Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

NPetr64 - Profil | So 25.7.2020 10:45:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

venca1 >> Okurky mám zatím v cajku. Pěstuju jen polní salátovky.
Ještě že česnek je každoroční držák.

    NPetr64 - Profil | So 25.7.2020 10:43:21

    Káceč >> Nadělám. Příště se vyprdnu na přešlechtěný hybridy a pokusím se sehnat co nejplanější odrůdu. Asi budu brát sazenice v odkalovačkách na ČOVce.

      NKruan - Profil | So 25.7.2020 8:23:04

      nejak mi zloutnou listy u malin a moc nerostou, nevite cim to je ?

        Nvenca1 - Profil | So 25.7.2020 0:02:34

        Petr64 >> Jsem na tom stejně, rajčata a okurky plíseň.:-(

          NKáceč - Profil | Pá 24.7.2020 23:01:33

          Petr64 >> nenaděláš nic.

            NPetr64 - Profil | Pá 24.7.2020 22:41:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            OG >> Dýně budu za chvíli sklízet.

              NPetr64 - Profil | Pá 24.7.2020 22:39:59

              Káceč >> Plíseň. Minulej tejden to bylo ještě v cajku,dneska kaput.:-(

                NPetr64 - Profil | Pá 24.7.2020 22:38:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Česnek naštěstí vypadá přijatelně. Právě dostává poslední dávku vody ( bouřka) a zejtra se bude čistej věšet. :-)

                  NKáceč - Profil | Pá 24.7.2020 22:37:31

                  Petr64 >> co se stalo?

                    NPetr64 - Profil | Pá 24.7.2020 22:35:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Tak letos nesklidím žádný rajče.:-(

                      NOG - Profil | Pá 24.7.2020 20:39:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Tak konečně začala kvést dýně, bezkonkurenční nektarodárné květy

                        NSnecek - Profil | Pá 24.7.2020 17:34:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Něco se snad povede.

                          NKáceč - Profil | Čt 23.7.2020 21:06:10

                          Petr64 >> právě proto redukci nechci. Ta plochá hadice mi vyhovuje, v tom coul a 1/4 otvoru se srovná tlakem vody.

                            NPetr64 - Profil | Čt 23.7.2020 20:10:30

                            Pvl >> Všechno se dá vyřešit. :-)

                              NPvl - Profil | Čt 23.7.2020 20:06:33

                              Petr64 >> ..ze začátku se to zdálo jako " jednoduše neřešitelný" problém :o§)

                                NPetr64 - Profil | Čt 23.7.2020 20:03:42

                                Pvl >> Já ti psal,že to dáš.😉

                                  NPvl - Profil | Čt 23.7.2020 20:00:34

                                  Petr64 >> a spol. Tak "sekač" opraven . Ani to nebylo zase tak složité :o§) Jen to vymyslet . Nerez plech naohýban podle tvaru originálu a trhacími nýty následně snýtováno --jak jednoduché ..:o§) EDIT : snad to zase "chvíli" vydrží ?? :o§)

                                    NPetr64 - Profil | Čt 23.7.2020 19:41:28 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Káceč >> No. Sice se tady někdo oháněl tabulkama a znalostma z fyziky,ale praxe vypadá trochu jinak. Pokud máš čerpadlo na coul a půl,při redukci na menší je průtok i tlak na prd. Možná ta čtvrtka rozdílu moc paseky nenadělá,ale abys nebyl překvapenej. Mám kalovku s výstupem coul,která při redukci na půlcoul ( na čerpadle) na konci vodu jen flusá při výtlaku blbý 3 metry a pokud nasadím na čerpadlo coulovku tak mi na konci voda stříká 2 metry daleko při stejným výtlaku. Možná by se to chovalo jinak,kdyby redukce byla až třeba v půlce ,nebo až na konci hadice,kterou doporučuje výrobce.

                                      NKáceč - Profil | Út 21.7.2020 19:19:03

                                      Knedla12 >> to si tam klidně můžou nechat.

                                        NKnedla12 - Profil | Út 21.7.2020 17:59:49

                                        Káceč >> TBRFV (vrásčitost) nově potvrzen v Polsku. Jestli se něčeho skleníkáři opravdu bojí, tak je to toto.