Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

NRybar.Honza - Profil | So 1.8.2020 7:09:17

rybobuch >> Také bych řekl. Dá se s tím ještě něco dělat?

    Nrybobuch - Profil | Pá 31.7.2020 21:41:58

    Rybar.Honza >> Na hroznech máš padlí.

      NKruan - Profil | Pá 31.7.2020 20:55:34

      Rybar.Honza >> covece, nemas umatlany objektiv ? vsechny fotky jsou rozmlzene :)

        NRybar.Honza - Profil | Pá 31.7.2020 20:15:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Pomalu to vše dozrává. Česnek se suší, okurky už pomalu odchází, ale máme zavařeno 35 sklenic, takže pohoda, broskve při těch deštích hrozně padaly, tak jsem zvědavý, jak letos dopadnou, rajčata jsou nahnilá, takže zbytek také loterie, blumy dozrávají, ale jsou málo sladké, fazolovník zatím jede vzorně a víno? No uvidíme. Zatím je to 50 na 50 :-) Ve folijáku se zatím daří paprikám, tak snad to dobře dopadne a bude alespoň na lečo :-)

          NPetr64 - Profil | Pá 31.7.2020 16:47:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Hmm. Asi se letos oprcám z cuket. Minulej tejden jich bylo 7 a k těmhle v neděli ještě nějaká přibude.

            NPetr64 - Profil | Pá 31.7.2020 16:35:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            draveček >> Tak asi nepršelo.

              Ndraveček - Profil | Pá 31.7.2020 15:16:47

              Petr64 >> nestraš, jedu taky na vikend 😉

                NPetr64 - Profil | Pá 31.7.2020 14:23:55

                Máme tu pátek,jedeme na zahradu sčítat škody po bouřce.

                  NKáceč - Profil | Út 28.7.2020 20:49:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Rybar.Honza >> čerpadlo maká jak má. Zpětná klapka je v něm, v savici být nemusí. Nesmí si savice přisávat vzduch, pak nenasaje. Mám savici šest dlouhou metrů a po zalití a nastartování nasávala asi čtvrt hodiny. Prostě to trvá dýl. Ale potom je to hukot :-)

                  Když jsem to dokázal já, dokáže to každej :-)

                    NOG - Profil | Út 28.7.2020 15:44:29

                    Kruan >> já spíš myslel, že jsi koupil nějakou sadu semínek v Lidlu. Já tam koupil barevnou mrkev a barevné ředkvičky. Mrkev nic moc, ředkvičky byly dobrý.

                      NKruan - Profil | Po 27.7.2020 22:34:23

                      Kruan >> jinak aby to nevypadalo, ze fotim rajcata koupena v Lidlu...koupi l jsem je vloni a schoval si seminka :)

                        NKáceč - Profil | Po 27.7.2020 20:13:23

                        Rybar.Honza >> dneska jsem to čerpadlo vyzkoušel. Nastartovat šlo, ale bez zpětný klapky to nefunguje, což jsem očekával. Zítra to zkusím se zpětnou klapnou a dám vědět.

                          NKruan - Profil | Po 27.7.2020 17:18:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          rajcata made in Lidl :)

                            Nbrach - Profil | Po 27.7.2020 9:34:28

                            Petr64 >> Na Geodesii to vidí jinak. Na žádném katastru není jako majitel uveden žádný hlodavec - tedy jako zvíře...

                              NPetr64 - Profil | Po 27.7.2020 9:22:58

                              venca1 >> Sou to prevíti,ale co naděláš. Ty zvířátka tady byly dřív než my. Hlodavci nás vlastně trpí na svým území.😉

                                NPetr64 - Profil | Po 27.7.2020 9:19:40

                                rybobuch >> Než plácat chemii,raději to oželím.

                                  Nrybobuch - Profil | Po 27.7.2020 8:12:47

                                  Petr64 >> Pěkný porost rajčat... Jó, nešplíchneš, nemáš....

                                    Nmlaďoch - Profil | Po 27.7.2020 8:04:28 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    vitold >> https://www.pachove-ohradniky.eu/Lepidlo-na-lezouci​-hmyz-RaTrap-d791.htm?

                                    doporučuju toto.Mám to ve skleníku kvůli mravencům,ve chlívku místo mucholapek,v dílně pro monitorování hlodavců.Na hmyz a myši to stačí do papírový krabičky,musí tam být rantlík,aby lepidlo neteklo kolem papíru,na myši dávám ořech nebo sýr.Podle velikosti krabičky se do takový pasti chytne za noc i několik kusů.V dřevěný krabičce takto se dají ulovit i potkani nebo kuny.Lepidlo je dostatečně silný i víc než po roce,a to i přesto,že se do něj napráší.

                                      Nvenca1 - Profil | Po 27.7.2020 6:18:20

                                      Petr64 >> A jak ti sviňáci umí vyžrat celer..-)) byl jsem pár vytrhat a jenom nať a šupa z bulvy..-)