Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

NKáceč - Profil | Út 21.7.2020 11:28:19

sliver >> teď mi vlastně došlo, že na jedný lejtě je napouštěcí otvor přispůsoben hasičský spojce. Musím to změřit.

    Nsliver - Profil | Út 21.7.2020 8:36:39

    Káceč >> asi jen dva nebo jeden. Redukce je ovšem maličkost a díky kvalitě té hadice se vyplatí.

      NKáceč - Profil | Po 20.7.2020 21:39:10

      Knedla12 >> to zamrzí.

        NKnedla12 - Profil | Po 20.7.2020 21:34:48

        Káceč >> V Podhajské mají nějaký problém, museli ukončit produkcí na 3 ha skleníku a pořádně se neví, jaký virus to byl.
        Přijít to na začátku sezóny, tak podnik může zavřít...

          NČenda 513 - Profil | Po 20.7.2020 21:17:33 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          naše zahrádka dozrává

            NKáceč - Profil | Po 20.7.2020 20:32:56

            sliver >> koukal jsem, akorát netuším, která má coul a půl.

              NKáceč - Profil | Po 20.7.2020 20:32:17

              Petr64 >> já má všechny hadice 3/4 a to napouštění přes čerpadlo 400W a elektrocentrálu trvá strašně dlouho. Lejta 2500 litrů trvá dvě hodiny a musím u toho být, neb rezervoár je za vsí a lezou tam po cestě turisti a jiná svoloč. A na lejtách je vstup coul a 1/4 a čerpadlo má coul a půl. Tuhle hadici tam v pohodě dám. Nechci žádný přechodky a tak.

                Nsliver - Profil | Po 20.7.2020 20:07:08

                Káceč >> dyt nová stojí zhruba to, co ta pvc. Mám doma 4x 25m už třicet let, někdy je zapomenu přes zimu venku , někdy i nesmotane a furt drží. Neznám lepší hadice.

                  NPetr64 - Profil | Po 20.7.2020 19:44:11

                  Káceč >> Navíc ty to máš jen na volnej průtok, tak by ti mohla vydržet i dýl. Kompresor nebo vodní 20bar čerpadlo je někde jinde a jak se zavře ventil na konci,mám celou dobu v hadicí tlak. Za ty prachy to klidně kup.

                    NKáceč - Profil | Po 20.7.2020 19:11:55

                    Petr64 >> já bych jí vzal k tomu čerpadlu, co jsem sem dával odkaz. Budu to vozit v traktoru, tak mi vyhovuje, že se dá smotat. Když vydrží tři roky, tak paráda.

                      NKáceč - Profil | Po 20.7.2020 19:09:48

                      sliver >> to se můžu zeptat, jestli nemaj nějakou vyřazenou.

                        NPetr64 - Profil | Po 20.7.2020 19:04:33

                        Káceč >> Máme v práci i silnější 2 couly a 15 bar k vrtačce. Tyhle malý na 4 bary mám na vodu nebo je dáváme na vzduch ke sbíječce. Na uskladnění je lepší ju smotat. Vzhledem k tomu,že se každou chvíli stěhujeme po stavbách, nikdo nic nemotá,ale poskládá se. Když to párkrát trefíš na stejnej zlom,v tom místě má tendenci praskat. Doma bych jí dal životnost tak 3 roky max.

                          Nsliver - Profil | Po 20.7.2020 18:37:52

                          Káceč >> lepší je hasičská hadica.

                            NMilan 66 - Profil | Po 20.7.2020 10:04:09

                            vitold >> Letos je to obecně bída, moc se mi s něma nedaří. Tedaa vůbec!!

                              Ndrvoštěp - Profil | Ne 19.7.2020 21:45:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              vitold >> Jj, tak pak jenom kolem melounů dát zábranu (plachtu). Já to osobně beru jako výzvu. A aby děda nadával jak mu to všude roste😂😂😂

                                Nvitold - Profil | Ne 19.7.2020 21:31:00

                                drvoštěp >> v pohodě. Jirkov má 300 metrů nad mořem, já mám 600😀

                                  Ndrvoštěp - Profil | Ne 19.7.2020 20:56:45

                                  vitold >> Ale když jsem viděl u hajnýho v Jirkově jeho úrodu, tak jsem nechápal. Neskutečný.

                                    Nvitold - Profil | Ne 19.7.2020 20:46:54

                                    drvoštěp >> tak to jsme na tom s velikostí stejně 😀