Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

Nmaximotak - Profil | Út 9.4.2024 9:40:29

jeden3 >> tak ja si loni koupil pod stromecek :) zahradku ve visce u me oblibene reky - to neni totez, jako u reky, je z druhe strany, ale na pritoku, mezi mistni cestou a potokem - a ukazalo se, ze je zanedbana dyl, nez to vypadalo, az -nact roku...
Holt jsem se mel drzet puv. planu, dosadil nekolik ovoc. stromku, mozna nakej rybiz a urcite malinik, no a max. nekolik rajcat do kybliku, ale nekdo se proste doma nudil a tak jsme rozjeli pestirnu sazenicek od seminka - tech rajcat bylo min. 100, pulku jsem vnutil nekomu uz jako malejch v Praze, ty skoncily nejspis v popelnici, a vetsi polovinu zbytku jednomu vesnicanovi, tak z nich mozna doplnim ztraty. No, jestli si tu nikdo nevzpomene, o jaky deficit to slo, optam se v bechovickem zahradnictvi...

    Njeden3 - Profil | Út 9.4.2024 7:35:50

    Kruan >> 👍😉

      NKruan - Profil | Út 9.4.2024 7:29:43

      jeden3 >> ja teda doma nic moc nepouzivam....max postrik na revu a jednou rocne neco pouziju na msice....hnojim velmi sporadicky...granulovanym kravsky lejnem :) a roste mi vsechno hezky...jasny ...ne tolik jako mistnim superhnojičům , ale me to staci :)

        Njeden3 - Profil | Út 9.4.2024 4:18:07

        maximotak >> já jen mohu říct,že je to naprrosto nepochopitelné,co se poslední desetiletí děje
        bez msicní použití chemie dnes nevypěstuješ nic
        babička-ale i ještě máma narvala to záhon a květináčů kde co, zalévala to jen vodou, jediné co uděalali,bylo že půdu po sklizni pohnojili kompostem s trochou králicího hnoje a málo kdy se stalo, že jim něco odešlo......
        tady se třicet let bojuje za BIO, eko, životní prostředí.....a výsledek? bez milionu chemických položek nevyroste ani podělané rajče
        tak se ptám: jak je to možné?

          Nmaximotak - Profil | Po 8.4.2024 14:12:43

          Mam podobny problem s rajcaty, nejak jim zloutnou, belaji a zasychaji listy - myslim, ze se to tu uz resilo, tak rok dva tri zpatky, ale mrkvyhledavac nenasel ani spojeni rajcata a zahrada (a pak ani "zahrada"...), tak se rovnou zeptam: neslo o nedostatek vapniku, horciku nebo drasliku?
          Mam jeste nejaky vapenec vytuneny horcikem, kdyz ho k nim sypnu ted pred destem, pomuzu jim nebo je dorazim?

            Njeden3 - Profil | Po 8.4.2024 4:35:49

            Petr64 >> nepřeháněj to s tou neviditelností v krajině :-)
            skleník je dne u každé chalupy, tak snad spíše vyčnívá ten, kdo ho nemá :-) a zkoušet jinou barvu než čirou asi také nemá smysl :-)
            jaký máš výškový rozdíl mezi vodou v nádrži a záhonem?
            jinak jsem ti sem nedal tento odkaz - to je udajně na samospád
            https://www.zbozi.cz/hledej/?q=zavla%C5%BEovac%C3%AD%20hodiny%20samosp%C3%A1dem&gad_source=1&

            a třeba tohle
            https://www.plantlife.cz/kapkova-zavlaha-sestava-3-ibc-samospadem#detail-anchor-description

              NLasskoun - Profil | Po 8.4.2024 0:27:31

              Petr64 >> ... ok, fajn, žes rozběhal ty starý časovače (za použití principu Occamovy břitvy) ... planeta Ti to určitě nikdy nezapomene ... ":o)) ... + zároveň sis vylepšil karmu ... ";o)
              ... a to, žes k tomu použil sadu bitů značky Parkside, tím sis u této firmy jistě vysloužil malé plus (žes jim zvedl obrat), byť vzhledem k jejich hodnotě asi vcelku bezvýznamné ... ";oDD

              ad: "Ty by sis takový monstrum na zahradě postavil? "
              - pls, můžeš upřesnit, jaké "monstrum" máš na mysli? ... nějak nechápu, co tím myslíš ...

              ad: "Díky za školení ze základů fyziky a zbytečně složitý systémy jak získat tlak.👍😉"
              - co je na tom řešení proboha složitého? ... ":o)
              - nepodceňuju Tě, ale je všeobecně známo, že většina lidí má s hydrostatickým paradoxem docela problém ...
              - mmch, de facto stejných principů ohledně získávání vysokých tlaků pomocí vody bylo známo již za Starého Říma, kdy se tyto používaly pro trhací práce metodou "Ruina Montium" (/ "zřícení hory") ... animace https://museovirtual.csic.es/salas/paisajes/medulas/ruina_med2.htm ...
              ( příp. https://blog.ferrovial.com/en/2024/03/new-directives-transform-treatment-plants-in-spain/ )

              ... přeji pohodový vstup do nového týdne ...

