Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

Nsliver - Profil | Ne 5.7.2020 12:46:41

Lasskoun >> hodný luskoun, hodný. Tu máš kostičku a už neštěkej.

    NLasskoun - Profil | Ne 5.7.2020 12:22:40

    sliver >> ... ahááá,... takže tím vlastně říkáš, že všichni ti zahrádkáři, co jsou napojeni na rozvod laciné užitkové vody, co svépomocně před desítkami let společně zbudovali v Akci-Z (např. v naší a všech dalších zahradních koloniích na území města Mostu, nacházejícího se ve srážkovém stínu Krušných hor, kde zachytávat dešťovku ze zahradních minidomků by bylo zcela plonkové, tudíž všichni zaléváme vodou z Ohře), že všichni tito jsou úplně totálně blbí? ... hmm, tak to jo ... hele, zkus to říci všem těm (dnes již) důchodcům (mnohdy až pětaosmdesátiletejm), že by tu vodu měli nejdřív z řádu natočit do sudů a teprve až pak ji k rostlinám hezky pomalu roznosit konvema ... ty by tě hnali,... berlema ... ":oDD ...
    (to bylo to, o čem jsem psal, že zalít po dešti má v některých případech svoji jistou logiku, anžto pak zákonitě nedojde k teplotnímu šoku ... = pokud se zaleje po předchozím mírném deštíku, kterýžto rostliny "aklimatizuje", tudíž jim pak nijak neuškodí studená voda z vodovodu)

    ... navíc, anžto a jelikož tito seniorší měšťáci furt "playou" a okopávají jak o život (co jiného by také celé dny dělali, že?;o)) + vzhledem k tomu, že tyto letité zahrádkářské kolonie jsou vybudovány na bývalých výsypkách, zplanýrovaných do roviny, tak i v případě, že tu občas sprchne, pak napršená voda nikam nesjede a nenadělá tím pádem v okolí žádnou paseku ...

    ... takže as tak, drobečku ... buď tak laskav a přestaň hloupě napadat ostatní, když nejsi schopen domyslet všechny ostatní (nevesnické) alternativy ... jo, a nepočítej s tím, že bych ti teď snad odpovídal na to Šalamounovo lejno, protože Peťánkovi by pak opět mohlo býti smutno ... pls, buď tak laskav a nekal zdejší poklidné vody ... o to zde totiž fakt nikdo nestojí ... dík ...

      Nkrkoška - Profil | Ne 5.7.2020 10:06:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Petr64 >> tak náš česnek také ještě není zralý. Stojí třetina palic a hlávky mají ještě mnoho slupek.
      Vzal jsem plečku a projel jsem s ní celé políčko. Ať se z půdy dostane zase trochu vlhkosti do ovzduší. U nás žádné závratné deště nehlásí, takže pohoda.
      Přikládám fotky česneku, plečky a snímku, jak vypadá zem před oplečkováním a po... Ušetří to mnoho času, než kdyby se měl okopávat.

        Nkrkoška - Profil | Ne 5.7.2020 8:05:52

        OG >> co se týče odrůdy Havran, tak ten je výborný.. Alespoň do našich podmínek..

          Nsliver - Profil | Ne 5.7.2020 7:08:20

          Lasskoun >> aha, a ty znáš zahrádkáře, který polévá záhony přímo z vodovodu ? Já ne, na vesnici nejsou lidi úplně blbí.
          A co asi ? Každý nemá čas furt okopavat, tak bývá krusta a voda po ní sjede a někde nadělá paseku, místo aby vsákla do záhonů. A politý neokopany záhon je furt lepší než suchý.
          A buď tak laskav a nepiš tady, jako že ty jediný si sežral Šalamounovo hovno, děkuji.

            NLasskoun - Profil | Ne 5.7.2020 2:52:24

            sliver >> ... což však platí jedině tehdy, pokud je voda odstátá na teplotu okolí = z níž rostliny neutrpí teplotní šok (jako např. u chladné vody z vodovodního řádu, použité uprostřed pařáku k před-deštové-závlaze) ...

            ... mmch, co je míněno tím: ... že "když je déšť silný, tak to potom nenadělá tolik škody" (na rozdíl od stavu, když je půda dopředu provlhčená) ... ??? ...

              NPetr64 - Profil | So 4.7.2020 20:49:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              OG >> To já mám každej rok část úrody jednostroučkovej.😉

                NPetr64 - Profil | So 4.7.2020 20:44:04

                rybobuch >> Budu to teď ořezávat. Nechávám si od každý odrůdy 4-5 květů na výsev a zrovna jako indikátor. Vlastní sadbu si dělám už asi 15 roků.

                  NOG - Profil | So 4.7.2020 20:41:02

                  Petr64 >> Taky jsem ho sázel až na konci listopadu. Oproti mně náš natě svěže zelený, já to měl z víc jak poloviny už suchý. Letos už budu dávat jen ten bílý, čtyřstroužkový.

                    Nrybobuch - Profil | So 4.7.2020 20:40:05

                    Petr64 >> A proč tam necháváš to květenství? Budeš si pěstovat plastní sadbu?

                      NPetr64 - Profil | So 4.7.2020 20:30:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      OG >> Tak to je síla. Já dávám česnek do země koncem listopadu- začátkem prosince,takže ho sklízím trochu později (pokud není Sahara,jako poslední roky). Vydělat ho teď v tomhle stádiu ,tak nemám v zimě do čeho nakládat maso. Prostě to musí ještě tak 2-3 tejdny vydržet.

                        NPetr64 - Profil | So 4.7.2020 20:24:14

                        krkoška >> Však uvidíš.

                          Nphoenix410 - Profil | So 4.7.2020 19:52:55 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Přikládám pár letošních lílií. Další rozkvetou asi za 1 - 3 týdny.

                            NOG - Profil | So 4.7.2020 19:51:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Petr64 >> Víš jak se to říká? Lepší vrabec v hrsti, než česnek na kompostu :-)))
                            Já měl některý fialový už sloupnutý a takhle rozevřený, myslím že to je odrůda Havran

                              Nkrkoška - Profil | So 4.7.2020 19:07:18

                              Petr64 >> Zatím nevím. Dnes jsem přijel ze zahraničí. Zítra se na něj podívám :)

                                NPetr64 - Profil | So 4.7.2020 17:06:20

                                brach >> Já laboruju s odrůdou "Zázrak z Kelvedonu" a docela spokojenost. Velký lusky a je sladkej i když uzraje.

                                  Nbrach - Profil | So 4.7.2020 16:35:53

                                  Petr64 >> Nevím - Jitka koupila v Lídlu a pytlík pak vyhodila..

                                    NPetr64 - Profil | So 4.7.2020 16:08:52

                                    brach >> Co máš za odrůdu toho hrachu.....brachu??😉

                                      NPetr64 - Profil | So 4.7.2020 16:04:52

                                      krkoška >> Já nevím jak vypadá ten tvůj,ale hodně kluků ho vytáhlo kvůli mokru a hnilobě trochu předčasně. Já vytáhl pro kontrolu česnek co mám na sadbu a ještě to chce docela dost času,než vyzraje.:-(

                                        Nbrach - Profil | So 4.7.2020 16:00:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        My jsme přes kytičky, hrách a broučky...(A samozřejmě ovoce)
                                        A na poslední fotce je ukázka využití části rybářského prutu...Už jsem kovářovic cérce věnoval asi 6 bambusáků.