Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

drvoštěp - Profil | Ne 19.7.2020 20:39:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Petr64 >> 😂👍

    Petr64 - Profil | Ne 19.7.2020 20:30:39

    vitold >> Všichni melounáři se pohybujou v plkárně. Poptej se Pedra.

      vitold - Profil | Ne 19.7.2020 20:01:30

      Pěstujete někdo melouny? Mám dva ve skleníku. Vždycky se mi objeví kulička, ale nechce růst. Popř. zplesnivy.

        xr125l - Profil | So 18.7.2020 20:55:44

        rybobuch >> Tak to máš super.

          rybobuch - Profil | So 18.7.2020 17:23:59

          xr125l >> Ano, je to u zdi chráněné před severozápadním větrem. Bydlíme pod Brnem, tady až takové zimy nebývají. No a když má být více než mínus 8, tak to na noc schovám. Ale to je tak 3x za zimu.

            xr125l - Profil | So 18.7.2020 16:58:45

            rybobuch >> Co to znamená na terase,to jako necháváš jabka a hrušky venku?

              Petr64 - Profil | So 18.7.2020 16:31:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              To bude večer u vína zábava. Vyloupat to ale někdo musí.

                Petr64 - Profil | So 18.7.2020 13:56:30

                rybobuch >> Já to dávám do chodby ke sklepu. Nechat to venku,jablka mi přes týden rozmlátěj a sežerou kosi, česnek by někdo ukradl.:-)

                  rybobuch - Profil | So 18.7.2020 13:41:43

                  Petr64 >> Já tak venku na terase nechávám v bednách jabka, hrušky, kedlubny a černou ředkev. Mám přes to přehozenou jen deku. Ve velice slušné kvalitě mě to vydrží do konce března, pak už tam začíná moc svítit slunce. Kdyby to bylo na severni straně, tak to vydrží určitě déle.

                    Petr64 - Profil | So 18.7.2020 10:52:46

                    rybobuch >> Taky mi to vychází tak,že v době kdy doberu loňskej a začínám tahat ze země čerstvej.

                      rybobuch - Profil | So 18.7.2020 9:46:22

                      xr125l >> Já dávám česnek na terasu tak, aby na něj nepršelo a nesvítilo slunko. Vydrží ve slušném stavu tak do půlky května, pak již nakličuje a jde do lednice. A je použitelný dodnes.

                        xr125l - Profil | So 18.7.2020 8:07:30

                        Manželka česnek zamražuje každý rok.Přijde období leden únor a hlavičky začinají sesychat.Česnek oloupe pomele a dá do mražáku.Nesmí se ale rozmražovat a potom zase zmražovat,pak ztrací grády.Má takové mističky a vidličkou vždycky odloupne kolik potřebuje.Nemá to chybu.

                          Pvl - Profil | So 18.7.2020 6:16:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          rybobuch >> Máti česnek také zamrazovala . Podle mého ta , chuť už není taková jako když vezmeš čerstvý(nezamrazený) Nechalo se to ,ale nebylo to ono.Tak nějak z nouze :o§) EDIT připadlo mi, že má takový "ocas" ne výrazný ale ...

                            rybobuch - Profil | Pá 17.7.2020 21:03:50

                            Lasskoun >> A máš to sám vyzkoušené? Obecně tyhle ženské weby píší dost pitomostí.....

                              krkoška - Profil | Pá 17.7.2020 18:41:47

                              Petr64 >> oki, dik

                                Petr64 - Profil | Pá 17.7.2020 18:31:31

                                krkoška >> 1 pacibulka = 1 rostlina.;-)
                                Nechce se mi hledat v archivu,tak ti to zhruba za 3 tejdny celý nafotím.

                                  krkoška - Profil | Pá 17.7.2020 18:31:01

                                  Petr64 >> Jo, rozumím ti. Díval jsem se po něm, ale nevím, kam se poděl. Ještě zítra ho zkusím pohledat v jiném domě...

                                    Petr64 - Profil | Pá 17.7.2020 18:19:20

                                    krkoška >> Já si myslím,že kdybys tu cibuli rozkrojil, budou tam ještě nevyvinutý stroužky. Občas se stane že se rostlina zpozdí ve vývoji. Kdysi jsem to tady ukazoval Danovi,protože si myslel že má stejnej problém.

                                      krkoška - Profil | Pá 17.7.2020 18:09:54

                                      Petr64 >> O pěstování z pacibulek se klidně rozepiš, (kolik je cca z jedné pacibulky rostlin, postup při sběru, výsev na jaře nebo už na podzim jako při klasické sadbě..) letos jsem si nějaké také schoval.

                                        krkoška - Profil | Pá 17.7.2020 17:59:46

                                        Petr64 >> Vím, že když se množí česnek z pacibulek, první rok ti vyroste pouze jednostroužkový, vím a ty jsi se tu o něm též zmiňoval. Tento vyrostl z klasického stroužku.
                                        Ano, tato rostlina je vyryta předčasně, vedle jsem měl Bětin, ten už byl akorát. Bylo tam ještě půl řádku tohoto, tak jsem ho další den vyryl, jelikož odjíždím pryč, tak ať toho nemá mamka tolik...
                                        Ty tři rostoucí u sebe jsou stejná odrůda jako ten, který se podobá cibuli (odrůdu si nepamatuji)
                                        Česnek klasicky zalamuju, ale zda byla pacibulka u tohoto ponechána si již nepamatuji...