Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

NPetr64 - Profil | Pá 17.7.2020 17:53:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

krkoška >> Onlajnovka. Ještě mu minimálně týden dám.:-)

    Nkrkoška - Profil | Pá 17.7.2020 17:51:58

    Lasskoun >> Stejně je asi nejlepší ho nechat viset někde, kde je po celý rok nižší, avšak stálá teplota, např. kolem 10 °C. Tetě jsem včera vezl čerství a ukazovala mi ještě dvě hlávky ve slušné kondici, které se jí houpaly u stropu v zimní zahradě. Nám vždy vydrží tak do ledna/února, pak začně klíčit. Poté ho zamrazíme dle postupu, který jsem zde již popisoval.

      NPetr64 - Profil | Pá 17.7.2020 17:51:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Jinak letos poprvé pokus o druhou sklizeň. Výsledek se ukáže koncem října a dám report jak to dopadlo. Dokonce i v případě neúspěchu.😉

        NPetr64 - Profil | Pá 17.7.2020 17:48:51

        krkoška >> Neřekl bych mutace. Podle stonku bych řekl,že je to jen předčasně vyrytá rostlina. Ty česneky jako cibuli pěstuju záměrně a podmínkou je,aby nenasadila rostlina na květ a ta tvoje vypadá,že ho měla.

          Nkrkoška - Profil | St 15.7.2020 15:09:52 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Občas se nám u česneku objeví tato mutace, že z jednoho stroužku vyroste zase jeden, ale o velikosti menší cibule...

            Nkrkoška - Profil | St 15.7.2020 14:28:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Jelikož se tato diskuse jmenuje "Zahrada pro lenochy..." Tak vám představuji způsob, kterým si ušetříte místo na své zahrádce či políčku. Zasaďte více stroužků česneku do jednoho místa a vesměs bude velikost několika hlávek u sebe stejná, jakožto u samostatně rostoucích česneků opodál. 😂😂
            Příští rok jich takto nasadím podstatně víc...

              Nrybobuch - Profil | St 15.7.2020 9:23:04

              sliver >> Jo, četl jsem to také a dal jsem si i-Zahrádkaře do záložek. Já jsem hnojení rostlin vyřešil již před lety, tak s podobnými stavy rostlin již nemám problémy. Koupil jsem kdysi 25l Wuxall calcium a hnojím na list. Mám přístup ke koňskému hnoji, který kompostuji. A pravidelně používám zelené hnojení

                Nsliver - Profil | St 15.7.2020 8:31:13 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                rybobuch >> https://izahradkar.cz/zahrada/ochrana-rostlin/vyziv​a-rostlin/odstranit-nedostatek-zivin-pude/

                A pod tím je další článek, jak ty chybějící prvky doplnit.

                  NSUFO - Profil | St 15.7.2020 4:07:45

                  krkoška >> ok dik

                    Nrybobuch - Profil | Út 14.7.2020 23:35:00

                    sliver >> Člověče fakt, to vypadá na ten draslík, autor je zkušený praktik. Uložím si článek do archivu.

                      Nkrkoška - Profil | Út 14.7.2020 20:22:18

                      SUFO >> Já bych ji tam s klidem na duši nechal. My ji bereme, až když je nať polehlá a poschlá

                        NSUFO - Profil | Út 14.7.2020 20:03:27

                        Mám tu cibuli vyndat?

                          NKruan - Profil | Út 14.7.2020 19:54:15

                          rybobuch >> ok..sezenu..diky

                            NKruan - Profil | Út 14.7.2020 19:53:34

                            draveček >> rybizu bylo dost, ale prirostky jsou minimalni....a je to jen na cervenem

                              Nsliver - Profil | Út 14.7.2020 18:00:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Kruan >> https://izahradkar.cz/zahrada/ochrana-rostlin/vyziv​a-rostlin/poznat-rostlinach-ktere-vyzivne-latky-chy​beji/

                              Podívej se sem, možná málo draslíku, hořčíku. Ty mšice sou jasné.

                                Ndraveček - Profil | Út 14.7.2020 17:58:20

                                Buchty budou😁

                                  Nrybobuch - Profil | Út 14.7.2020 17:53:02 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Kruan >> To druhé určitě nejsou mšice, vypadá to na nějakou houbovou chorobu.Ale takto rozjeté to nezachráníš. Přesto to ale něčím šplíchni. Antraknóza to není, ale použil bych stejné přípravky. Nejjednodušší máš Dithane.

                                    Ndraveček - Profil | Út 14.7.2020 17:29:59

                                    Kruan >> ano, bohužel, už je pro letošek asi nezechraniš a brzy listy uschnou a odpadají.

                                      NKruan - Profil | Út 14.7.2020 16:45:08

                                      Okyš >> oba obrazky?