Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

Npoky82 - Profil | Pá 4.6.2021 15:54:59

drvoštěp >> Jj, Lazne Bohdanec. Sidlej naproti vojakum.

    Ndrvoštěp - Profil | Pá 4.6.2021 15:39:19

    poky82 >> Lázně Bohdaneč ? Tam bylo sídlo f.Less a měli tam palírnu.

      Npoky82 - Profil | Pá 4.6.2021 14:38:34

      drvoštěp >> Ano, souhlasim. Jak kupoval tady z bohdance. Mam to kousek a drzej.

        Ndrvoštěp - Profil | Pá 4.6.2021 14:33:38

        poky82 >> Jak jsem psal. Různí výrobci.

          Npoky82 - Profil | Pá 4.6.2021 14:31:58

          drvoštěp >> Mam hi na terase a i na mole. Zadna zmena ooroti dobe koupe. Akorad uz tedka na slunku neni citi jako prvni ro. Plast oracuje teplem, ale s tim oni pocitaji.

            Nvalcha186 - Profil | Pá 4.6.2021 13:57:04

            jijin >> U mě se to letos objevilo na jabloni. Co s tím ? Budu rychle stříhat, pak něčím stříkat. Stříkám i hrušky, jako nikdy, loni se to povedlo a letos uvidíme. Byl jsem tvrdě proti chemii, ale jinak to asi nepůjde.

              NDejv - Profil | Čt 3.6.2021 22:01:59

              Kruan >> jo, přesadil jsem je druhý den, co jsem koupil ty kýble. Dal jsem borůvkový substrát a hrabanku 1:1. A je to znát, docela se probudily.

                Ndrvoštěp - Profil | Čt 3.6.2021 21:57:04

                OG >> Ono je asi více výrobců. Co třeba denně koukám na jeden plot tak ten má v sobě i kovové špony. A už několik plaňek prasklo. Ale třeba na dálničních odpočívadlech v raichu jsem viděl plastové lavice a ty jsou furt jako nové.

                  NOG - Profil | Čt 3.6.2021 21:49:13

                  drvoštěp >> Já jsem svým založením funkcionalista, takže pokud to nemá někde reprezentovat, ale má to sloužit, tak na vybledlý barvy sere bílej tesák. Kámoš z toho má kompost a za 3 roky se to nijak neprohnulo ani nevybledlo. Zítra si jedu pro desky a budu řezat pásy na nový obrubník kolem záhonu

                    Ndrvoštěp - Profil | Čt 3.6.2021 20:34:37

                    OG >> Podívej se v létě na výrobky z recyklovaných plastů. Do dvou let bez barev a plast si na sluníčku žije svůj život😀 Ani zadarmo🙈

                      NOG - Profil | Čt 3.6.2021 16:55:26

                      Lasskoun >> https://www.recyklace.cz/eshop/pro-dum-a-zahradu/vyrobky/vyvysene-zahony
                      sice plastové, ale z recyklovaných plastů a navěky

                        NLasskoun - Profil | Čt 3.6.2021 15:54:19

                        Kruan >> ... jj, přesně tak ":oDD ... teda pokud by se v tom vůbec nějaká urodila ... to bude ale nasranejch lidí, až jim to zanedlouho dojde ... ";o) ...
                        ... mmch, něco podobného, s tmavými truhlíky, umístěnými na rozpálené střeše, jsme zrovna před necelým rokem řešili i v "Bylinkárně" (https://www.mrk.cz/diskuse.php?idzapisu=16130920&id=757378 ) ...

                          NKruan - Profil | Čt 3.6.2021 15:09:33

                          Dejv >> jak ti slapou ty boruvky v kyblech ? uz jsi je zakopal ?

                            NKruan - Profil | Čt 3.6.2021 15:08:17

                            Lasskoun >> no nevim :D cernej vyvysenej zahon ? tam bude zelenina rovnou pečená :)

                              NLasskoun - Profil | Čt 3.6.2021 13:14:39

                              ... názvová shoda s pojmenováním tohoto vlákna?;oDD ... https://www.databazeknih.cz/knihy/zahrada-pro-inteligentni-lenochy-107275

                                NLSD - Profil | Čt 3.6.2021 9:36:06

                                Včera jsem místo modré trubičky pro přívod vody do zavlažování skleníku dal 1/2" hadici a je to 10x lepší :-)))
                                Jo a všechny květy kiwi popadaly, protože samec se k ničemu neměl :-(((

                                  NLasskoun - Profil | Čt 3.6.2021 8:58:37

                                  Kruan >> ... škytals?;o) ...
                                  (nafoceno během návštěvy jednoho nejmenované hOBI marketu, majícího za maskota oranžového veverkoidního bobra ":o))

                                    NLasskoun - Profil | Čt 3.6.2021 2:16:40

                                    Lauri >> ... Dane, z toho "netušení" si vůbec nic nedělej, neb to netuší povícero lidí motajících se kolem pěstování rostlin, a to vč. profesionálů ... ":o) ... byl mezi nimi dokonce i jeden z vážených pánů profesorů, renomovaného odborníka na bejlí, jenž mě tehdy vyzval, ať mu tedy dokáži, že aj košťáloviny lze v domácích podmínkách množit vegetativně (/ bez použití laboratorních metod), čím jsem si tehdy docela naběhl ... ":oDD ... ono odvážné tvrzení (vycházející z babičina triku s odřezáváním hlávek od košťálů) mě potom následně stálo téměř půl roku života, než jsem ho dokázal obhájit ... ":o)))) ... na druhou stranu, rozhodně nelituji, neb občas z toho těžím dodnes ... ":o) ...

                                    ... tož tady máš malou "ochutnávku" docela nestandardního případu amixie, na kterémžto klonování se krom dosti hloupé náhody podepsala především sama příroda ... tak co, zahradníče, uhodneš, co je to vlastně zač?;o)) ...

                                      Nkeltt - Profil | St 2.6.2021 2:50:48

                                      No kvete to, takže cajk 😉

                                        NŠUKI - Profil | Út 1.6.2021 20:34:22

                                        Lauri >> Tos koupil v Makru a dal do skleníku 🤣 👍👍👍