Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

Nsliver - Profil | Po 3.8.2020 20:46:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Nmarktomark - Profil | Po 3.8.2020 20:05:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Asi ma nejaky problem, ak spravne tipujem, asi malo drasliku. Ma to zmysel nejak teraz riesit. Ak ano cim?

      Nvitold - Profil | Po 3.8.2020 19:13:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Melouny začínají růst. Pár malých jsem ustipal a chce to hodně zalévat. A to myslím fakt hodně. Prostě meloun vodní:)

        Nmarktomark - Profil | Po 3.8.2020 17:41:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Uz zacinaju dozrievat.
        Ja striham vacsinou cez zimu stare vyhony. Nove skrajucem na pozadovanu dlzku.

          Nskřet - Profil | Po 3.8.2020 15:37:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          nekut >> každý rok po sklizni odplozené šlahouny střihnu u země a silné nové rozvedu po drátech. Na nové nasadím u spodu barevnou plastovou stahovačku(jen aby se zacvakla) ať vím co příští rok střihnout. Boční větvičky na nových šlahounech ustřihnu na 15-20cm.Na podzim přihnojim nezralým kompostem z letošní posečené trávy.

            NPetr64 - Profil | Po 3.8.2020 15:06:13 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            nekut >> Chemii taky nepoužívám a se sousedem se dá domluvit aby si svou stranu otrhal.😉
            Broučky jsem zatím neměl,ale asi to budou nějaký ploštice.
            Střihu se neboj. Ona sice krásně plodí po celé délce šlahounu,ale když ju střihneš,z každýho listů je plodná větev a ostružiny jsou větší.

              Nnekut - Profil | Po 3.8.2020 14:31:23

              Petr64 >> Tak to máš bezvadný, přístup ze všech stran. Já to mám na plotě se sousedem. Soused bez problémů. Takže až odrodí, hurá na ni. Mám tu bez trnů, akorát že když jde utrhnout snadno, tak už je na ní více zájemců, z nichž Ferdáskové jsou ještě ti nejmíň vadící. Našel jsem jednu zapomenutou, ještě by se dala sníst, jenže když jsem se podíval blíž, tak se celá jakoby vlnila, byla plná broučků, délka cca 4mm, tmaví, ploší, na zádech pár teček. Co nadělám, příroda.Zásadně nic chemií nestříkám.

                NPetr64 - Profil | Po 3.8.2020 11:34:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                nekut >> Máš tu beztrnou? Já k ní mám konstrukci. Letorosty nechám bejt jak jsou až do otrhaní plodů. Pak stařinu vystříhám,vyvážu letorosty (nejsilnější) a zastřihnu konce.
                Plody trhám jen ty,co jdou snadno.

                  Nnekut - Profil | Po 3.8.2020 9:22:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Vážení mistři zahrad. Prosím o radu. Mám zahradní ostružinu, řekl bych na blbém místě, ale letos se rozhodla maximálně vybujet. Prosím o nějakou odvolávku nebo zkušenost jak ji stříhat. Mám odlamovat ty výrostky jako u rajčat, šlahouny zakracovat, prostě jestli se s ní zabývat, nebo to nechat přírodě? Udělal jsem na jaře dobrou zkušenost - díky neutuchající péči Ferdásků se objevilo několik ložisek mšic, ale ty byly. Začal jsem je pravidelně ošetřovat vodou z kopřiv, pěkně uleželých a nevím čím to bylo, ale mšice se do týdne ztratily a to dokonale. Teď mám jiný problém. Blbě se poznává, které jsou už zralé. Nejrychleji to poznávají masařky, je až neuvěřitelné jak ty ostružiny milujou. Blbé je to, že se dá najisto předpokládat, na čem seděly předtím. Dík za případné rady. Jo - jestli ty ostružiny , co jich na tom keři dojdou, tak budeme muset i zavářet, co jich je.......................

                    Nrybobuch - Profil | So 1.8.2020 21:45:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Knedla12 >> Až teď jsem si všimnul, že jsi dal link misto na firmu FIMA tan na firmu FICHEMA. Tak bych si dovolil toto opravit. http://www.fima-brno.cz/cz/index.php/page/26.html.
                    Určitě si tam najdeš příslušné chemikalie.
                    A dohledal jsi někde to draselné vodní sklo?