                Nvalcha186 - Profil | Ne 7.4.2024 21:39:07

                xr125l >> Tady to bylo předloni také a bylo to všude okolo. Hned jak vadly větvičky jsem je stříhal. Jednalo se o švestky, třešně, višenˇ i některá jablka. Hned jsem to pálil> Jak to vadlo, tak jsem stříkal. Až pojedu na samotu, tak si to opíšu. S boraxem je míchaná skalice. S tím stříkám rododendrony, hrušky. U toho kmenu se ty rány asi už nezacelí. Musíš se obrátit na pěstitele.

                  Ndrvoštěp - Profil | Ne 7.4.2024 13:49:54

                  xr125l >> Zkus ještě borax. Když jsem měl meruňky a broskve, tak dost pomohl. A ještě jsem ,,přihnojoval" železnejma pilinama.

                    Nxr125l - Profil | Ne 7.4.2024 12:32:57

                    valcha186 >> Já už nevím čím,nebo jak ty meruňky ošetřit.Ten strom půjde ze země ven.Myslím si, že byl špatný už od začátku. Četl jsem někde ,že ty moliniové spory se šíří hned ,jak se oteplí,tak proto ten morbidní ořez.Mám dvě nové meruňky ,tak ať se nenakazí.

                      NPetr64 - Profil | So 6.4.2024 20:10:00

                      Lasskoun - 31.3.2024 8:58:30 >> Díky za školení ze základů fyziky a zbytečně složitý systémy jak získat tlak.👍😉
                      Tlapu na hercnu. Ty by sis takový monstrum na zahradě postavil? Já teda ne, protože se snažím o to,abych trochu splynul s okolím a né vyčníval. Stačí,že solár na základní provoz chaty bude rušivej element+ skleník v bílé barvě je taky pěst na oko.🤔
                      Zvolil jsem cestu nejmenšího odporu,vyhrabal z odpadu starý časovače(jsem lenošnej,takže ještě nebyly odvezený do odpadu) a koukl se jim na pajšl (mmch taky parkside). Profoukl jsem celej systém otevírací klapky,membránu namazal glycerinem a ejhle,beztlakový časovače fungujou.😁
                      Jo a na pitvu jsem použil sadu bitů taky od parkside.😉😂

                        NKalužmistr - Profil | So 6.4.2024 12:41:44

                        Tak broskve kvetou krásně. Snad už to nezmrzne. I daňci jsou spokojeni.

                          Nvalcha186 - Profil | Pá 5.4.2024 9:26:17

                          xr125l >> Klejotok bývá od nekvalitní péče o strom. Moc řezáno, desinfekce. Tak mi to tloukl děda do hlavy. Tam kde je se máčí hadr do octa a dává na místo výskytu. Ale možná má někdo jiný recept. Při tomto řezu ti to poteče celé. Ale nevím.

                            Nxr125l - Profil | Pá 5.4.2024 8:35:30

                            Včera jsem ostříhal meruňku.Byl to sám klejotok.

                              Nxr125l - Profil | Pá 5.4.2024 8:33:54

                              Já budu pórek za chvilku vyrývat

                                Ninža - Profil | Pá 5.4.2024 7:56:49

                                Já už dal saláty ven minulý týden. A jede to slušně. Včera jsem překypíroval ven trochu pórku na zkoušku.

                                  NDarďas - Profil | Pá 5.4.2024 7:19:34

                                  xr125l >> Uvidíme,jak to letos dopadne.Počasí je o měsíc popředu.Snad to ještě všechno nezmrzne.🤷🏻

                                    Nxr125l - Profil | Pá 5.4.2024 7:00:21

                                    Já teprve vysadil saláty a sklízím řektvičky

                                      Nxr125l - Profil | Pá 5.4.2024 6:56:23

                                      Darďas >> Máš to super.

                                        NŠUKI - Profil | Čt 4.4.2024 15:03:28

                                        Ten předsev mi doporučil dobrý MIČURIN, který doopravdy má vždy ve všem skvělou úrodu!
                                        Tak uvidím 🤔🤭