel >> Savo do kubíkové nádrže leju každý rok, zamíchat a nechat otevřené, aby to vyvětralo. Z nádrže dopouštím jezírko kde mám 3-4 barevný karásky, žáby, čolky a nikdy se nic nestalo.

              Funguje to na stejném principu jako Savo do studní, podle mě to zahubí co v té vodě je a velmi rychle to vyprchá.

                Nnovel - Profil | Po 15.4.2024 12:06:37

                Pedro1 >> To jako vážně? Co na to rybky? V jakém pomeru? Máš vlastní zkušenost?
                To je otázek co? 😁

                  NPedro1 - Profil | Po 15.4.2024 11:38:16

                  jeden3 >> Deci Sava to vyřeší.

                    Njeden3 - Profil | Po 15.4.2024 9:49:18

                    Petr64 >> nezapomeň,že se ti v nádržích udála kal,řasa a bude to mít tendence ten samospad ucpávat,pokud tam nebudeš a nemůžeš zasahnout

                      NMarosV - Profil | Ne 14.4.2024 20:13:18

                      Gabčíkovo se nám začíná zelenat 🌱🌿👍

                        NPetr64 - Profil | Ne 14.4.2024 14:35:58

                        Lasskoun >> Monstrum. Došlo k malýmu infošumu s tím obrázkem,ale opravdu jen malýmu. Tu konstrukci bych totiž musel mít postavenou na tunovej zásobník vody a to nechci. Ostatní technický věci tebou navržený by sice fungovat mohly,ale pro mý podmínky nerealizovatelný.🤔
                        Sice mi odpověď chvíli trvala,ale myslím, že se na to neumírá. SZ používám pouze k domluvě na ryby. To bejvá tajný.😉

                          NPetr64 - Profil | Ne 14.4.2024 12:50:35

                          jeden3 >> Nebudu si dělat přípojku kilometr od nejbližšího zdroje.😉
                          Tlak jsem trochu upravil, protože jsem musel někam uklidit kubičák od chaty co se začíná bourat. Sice to neotevře ty nový časovače,ale zhruba v týhle vejšce (jako ten hornî) budou v budoucnu oba propojený na dešťovku a závlahu.

                            N"VÁZA" - Profil | Ne 14.4.2024 10:14:45

                            Troška barvy než přijde podzimní počasí.

                              NŠUKI - Profil | Ne 14.4.2024 8:44:27

                              Petr64 >> Já ve skleníku nic nepěstuji, mi tam nic neroste..... Jenom muškáty a různé kvítka.

                                NPetr64 - Profil | So 13.4.2024 22:37:03

                                ŠUKI >> Zelený sklo? Nic ti tam nedozraje. Je ale fakt,ze ty hranatý flašky jsou jako tvárnice a budeš mít rovný stěny.😁

                                  NŠUKI - Profil | So 13.4.2024 21:53:06

                                  Kruan >> Uvažuji že si postavím také něco takového ale z flašek od Fernetu 🤣

                                    NKruan - Profil | So 13.4.2024 21:50:27

                                    ŠUKI >> no jsem tam casto :)

                                      NŠUKI - Profil | So 13.4.2024 21:19:05

                                      Kruan >> Že ty v tom skleníku také jsi 24 hodin, ale na toho tvého to ne a ne zapůsobit 🤣