Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

NFero123 - Profil | Út 15.9.2020 20:48:22

Petr64 >> Čtyři jablka? ))))))))))))))))))))))))))))

    NPetr64 - Profil | Út 15.9.2020 20:16:05

    Milan 66 >> Co tohle?

      NKáceč - Profil | Út 15.9.2020 19:53:10

      Milan 66 >> zkus se zeptat tohodle mrkmena https://www.mrk.cz/clen.php3?id=5780 , mohl by vědět.

        Nfishpek - Profil | Po 14.9.2020 18:48:44

        Milan 66 >> Topaz

          Nšneček - Profil | Po 14.9.2020 13:25:00

          Milan 66 >> možná Zlatá Reneta, ale nevím jistě.

            NMilan 66 - Profil | Po 14.9.2020 11:49:58

            Dobry den panové, mame tady nějakeho pomologa?? Sousedka ma jablka a nevi odrudu. Jabka jsou velke, křupavé, lehoučce kyselkave. Rodí každy rok. Diky!!!

              Nladis09 - Profil | Ne 13.9.2020 17:29:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              draveček >> našel jsem i starší.

                Nladis09 - Profil | Ne 13.9.2020 17:16:49 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                draveček >> Stromek je sciadopitys verticillata mam ho doma také už 9let ma 2m.

                  Nkrkoška - Profil | Ne 13.9.2020 12:55:58

                  Sice se dá dělat víno z všeličeho během celého roku, ale pomalu nám nastává období a někde už nastalo, kdy mají vinaři "žně"
                  Pokoušel jsem se dělat víno prvně tento rok z březové mízy, květů černého bezu, avšak výsledky zatím nic moc. Z mízy mám ocet, z květů ještě nevím, brzy se na ně podívám.
                  Včera bratr šrotoval hrušky (šedule) do kvasu, tak jsem si jen tak přes látkovou plenu vyždímal několik litrů. Cca 4,5l na víno, zbytek na aktuální potěšení chuťových buněk. Vždy jsem pil mošt pouze z jablek, hruškový jsem pil párkrát kupovaný a překvapivě ten domácí chutnal jako med, po hruškách ani nebyl na jazyků cítit. Už chápu, proč hrušky dříve lidé používali ke slazení.
                  Tak snad si zanedlouho pochutnám na domácím vínu 🤤
                  Ale nesmím ho dělat moc, i když alkoholu příliš neholduji, tyto domácí "samohonky" mi velice chutnají! Aby se že mě ještě nestal alkoholik...
                  A samozřejmě, že mě do toho opět navezl Laškou😅
                  Tak ať Vás hlava nebolí, ať už proléváte hrdlo čímkoli...

                    Ndrak+ - Profil | So 12.9.2020 22:46:00

                    Petr64 >> petr64 - 12.9.2020 21:41:42 >> jj ta moje chce taky vše dvakkrát :--)))))

                      NPetr64 - Profil | So 12.9.2020 21:41:42

                      drak+ >> Já vím, ale copak neznáš ženský?😉

                        Ndrak+ - Profil | So 12.9.2020 21:30:02

                        Petr64 >> jednou a pořádně stačí

                          NPetr64 - Profil | So 12.9.2020 20:34:21

                          drak+ >> Dávám 2x a pořádnou dávku pistolou. Nemíním poslouchat manželku,že jsem něco projebal.😉

                            Ndrak+ - Profil | So 12.9.2020 20:29:10

                            Petr64 >> petr64 - 12.9.2020 20:16:13 >> lignofix stačí jednou

                              NPetr64 - Profil | So 12.9.2020 20:16:13

                              drak+ >> Ještě je potřeba dodělat druhej štít (mám připraveno) a zejtra budu řezat zbytek palubek na předek (to zase bude 5 vrstev+ 2x lignofix).Doufám,že to stihnu v tejdnu obalit celý. Pak už jen takový šontačky jako podhledy a podobně.

                                Ndrak+ - Profil | So 12.9.2020 20:10:27

                                Petr64 >> petr64 - 12.9.2020 19:26:14 >>ahoj pěkný to máš.

                                  NMilan 66 - Profil | So 12.9.2020 20:06:23

                                  marktomark >> díky

                                    NMilan 66 - Profil | So 12.9.2020 20:05:57

                                    sliver >> diky

                                      NPetr64 - Profil | So 12.9.2020 19:26:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      S chutí do toho a půl je hotovo.😋

                                        NPetr64 - Profil | So 12.9.2020 19:24:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Konečně se dneska dala poslední vrstva na palubky. Hurá na to.:-)