Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

LSD - Profil | So 15.12.2012 16:31:50

Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 15.12.2012 14:23:47 >>
v OBI neé
Máme tady kšeft pro chovatele a tam ji kupuji. váženou

    Petr64 - Profil | So 15.12.2012 16:31:10

    LSD >> Tady na Moravě je taky za dvacku.Jen se nesmí chodit do levných supermarketů.:-)

      Royale with Cheese 31,95 - Profil | So 15.12.2012 16:30:37

      Písek >> nákres odpovídá realitě, ale nepoužívám provázek, dávám tam drát a na jeho dolní konec dřívko. JInak je to hlavně pro estetickej dojem, kdybych to neměl před oknem tak tam zavěsím jen kus loje tak jak je : škvaření loje taky něco stojí, trvá to dost dlouho, a smrdí to. Ale včera jsem měl nějakou estetickou náladu....

        Petr64 - Profil | So 15.12.2012 16:29:51

        Písek >> Lojzo.Jedu v pátek pro slunečnici.Je na volno a za 21 peněz.
        To OBI se mi zdá trochu předražený.

          Písek - Profil | So 15.12.2012 15:37:02

          Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 15.12.2012 10:40:38 >> jen pro zajímavost :
          dáváš ten květináč na šňůrku,aby se mohl v luftě pohybovat a dnem vzhůru ?
          nikdy jsem to tak nedělal a nevím,jak potom vyzobou ten lůj vevnitř květináče.
          to necháváš ten knot delší a ti ptáci se ho přidržují ? vím,že na počátku se zachytí za okraj květináče,ale jak vyzobou vše až na dno,vždyť nejsou kolibříci,aby stáli v luftě na místě :-)))

          s tím knotem to je tak dobře ? = červená čára

            Písek - Profil | So 15.12.2012 14:30:45

            Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 15.12.2012 14:23:47 >> v OBI kupuji semena já a jak vidím,tak nejdráž

              Royale with Cheese 31,95 - Profil | So 15.12.2012 14:23:47

              LSD >> v OBI ? Já koupil ten pytlík v rajchu předevčírem, kilo přišlo na jedno E, ale stejně je to dost.

                Písek - Profil | So 15.12.2012 13:55:40

                od té doby,kdy mě srnky začaly okusovat v zimě vše zelené v okolí chýše (tady sežraly břečťan)
                jsem je přidal do stavu na stravování......mrkev,zelí,suchý chleba, to vše jím šmakuje

                za tou udírnou bývá stále zelený živý plot, jenže v zimě to slouží jako spižírna pro srnky, tak že není vidět ani jeden lístek

                  Písek - Profil | So 15.12.2012 13:28:48

                  LSD >> kupuji v OBI,mám to nejblíž

                  koukni do Muškařiny, čeká Tě práce :-))))

                    LSD - Profil | So 15.12.2012 13:23:01

                    Písek >>
                    máte tam na Moravě nějakou výběrovou slunečnici. Tady na Západě stojí kilo dvacku. a to podražili. Loni stálo kilo sedmnáct

                      Písek - Profil | So 15.12.2012 13:17:38

                      Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 15.12.2012 13:07:46 >> kilo slunečnic se pohybuje letos +-39,.Kč
                      volně sypané z bedny. Balení 5kg v pytlech je o nějakých 15 kč dražší
                      mě normálně ptáci a myši okusují kousky vnitřního sádla,koupeného od řezníka, nebo jim otočím sádlem nahoru kůži z kance, tu je dobré dát někam do sucha

                        Royale with Cheese 31,95 - Profil | So 15.12.2012 13:07:46

                        Písek >> kolik v OBI stojí kilo slunečnice? JInak já to moc nekupuju, te%d to byla výjimka. Jedu na lůj, kilo stojí 8 korun a to se vyplatí. Jenže ve velkých mrazech ho sýkorky neuzobnou.

                          Písek - Profil | So 15.12.2012 12:48:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 15.12.2012 10:40:38 >> také ptákům zdatně pomáhají veverky

                            Písek - Profil | So 15.12.2012 12:43:32

                            Písek >> také kupuji jakýsi margarin á 10 Kč kelímek a to jim jede víc,než
                            lojové koule....ty si nechávají jako železnou rezervu , až vše vyzobou.To je znamení,že mám nasypat další :-)))

                              Písek - Profil | So 15.12.2012 12:39:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Royale with Cheese 3 >> Royale with Cheese 31,95 - 15.12.2012 10:40:38 >> těch pytlů jsi měl koupit víc,na zimu to je málo
                              (tedy u mě v lese) a nevím,jestli nejsou levnější a bezpracné lojové koule. (viz foto)
                              teď bude v OBI vánoční sleva 20%, tak těch 15kg slunečnic, semen ještě dokoupím.

                                Royale with Cheese 31,95 - Profil | So 15.12.2012 10:40:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Havětˇ jedna nenažraná..... Musel jsem koupit 5 kg pytel slunečnice a vyškvařit 3 kila loje a vyrobit pro ně plněný květináče, jinak by mě ty mrchy snad sežraly barák.

                                  Písek - Profil | Út 11.12.2012 15:31:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Pánové,tak jsem dnes zapátral pod sněhem a ejhle, čemeřice kvete (kvetla už,než napadl sníh)

                                  někdy mívá tmavě fialové květy,ale fotky bych musel dost hledat,

                                    KUBA - Profil | Út 11.12.2012 15:20:49

                                    Písek >> čemeřice nemám, ale je to hezký, do kouta ke kapradí bych to dát mohl... díky za inspiraci

                                      Royale with Cheese 31,95 - Profil | Út 11.12.2012 15:13:22

                                      Písek >> plzák portugalský ji nežere, páč je velmi jedovatá rostlina v zahradě.

                                      Jenže to je oměj daleko horší a žerou ho jak prokopnutí :-)

                                        Písek - Profil | Út 11.12.2012 13:38:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        čemeřice s bílým květem (vlevo) naopak kvete pouze koncem jara (?) a snad pouze necelý měsíc +-
                                        rozhodně mě nekvete celoroočně