Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

Nsrobik - Profil | Po 6.7.2020 15:13:02

Rybar.Honza >> Ocistit, pomliet na masovom mlynceku, dat do plastovych alebo sklennych nadob (cca 100-200g -nadobky od Ramy ap.) a sup do mrazaku. Bez soli, iba cisty cesnak. A postupne vyberat a nacaty uchovavat v chladnicke. Robim to tak uz roky.

    Ndraveček - Profil | Po 6.7.2020 14:34:44

    Petr64 >> pěkně jižanku, ja uz mam bazen taky hotový 😉

      NPvl - Profil | Po 6.7.2020 14:27:46

      Petr64 >> :o§))

        NPetr64 - Profil | Po 6.7.2020 14:23:42

        Pvl >> V jaký garáži Pavle? Jsem chudý,garáž nemám a tak parkuju kde se dá.:-)

          NPvl - Profil | Po 6.7.2020 13:36:17

          Petr64 >> u vody v garáži ? :o§)))

            NPetr64 - Profil | Po 6.7.2020 12:11:58 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Tak už jen okapy a můžu část dovolené trávit u vody.:-)

              Nkrkoška - Profil | Po 6.7.2020 11:50:11

              rybobuch >> pokud nemáš dostatek mrazáků, tak sušení bude schůdná varianta. Nicméně při zamrazení zachováš téměř všechny látky v česneku obsažené.

                Ndraveček - Profil | Po 6.7.2020 9:25:34

                Rybar.Honza >> mam to úplně stejně jako ty, opravdu nejlepší je ho nechat v chatě i v zimě, taky jsem si vzal jen na svou spotřebu a doma to dal obraceně do kryglu jako Petr64.

                  Nnovel - Profil | Po 6.7.2020 8:57:48

                  Když je to tu pro lenochy, zeptám se. Používáte někdo "elektrickou motyčku"?
                  Takovy ten minirotavator v ceně kolem 2000,-. Chtěl bych to jako plečku, tak mě zajímá, jestli to má cenu kupovat, jestli to funguje, nebo to vyskakuje, utíká a je to k hov...
                  Děkuji za postřehy.

                    Nrybobuch - Profil | Po 6.7.2020 8:52:45

                    krkoška >> Lepší než do mrazáku je podle mne přebytečný česnek nakrájet na plátky a usušit.

                      Nkrkoška - Profil | Po 6.7.2020 1:19:10

                      Rybar.Honza >> pokud se ti začne kazit, můžeš ho uchovat v mrazáku. Postup jsem popsal níže 😉

                        Nkrkoška - Profil | Po 6.7.2020 1:16:56

                        timb >> ano, prvně jsme taky koupili od Kozáka

                          NPetr64 - Profil | Ne 5.7.2020 21:00:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Rybar.Honza >> Já nevím jak ty,ale jako většina lidí dávám česnek do země na podzim ( vyjma jarních odrůd) a nikdy jsem neslyšel,že by někdo na záhonu topil,aby česnek nezmrzl.😉
                          .
                          Ještě je jedna fligna. Jak budeš dávat na podzim sadbu,nechej si něco na jaro. Palice budou menší,ale vhodnější na uskladnění.

                            NRybar.Honza - Profil | Ne 5.7.2020 20:51:31

                            Petr64 >> No dobrý nápad. Ale v zimě mrzne a promrzne i zahradní chatka. Co na to česnek?

                              NPetr64 - Profil | Ne 5.7.2020 20:47:58

                              Rybar.Honza >> Proč to nenecháš tam kde sušíš a domů nebereš jen na spotřebu?
                              Já bydlím v bytovce v nástavbě a sklep nemám vůbec. Beru si ze zahrady vždycky kyticu česneku, doma ho dám hore kokotom do vázy (bez vody),strčím do špajzu a pohoda. Loňskej česnek jsem dobral před 14ti dny.

                                NRybar.Honza - Profil | Ne 5.7.2020 20:35:45

                                Petr64 >> Oboje. Část klíčí a část vyschne. Určitě víc jak polovinu úrody vždy nakonec vyhodím

                                  NPetr64 - Profil | Ne 5.7.2020 20:32:06

                                  Rybar.Honza >> Klíčí,nebo sesychá?

                                    NRybar.Honza - Profil | Ne 5.7.2020 20:19:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Česnek se už suší :-) Každý rok mám ale problém, jak v domácnosti česnek co nejdéle uchovat. Bydlím v paneláku a máme teplý sklep. Nějaké nápady?

                                      Ntimb - Profil | Ne 5.7.2020 18:55:50

                                      krkoška >> Havrana mám taky rád. Ale sadbu si nedělám, kupuji od Kozáka.

                                        Nkrkoška - Profil | Ne 5.7.2020 16:01:16

                                        Shu-lin >> v domácnosti by se mi líbil taky☺😊