                      Nrybobuch - Profil | So 1.8.2020 21:38:30

                      OG >> No v podstatě je to u hobbystů jedno, roztahej si tu hlavu dle tvých podmínek.
                      Jen bych ti doporučil stříhat výhony roztoucí z kmínku tak 2cm od kmínku. V místě střihu to zaschne a pak to zarovnáš. Kdyý budeš stíhat hned u kmínku, tak to zaschnutí jde směrem do něj a tak ti zužuje průchodnost živin.

                        NOG - Profil | So 1.8.2020 19:39:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        ceczubr >> To je přesně to video, kvůli kterému se ptám jak blbec. Tam říká, že hrozny rostou na dvouletém dřevě. Na dalších videích redukují hlavu na jeden nebo 2 pruty z předchozího roku
                        https://www.youtube.com/watch?v=_DotMmBdixk
                        https://www.youtube.com/watch?v=AI9SbY1l4b8&t=23s

                          Nceczubr - Profil | So 1.8.2020 17:34:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            NOG - Profil | So 1.8.2020 16:14:39

                            Když už došla řeč na vinnou révu, tak bych potřeboval trochu nakopnout správným směrem. Před cca 20ti lety strýc donesl nějaký řízek neznámé odrůdy, ale z neznalosti způsobu pěstování se nijak k růstu neměl. Takže těch 20 let nějak živořil, občas jsem ho i prohnal křoviňákem. Vloni se však rozrostl a dokonce měl i 2 menší hrozny.
                            Jedná se o jednu sazenici, kterou jsem vloni nechal růst na 2 kmeny. Je lepší nechat jen jeden a z něj rozvést 2 tažně (odborný výraz jsem pochytil z YT) nebo můžu nechat ty 2 kmeny a z nich vést po jednom tažni?
                            A snad jsem správně pochopil, že réva plodí na výhonech, které vyrostou zjara z oček loňského odplozeného výhonu?

                              Nrybobuch - Profil | So 1.8.2020 15:11:13

                              Petr64 >> Myslíš jako betonovat zahrádku? Já už mám vše potřebné vybudované a tak v takovémto teple ležím v poloze HK a piji vinný střik. A snad se mě podaří i usnout, na rybách jsem byl od 4 do 7 a chtěl bych se dospat před večerní pařbou...

                                NPetr64 - Profil | So 1.8.2020 14:12:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Sakra chlapi,nehádejte se a dělejte něco smysluplnýho.😉

                                  NKnedla12 - Profil | So 1.8.2020 12:59:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  rybobuch >> Vy biopodvodníku....https://www.vinarskyraj.cz/katalog/ochrana-a-udrzba​-vinic/agrochemie/postriky/bio/vitisan-25kg?
                                  vs https://fichema.cz/hydrogenuhlicitan-draselny/956-h​ydrogenuhlicitan-draselny-khco3-25kg-kalii-hydrogen​ocarbonas-kalium-bicarbonicum-8592861161034.html.

                                  A i kdyby to bylo 127x dražší (jakože zrovna my rybáři o tom můžeme vyprávět), proč to jsou podvodníci?

                                  Přesně proto má BIO v Čr takovou pověst, mnoho o tom nevím, ale budu to hanit kde se dá.

                                    Nrybobuch - Profil | So 1.8.2020 12:23:48

                                    Rybar.Honza >> Předpokládám, že jsou to stoláky. Snad jen ty šedé kuličky odstranit. Teď už bych hrozny na jídlo nešplíchal. Nebo snad jen přípravkem s obchodním názvem Vitisan a za veliké peníze podpoříš Biopodvodníky. ( Je to Hydrogenuhličitan draselný a ten se dá koupit třeba u FIMA Brno). No a pokud by jsi tam měl perenosporu, tak opět se dá koupit u Biopodvodníků za velké peníze přípravek Alginure, což je draselné !!! vodní sklo. To lze koupit u výrobce za cca 60Kč/1,5l PET - loňská cena).

                                      NRybar.Honza - Profil | So 1.8.2020 7:11:18

                                      Kruan >> Bylo to foceno mobilem, ale asi mas pravdu. Je to vsechno zamlžené. Musím se na to mrknout :-)