- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro
Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
292x v oblíbených a 22x v ignorovaných.
Nmaximotak - Profil | Út 9.4.2024 9:40:29
Holt jsem se mel drzet puv. planu, dosadil nekolik ovoc. stromku, mozna nakej rybiz a urcite malinik, no a max. nekolik rajcat do kybliku, ale nekdo se proste doma nudil a tak jsme rozjeli pestirnu sazenicek od seminka - tech rajcat bylo min. 100, pulku jsem vnutil nekomu uz jako malejch v Praze, ty skoncily nejspis v popelnici, a vetsi polovinu zbytku jednomu vesnicanovi, tak z nich mozna doplnim ztraty. No, jestli si tu nikdo nevzpomene, o jaky deficit to slo, optam se v bechovickem zahradnictvi...
NKruan - Profil | Út 9.4.2024 7:29:43
Njeden3 - Profil | Út 9.4.2024 4:18:07
bez msicní použití chemie dnes nevypěstuješ nic
babička-ale i ještě máma narvala to záhon a květináčů kde co, zalévala to jen vodou, jediné co uděalali,bylo že půdu po sklizni pohnojili kompostem s trochou králicího hnoje a málo kdy se stalo, že jim něco odešlo......
tady se třicet let bojuje za BIO, eko, životní prostředí.....a výsledek? bez milionu chemických položek nevyroste ani podělané rajče
tak se ptám: jak je to možné?
Nmaximotak - Profil | Po 8.4.2024 14:12:43
Mam jeste nejaky vapenec vytuneny horcikem, kdyz ho k nim sypnu ted pred destem, pomuzu jim nebo je dorazim?
Njeden3 - Profil | Po 8.4.2024 4:35:49
skleník je dne u každé chalupy, tak snad spíše vyčnívá ten, kdo ho nemá :-) a zkoušet jinou barvu než čirou asi také nemá smysl :-)
jaký máš výškový rozdíl mezi vodou v nádrži a záhonem?
jinak jsem ti sem nedal tento odkaz - to je udajně na samospád
https://www.zbozi.cz/hledej/?q=zavla%C5%BEovac%C3%AD%20hodiny%20samosp%C3%A1dem&gad_source=1&
a třeba tohle
https://www.plantlife.cz/kapkova-zavlaha-sestava-3-ibc-samospadem#detail-anchor-description
NLasskoun - Profil | Po 8.4.2024 0:27:31
... a to, žes k tomu použil sadu bitů značky Parkside, tím sis u této firmy jistě vysloužil malé plus (žes jim zvedl obrat), byť vzhledem k jejich hodnotě asi vcelku bezvýznamné ... ";oDD
ad: "Ty by sis takový monstrum na zahradě postavil? "
- pls, můžeš upřesnit, jaké "monstrum" máš na mysli? ... nějak nechápu, co tím myslíš ...
ad: "Díky za školení ze základů fyziky a zbytečně složitý systémy jak získat tlak.👍😉"
- co je na tom řešení proboha složitého? ... ":o)
- nepodceňuju Tě, ale je všeobecně známo, že většina lidí má s hydrostatickým paradoxem docela problém ...
- mmch, de facto stejných principů ohledně získávání vysokých tlaků pomocí vody bylo známo již za Starého Říma, kdy se tyto používaly pro trhací práce metodou "Ruina Montium" (/ "zřícení hory") ... animace https://museovirtual.csic.es/salas/paisajes/medulas/ruina_med2.htm ...
( příp. https://blog.ferrovial.com/en/2024/03/new-directives-transform-treatment-plants-in-spain/ )
... přeji pohodový vstup do nového týdne ...
Nvalcha186 - Profil | Ne 7.4.2024 21:39:07
Ndrvoštěp - Profil | Ne 7.4.2024 13:49:54
Nxr125l - Profil | Ne 7.4.2024 12:32:57
NPetr64 - Profil | So 6.4.2024 20:10:00
Tlapu na hercnu. Ty by sis takový monstrum na zahradě postavil? Já teda ne, protože se snažím o to,abych trochu splynul s okolím a né vyčníval. Stačí,že solár na základní provoz chaty bude rušivej element+ skleník v bílé barvě je taky pěst na oko.🤔
Zvolil jsem cestu nejmenšího odporu,vyhrabal z odpadu starý časovače(jsem lenošnej,takže ještě nebyly odvezený do odpadu) a koukl se jim na pajšl (mmch taky parkside). Profoukl jsem celej systém otevírací klapky,membránu namazal glycerinem a ejhle,beztlakový časovače fungujou.😁
Jo a na pitvu jsem použil sadu bitů taky od parkside.😉😂
NKalužmistr - Profil | So 6.4.2024 12:41:44
Nvalcha186 - Profil | Pá 5.4.2024 9:26:17
Ninža - Profil | Pá 5.4.2024 7:56:49
NDarďas - Profil | Pá 5.4.2024 7:19:34
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59866
NUdírny a uzení51136
NRybářsko-houbařské jádro .-)44999
NSranda bez nadsázky 🤘10836
NKulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb5794
NGastrorožek aneb o jídle a všem okolo36015
NBušákovy plky a frky a různé věci od našich vod412405
NZoologický koutek MRKu.33417
NKutilské jádro MRKu5344
NGastronomická katastrofa aneb, jak vařím já.144769
Kde to žije - všechna témata
8:54NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 28
8:40NRybáři vs ochránci přirody 40
6:27NATTs hlásiče a ATTx příposlech 520
NeNStaré Česke rybářské vybavení 390
NeNHlídač slev eshopů 750
NeNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 144
NeNPivo- craft beer 691
NeNDo Stříbrného rybníku v Hradci Králové vypustili další candáty. Pomůžou proti sinicím (Bleskovka) 12
NeNPolsko, okolí Dunajce 5
NeNPoradna: Sumcařina 2568
NeNŽermanky a bivakovani 3
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
SoNRybnik bez povolenky (klidne soukrome) pro chytani s detma? 5
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...





















