Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

NLauri - Profil | Út 1.6.2021 20:29:45

Jeden z mnoha. Teď budeme jíst jenom květáky😬 a s takovou láskou je člověk sázel

    N1Mara - Profil | Po 31.5.2021 22:29:31

    Jen se optám, sháním vodní rostliny jako puškvorec, leknín, stulík a podobně, co bych mohl dát do kbelíků či kalfasu a pod vodu do zrekonstruovaného rybníku, nemáte někdo podarovat či za přijatelnou cenu se podělit ? Nejlépe severní čechy :-)

      Nbrach - Profil | Po 31.5.2021 17:17:31

      Lasskoun >> U Libora není pískovišť nikdy dost...

        NLasskoun - Profil | Po 31.5.2021 17:07:27

        LSD >> ... ":oDD ... takže, má-li vnučka geny po Tobě (vycházeje přitom z udaného věku Tvé starší dcery), potom je stejně beztak možné, že to pískoviště (již coby pradědek) začínáš znovu budovat v intervalu jednoho až osmi roků ... ":oDDD ...

          NLSD - Profil | Po 31.5.2021 16:40:21

          Lasskoun >>
          Ne ne.
          Vnučka je od starší dcery, která je o deset let starší, než mladší dcera, které jsem to pískoviště budoval.
          :-)))

            NLasskoun - Profil | Po 31.5.2021 14:38:22

            LSD >> ... pakliže je ta vnučka dcerou oné zmíněné mladší dcery & je-li zároveň tato vnučka po své mamince = tak jsi to pískoviště asi měl raději zachovat, anžto zanedlouho jej možná bude zase zapotřebí ... ";oDDD

              NČÁP - Profil | Po 31.5.2021 12:02:05

              jijin >>
              https://agrobio.cz/poradna/clanek/64
              https://agrobio.cz/proti-moniliove-spale-signum/28438
              Také to mám na višni. Teď nevím, jestli už není na postřik pozdě, viz. návod k postřiku "meruňky a višně ošetřujeme na začátku kvetení ... ošetření zopakujeme při dokvétání".
              Pokud by tu někdo poradil s tím postřikem, budu rád. Díky
              Vloni mi radil Drvoštěp ... "5 let jsem se trápil s tím samým. Pak jsem vzal pilu a ukončil trápení." :-D

                Nsplavek - Profil | Ne 30.5.2021 19:28:11

                jijin >> Existuje, postřiky. přesně ti neřeknu které, protože něco co používá velkovýroba není pro zahrádkáře dostupné a také si to z hlavy nevybavím. letos je na moniliový úžeh úplně ideální jaro, chladno a velmi vlhko.Které postřiky na to fungují si určitě dohledáš. Teď jde o to to zastavit, stříhání ti moc nepomůže, chce to postřiky. A jeden postřik také nepomůže, pokud jsou podmínky a ochranná lhůta dovolí, tak se musí stříkat.

                  NLSD - Profil | Ne 30.5.2021 18:43:40

                  Před pětadvaceti lety jsem na zahradě udělal mladší dceři pískoviště. Bude jí třicet.
                  Zde na fotu si hraje vnučka, které bylo nedávno šestnáct.
                  Dneska jsem to pískoviště totál zlikvidoval
                  :-)))

                    NMilan 66 - Profil | Ne 30.5.2021 15:51:35

                    Zasazeno.

                      Njijin - Profil | Ne 30.5.2021 7:50:14

                      Existuje nějaký postup nebo přípravek jak zabránit spále na višni a broskvoní? Tátovi to zlikvidovalo během pár týdnů broskev, a u mě nevím co s višní . Akorát vždy vystříhám poškozený větvičky

                        Ndrvoštěp - Profil | So 29.5.2021 17:49:25

                        splavek >> Jj. Všestranné použití na zahradě👍

                          NČenda 513 - Profil | So 29.5.2021 17:44:17

                          krásnej květen

                            Nsplavek - Profil | Čt 27.5.2021 21:34:48

                            drvoštěp >> No mi v práci přidáváme hořkou sůl občas do postřiků na jabloně, protože zpevňuje buněčnou stěnu a pletiva jsou pevnější a méně náchylná na nemoci.

                              Ndraveček - Profil | Čt 27.5.2021 19:26:28

                              splavek >> dekuji, zkusim si o těch komplexnich hnojivech něco nastudovat😉

                                Ndrvoštěp - Profil | Čt 27.5.2021 18:12:13

                                splavek >> Jednou za rok je dobrá hořká sůl.

                                  Nsplavek - Profil | Čt 27.5.2021 17:37:11

                                  draveček >> Řekl bych, že ptačí zob je poměrně nenáročná rostlina, ale pokud chceš přihnojit, tak nějaké komplexní hnojivo, typu cererit, hydrokomlex ......atd mu určitě neuškodí ba naopak.

                                    Ndraveček - Profil | St 26.5.2021 6:21:28

                                    Zdarec zahradkaři, poradite mi čim se přihnojuji keřičky ptačiho zobu v živem plotě? Loni na podzim jsem je sadil, do predem připraveneho a zakompostovaneho mista. Zimu přežily bezvproblemu, obrašily novymi listky. a rostou. Nebo je blbost je přihnojit? Diky

                                      NKruan - Profil | St 26.5.2021 6:16:06

                                      rybobuch >> dam :)

                                        Nrybobuch - Profil | St 26.5.2021 2:31:06

                                        Kruan >> Teď je to pěkné, ale dej sem pak fotky po třech letech.