Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

NKruan - Profil | Út 25.5.2021 20:47:03

osazeny zahonky konecne...jeste ale spoustu prace okolo...

    NSUFO - Profil | Út 25.5.2021 20:30:02

    ahoj, uvažuji o pořízení plečky s názvem PLOSKOŘEZ. znáte doporučíte nebo blbost.dík za odpověd

      Nkeltt - Profil | Ne 23.5.2021 21:28:58

      drvoštěp >> Umí udolat i Břízu 👎 Takže brousím pilu rámovku 😎

        NLasskoun - Profil | Ne 23.5.2021 2:43:32

        rybobuch >> ... já jej kdys (cca 15 let zpátky) dostal od známého, co ho získal od nějaké známé, která ho měla přímo od nějakého zaměstnance z výroby sladidel (přičemž jsem ho ale někam před třemi roky zasel = od té doby ho marně hledám ":oDD) ... a kdysi jej mívala aj firma DonauChem , momentálně ho však v nemají v nabídce ...
        ... tož zkus např. tento https://www.diavita.cz/https/www-diavita-cz/aspartam-250-g-d50-htm (popř. https://www.diavita.cz/Aspartam-500-g-d51.htm ) ... mají ho zařazen v kategorii "suroviny", navíc uvádějí, že "jeho sladivost je 200x vyšší než cukr", takže by snad měl být čistý, bez příměsí,... nicméně stejně bych si to před objednávkou ověřil ...

          NŠUKI - Profil | So 22.5.2021 12:52:08

          Petr64 >> Jsem říkal tchýni že ji jedná káva za rok by mohla stačit 🤣

            NPetr64 - Profil | So 22.5.2021 12:38:40

            ŠUKI >> To bych nedělal. Škůdci pak nemůžou usnout a žerou 24 hodin denně.😎

              Nrybobuch - Profil | So 22.5.2021 11:59:28

              Lasskoun >> No to je zajimavé, ale našel jsem sypký prášek aspartamu jen s nějakými příměsmi a byl jen 3x sladší než klasický cukr. To asi mravence nevyhubí....

                NŠUKI - Profil | So 22.5.2021 9:02:44

                Milan 66 >> Milan a co když piju rozpustné? 🤣 Lógr má účinek, také to leji mezi salát, petržel.....

                  NMilan 66 - Profil | So 22.5.2021 8:50:57

                  rybobuch >> jo, odpuzuje.

                    Nmlaďoch - Profil | So 22.5.2021 6:47:13

                    rybobuch >> https://www.balshop.cz/lepidlo-na-lezouci-hmyz-ratrap-tuba-135-g/?

                    univerzální,účinný a spolehlivý

                      NLasskoun - Profil | So 22.5.2021 4:38:55

                      rybobuch >> ... zkus použit aspartam neboli E951 (https://www.ferpotravina.cz/seznam-ecek/E951 ), k sehnání v lékárnách apod., jenom si pohlídej co nejvyšší koncentraci ... tento, krom toho, že se běžně používá coby sladidlo (takže chutná aj mravencům), je to mj. i velmi spolehlivý neurotoxin, způsobující při dlouhodobém užívání rovněž nervozitu až agresivitu ...
                      ... pro účely hubení mravenců stačí trochu nasypat k vchodu do mraveniště, odkud si jej Ferdové ochotně nanosí dovnitř, kde si na něm spokojeně pochutnávají ... ale jelikož mají lebzách mnohem méně neuronů než lidi, tak již během týdne až dvou jim doslova "jebne v palici", díky čemuž se zanedlouho začnou mezi sebou mydlit, což pochopitelně odnese i královna = hnízdo tím zákonitě skončí ..... mmch, funguje to i na mravence faraony (Monomorium pharaonis), ale tehdy je dobré aspartam ještě lehce navlhčit, např. nějakým sladkým ovocným džusem apod. ... též osobně vyzkoušeno ...

                      ... více k této pochutině (obsažené v tisícovkách běžných supermarketových potravinách) najdeš např. zde http://www.jan-olomouc.cz/userFiles/nebezpecny-aspartam.pdf
                      (ale pokud by sis chtěl naopak počíst, jak je aspartam úžasně neškodný, potom máš možnost např. tu http://publications.europa.eu/resource/genpub/PUB_TM0214029CSN.1.1 )

                        Nrybobuch - Profil | Pá 21.5.2021 23:14:17

                        Milan 66 >> A ten logr mravence odpuzuje? Já bych spíše potřeboval něco, co je hubí a to včetně jejich hnízda.

                          NMilan 66 - Profil | Pá 21.5.2021 22:10:41

                          rybobuch >> logr z kafe.

                            NNed - Profil | Pá 21.5.2021 21:43:10

                            drvoštěp >> skořicu sypu zatím jen do štrůdlu a kolem oken a dveří věším česnek :-))

                              Ndrvoštěp - Profil | Pá 21.5.2021 21:22:41

                              Ned >> Skořici sypu kolem dveří a okna do sklepa. Zbytek kolem stromků. A těch mám poskrovnu.

                                NNed - Profil | Pá 21.5.2021 21:19:00

                                drvoštěp >> ta skořice bude ale trošku dražší prostředek... To mýdlo z hokny by mohlo být účinnější 😁

                                  Ndrvoštěp - Profil | Pá 21.5.2021 21:13:28

                                  Bulda 64 >> Ani nevím jak je tu u tchána. Ten je zahradnickej guru. Rajčata a papriky je jeho Top.

                                    NBulda 64 - Profil | Pá 21.5.2021 21:01:57

                                    drvoštěp >> 👍
                                    Když vidím ty fotky, tak mi připadá, že žiju na jiným konci světa. Jsme tu zastydlí na Šumavě.
                                    Ve středu jsem teprve sadil rajčata ...)