Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

NKruan - Profil | Ne 16.5.2021 7:59:20

Dejv >> Lin stale nikde...

    NKruan - Profil | Ne 16.5.2021 6:41:52

    Dejv >> lup..

      NKruan - Profil | Ne 16.5.2021 5:58:56

      Dejv >> Tak Dejve. Prvni nahoz...prvni zaber...

        NKruan - Profil | So 15.5.2021 22:01:02

        Dejv >> stahnu z netu ne voe ? nakoupal jsem zouzel :)

          NDejv - Profil | So 15.5.2021 21:58:52

          Kruan >> vždyť ani nevíš, jak vypadaj :-)))

            NKruan - Profil | So 15.5.2021 21:56:10

            Dejv >> ntvl...tak ja ti budu posilat fotky Línů a Kaprů :)

              NDejv - Profil | So 15.5.2021 21:52:24

              Kruan >> já budu v 6:45 přebírat službu, a tu zas předám až v 18:45. Takže bohužel :-(

                NKruan - Profil | So 15.5.2021 21:35:12

                Dejv >> :) zitra rano jedu na rybu...v 5 chci sedet u Orlice :) pojedes? :)

                  NDejv - Profil | So 15.5.2021 21:32:04

                  Kruan >> spíš lehací, ne ?? :-)))

                  https://www.youtube.com/watch?v=YazP00gYb-Q

                    NKruan - Profil | So 15.5.2021 21:15:39

                    Tak jeste sehnat trosku slamy...dopredu si zena vysadi kytky...ja uz pak jen dodelam nahoru sedaci okraj :)

                      NLasskoun - Profil | So 15.5.2021 3:27:56

                      Lauri >> ... jak jsem již v podstatě napsal, tak na té fotce je "genetický klon" rostlinky Solanum tuberosum, kterážto jako první letos vytvořila hlízy ... takže je to docela obyčejný lilek brambor, zvaný též brambor obecný či brambor hlíznatý, krajově pak též označovaný jako erteple, v tomto případě pak (vzhledem k velikosti hlíz) spíše minierteple ... ":o)))

                      vysvětlení: ... v prvních měsících každého roku využíváme již viditelných oček na bramborách, popř. evidentních klíčků, kteréžto v rámci kuchyňského zpracování odkrajujeme i s kouskem dužiny o průměru pětikoruny až padesátikoruny + tl. tří až pěti milimetrů, zkrátka jak se to kdy povede ... tyto se pak naplocho naskládají do "mlžné komory" (průhledný kelímek s víčkem, naplněný cca dvěma třemi milimetry vody, aby pod vodou byla ideálně jen řezná plocha, popř. lze pravidelně rosit), kde těchto "skrojků" během jednoho dvou týdnů vyraší první kořínky a začnou se tvořit stonky rostlinek (tzv. zárodkové stádium) ... po dalších dvou týdnech jsou pak dospělejší zárodky zasazeny do kelímků s hlínou, kde (než jdou na záhon) postupně narostou do podoby slušně narostlých sazenic, čímž mají dost slušný náskok před těmi ostatními, na do země přímo vysazených brambor ... kupř. ty nynější nejstarší z ledna a února mají stonky takřka k jednomu metru ...
                      ... a jelikož (nejčastěji v druhé polovině března a v dubnu) nemám vždy čas všechny tyto "zárodky" zasadit do kelímku s hlínou, tak je zkrátka jednoduše šoupnu do průhledného kelímku s trochou vody, kde ale občas zůstanou až do zasazení na záhon, čím je vlastně na nějakou dobu převedu na hydroponický režim (navíc hydroponie je takříkajíc mou životní posedlostí, a to nejen profesní, takže je to vlastně i pochopitelné, že se tak děje, viz např. https://www.mrk.cz/diskuse.php?idzapisu=15512423&id=757378 + další tamní navazující příspěvky) ... no, a během této "převýchovy" se tu a tam některá z nich "splaší" a začne tvořit hlízy již v tomto velmi raném stádiu, přestože má jen několik málo počátečních pidi lístků ...... to je celé, nic jiného za tím nehledej ... ":o) ...

                      pozn.:
                      - při výše uvedené metodě (naprosto zcela nevhodné pro velkovýrobu) je cca padesátiprocentní "úmrtnost" (neb jen každý druhý skrojek to dotáhne až do stádia sazenice), což však vůbec nevadí, jelikož těch skrojků bývá z každého bramborového oběda značné množství (jenžto by beztak jinak skončily v bioodpadu) ...
                      - pod těmito rostlinami sice většinou nacházíme jen několik hlíz, zato však velkých, mnohdy dosahujích více jak půl kilové váhy, někdy až téměř kilové (především díky tomu předpěstování + následnému většímu životního prostoru v oblasti kořenového systému) ...
                      - takto předpěstované sazenice jsou též velmi vhodné pro pěstování v tzv. "bramborových věžích", ale o těch až zase někdy jindy ...

                        NLauri - Profil | Pá 14.5.2021 13:44:35

                        Lasskoun >> co to je?

                          Nvladěna - Profil | Pá 14.5.2021 12:18:39

                          ŠUKI >> pěkné,pěkné-))

                            Nvladěna - Profil | Pá 14.5.2021 12:17:17

                            ceczubr >> máš to hezky vymazlený-))

                              NŠUKI - Profil | Pá 14.5.2021 11:37:26

                              Zadupkané počasí ale co se dá dělat... část hotova 🤗

                                NKruan - Profil | Čt 13.5.2021 15:54:49

                                ceczubr >> krasna prace

                                  Nceczubr - Profil | St 12.5.2021 18:28:18

                                  Pozemek před 14 dny zrotavatorován, v sobotu zakryt fólií, vysel jsem 3řadky nakladaček, a dnes osázen rajčaty a paprikami.

                                    NPetr64 - Profil | Po 10.5.2021 22:12:50

                                    ŠUKI >> To bylo kvůli jiné stavbě. Tam se likvidovalo omylem 5 olovňáků v délce cca 250 metrů. Bejt tam já,zabránil bych ekokatastrofje.😂

                                      NŠUKI - Profil | Po 10.5.2021 22:04:54

                                      Petr64 >> To ani náhodou! Ale polovina Prahy pak dva dny k vůli tobě nesvítila 🤣

                                        NPetr64 - Profil | Po 10.5.2021 22:02:07

                                        drvoštěp >> Má se co učit. Moje tak nečadí.😂