Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

NPetr64 - Profil | Po 27.7.2020 5:37:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

vitold >> Tohle je vyhrabaný od lovení a objekt zájmu bylo asi tohle stvoření.:o)
Ať zkusí dát past na myši a jádro vlašáku.Já je takhle lovil kdysi na zahradě.Past je ale potřeba přivázat,protože s ní hryzec umí utýct.

    Nvitold - Profil | Ne 26.7.2020 23:10:49

    Petr64 >> Ahoj. Koukám na ty díry. Nemáš tam hryzce? Sousedka ho má ve skleníku a nemůže se ho zbavit. Poznáš to tak, že ti mizí zelenina přes noc:)

      Nvenca1 - Profil | Ne 26.7.2020 22:38:07

      ceczubr >> Okurky už odešly plíseň, a rybíz ti závidím , mi ho sklidily kroupy..-(

        Nceczubr - Profil | Ne 26.7.2020 19:17:04 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Mě to docela jede až na okurky, ty do 14 dní asi odejdou, sotva sme zavařili 10-12 sklenic, jinak hokajdo se pěkně kulatí, letos je hodně č. jeřabin na naložení do alkecu,pozdnější rybíz na marmošku, švestky se začínají pěkně barvit, jen ty rajský nechcou moc zrát.

          NPetr64 - Profil | Ne 26.7.2020 19:05:27

          SUFO >> Všechno dle chutí.Já vždycky osekám hlavicky s pacibulkama a manželka to zpracuje.

            NSUFO - Profil | Ne 26.7.2020 16:39:11

            Petr64 >> sůl asi dle chuti, olej olivac,slunečnice nebo lze použit sadlo

              NPetr64 - Profil | Ne 26.7.2020 15:33:37

              SUFO >> I se stonkem rozmixovat na pastu.Není to sice tak silný,jako z palic,ale dá se.

                NSUFO - Profil | Ne 26.7.2020 15:14:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Také něco přidám.
                Cibule v týdnu ven.
                Zeptám se na ty pacibulky, kromě sadby ještě jiné využití?

                  Nsliver - Profil | Ne 26.7.2020 13:19:49

                  sliver >> nebo septorioza

                    Nsliver - Profil | Ne 26.7.2020 13:13:47

                    Nejde to správně zkopírovat. Zadej si na tom portále v odkazu bakteriální skvrnitost moruše.

                      Nsliver - Profil | Ne 26.7.2020 13:11:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      draveček >> třeba ?
                      http://eagri.cz/public/app/srs_pub/fytoportal/publi​c/?key=%22c18ccd9cbe2ba381e37b810d0c38cb04%22#rlp|so|choroby|detail:c18ccd9cbe2ba381e37b810d0c38cb04​|popis

                      Je hodně vlhko, tak se houbám a plísním daří bohužel.

                        Ndraveček - Profil | Ne 26.7.2020 12:49:24

                        Prosim o radu, copak mi napadlo moruše? Je to klasická pliseň? Jak zabojovat? Děkuji

                          Nnovel - Profil | Ne 26.7.2020 12:47:20

                          Petr64 >> Aha, tak to jooo :)
                          Jsem si rikal...

                            Nvenca1 - Profil | Ne 26.7.2020 11:57:31

                            Kolis >> Já mám víno rád, hlavně saviňónek, rulandu a podobné..-)

                              NČenda 513 - Profil | Ne 26.7.2020 11:46:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              ahoj a mám česnek venku

                                NPetr64 - Profil | Ne 26.7.2020 10:40:15

                                Ned >> Otylá? Přikláněl bych se k označení " vyžraná". 😂

                                  NPetr64 - Profil | Ne 26.7.2020 10:39:05

                                  nadrazak >> Je mlsná?:-)

                                    NNed - Profil | Ne 26.7.2020 10:10:01

                                    Petr64 >> jestli to nebude otylá lasička :-)

                                      Nnadrazak - Profil | Ne 26.7.2020 10:00:32

                                      Petr64 >> V případě nedostatku potravy bych to bral ale v tuto dobu když má dle mého venku potravy dost se mi nezdá,že by se mořila s hrabáním.

                                        NPetr64 - Profil | Ne 26.7.2020 9:46:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        nadrazak >> Spíš na kunu. Lasička by do hraboší díry pohodlně vlezla i bez hrabání.