- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro
Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
292x v oblíbených a 22x v ignorovaných.
Nkrkoška - Profil | Pá 17.7.2020 17:51:58
Lasskoun >> Stejně je asi nejlepší ho nechat viset někde, kde je po celý rok nižší, avšak stálá teplota, např. kolem 10 °C. Tetě jsem včera vezl čerství a ukazovala mi ještě dvě hlávky ve slušné kondici, které se jí houpaly u stropu v zimní zahradě. Nám vždy vydrží tak do ledna/února, pak začně klíčit. Poté ho zamrazíme dle postupu, který jsem zde již popisoval.
NPetr64 - Profil | Pá 17.7.2020 17:51:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Jinak letos poprvé pokus o druhou sklizeň. Výsledek se ukáže koncem října a dám report jak to dopadlo. Dokonce i v případě neúspěchu.😉
NPetr64 - Profil | Pá 17.7.2020 17:48:51
krkoška >> Neřekl bych mutace. Podle stonku bych řekl,že je to jen předčasně vyrytá rostlina. Ty česneky jako cibuli pěstuju záměrně a podmínkou je,aby nenasadila rostlina na květ a ta tvoje vypadá,že ho měla.
Nkrkoška - Profil | St 15.7.2020 15:09:52 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Občas se nám u česneku objeví tato mutace, že z jednoho stroužku vyroste zase jeden, ale o velikosti menší cibule...
Nkrkoška - Profil | St 15.7.2020 14:28:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Jelikož se tato diskuse jmenuje "Zahrada pro lenochy..." Tak vám představuji způsob, kterým si ušetříte místo na své zahrádce či políčku. Zasaďte více stroužků česneku do jednoho místa a vesměs bude velikost několika hlávek u sebe stejná, jakožto u samostatně rostoucích česneků opodál. 😂😂
Příští rok jich takto nasadím podstatně víc...
Příští rok jich takto nasadím podstatně víc...
Nrybobuch - Profil | St 15.7.2020 9:23:04
sliver >> Jo, četl jsem to také a dal jsem si i-Zahrádkaře do záložek. Já jsem hnojení rostlin vyřešil již před lety, tak s podobnými stavy rostlin již nemám problémy. Koupil jsem kdysi 25l Wuxall calcium a hnojím na list. Mám přístup ke koňskému hnoji, který kompostuji. A pravidelně používám zelené hnojení
Nsliver - Profil | St 15.7.2020 8:31:13 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
rybobuch >> https://izahradkar.cz/zahrada/ochrana-rostlin/vyziva-rostlin/odstranit-nedostatek-zivin-pude/
A pod tím je další článek, jak ty chybějící prvky doplnit.
A pod tím je další článek, jak ty chybějící prvky doplnit.
Nrybobuch - Profil | Út 14.7.2020 23:35:00
sliver >> Člověče fakt, to vypadá na ten draslík, autor je zkušený praktik. Uložím si článek do archivu.
Nkrkoška - Profil | Út 14.7.2020 20:22:18
SUFO >> Já bych ji tam s klidem na duši nechal. My ji bereme, až když je nať polehlá a poschlá
NKruan - Profil | Út 14.7.2020 19:53:34
draveček >> rybizu bylo dost, ale prirostky jsou minimalni....a je to jen na cervenem
Nsliver - Profil | Út 14.7.2020 18:00:18 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Kruan >> https://izahradkar.cz/zahrada/ochrana-rostlin/vyziva-rostlin/poznat-rostlinach-ktere-vyzivne-latky-chybeji/
Podívej se sem, možná málo draslíku, hořčíku. Ty mšice sou jasné.
Podívej se sem, možná málo draslíku, hořčíku. Ty mšice sou jasné.
Nrybobuch - Profil | Út 14.7.2020 17:53:02 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Kruan >> To druhé určitě nejsou mšice, vypadá to na nějakou houbovou chorobu.Ale takto rozjeté to nezachráníš. Přesto to ale něčím šplíchni. Antraknóza to není, ale použil bych stejné přípravky. Nejjednodušší máš Dithane.
Ndraveček - Profil | Út 14.7.2020 17:29:59
Kruan >> ano, bohužel, už je pro letošek asi nezechraniš a brzy listy uschnou a odpadají.
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59881
NUdírny a uzení51146
NRybářsko-houbařské jádro .-)45011
NSranda bez nadsázky 🤘10860
NKulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb5796
NGastrorožek aneb o jídle a všem okolo36020
NZoologický koutek MRKu.33424
NKutilské jádro MRKu5344
NGastronomická katastrofa aneb, jak vařím já.144837
NBušákovy plky a frky a různé věci od našich vod413382
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
PáNLov pod jezem v letních vedrech? 31
PáNATTs hlásiče a ATTx příposlech 550
PáN🔥 Grill a grilování 🔥 591
PáNRybářský kniho - koutek 143
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ČtNStaré Česke rybářské vybavení 399
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"






















