Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

Npoky82 - Profil | Út 23.6.2020 19:38:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Nekdo tu resil zivi plot. Nefotil jsem mu muchovniky. Mam to asi 4 rok. Je problem ze jsem to zasadil v dobe sucha tak sem mel co delat aby mi to neposchlo. Nekolik jsem jich musel menit. Ale tedka uz asi bude vse ok.

    Nnovel - Profil | Út 23.6.2020 19:16:46

    Jaký listnatý strom mi poradíte zasadit na stráň 45° podél zahrady, která nás odděluje od sousedního pozemku? Sousedi mají pozemek nad naší zahradou a mají nás jak na talíři. Sice jsou to starší lidé, jsou tam občas a nijak nás nesledují, ale je to nepříjemné.
    Potřebuji něco rychle rostoucího jako optickou bariéru a zazelenění zahrady. Roste tam planě osika, což je krása, bohužel jen na jednom místě a nedaří se mi ji řízkovat, rozmnožit.
    Nechci ty RRD topoly, chtěl bych něco košatějšího.
    Díky za rady :)

      NFRANK71 - Profil | Ne 21.6.2020 13:59:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Protislimáčí bariéra. Samozavlažovací květináč a vodní příkop.😜

        NShu-lin - Profil | Ne 21.6.2020 13:45:43

        b.gun >> děkuju

          NPetr64 - Profil | Ne 21.6.2020 12:40:25

          novel >> Mám vedle giganty a z těch to přelítává. Letos je ale molicí úplně obsypanej rakytník. :-(

            NPetr64 - Profil | Ne 21.6.2020 12:38:45

            draveček >> Je to brnkačka. Už mi zbejva jen asi 2000 čtverců.😉

              Nnovel - Profil | Ne 21.6.2020 12:27:40

              Petr64 >> Tak zrovna molice nam na to vubec neletala 😲 Letos jsem kvuli lonskym zkusenostem s molici, vubec nedaval zeli. Tech par hlav na calamadu si radsi koupim.

                Ndraveček - Profil | Ne 21.6.2020 12:04:20

                Petr64 >> kurde máš co sekat 🤔

                  NPetr64 - Profil | Ne 21.6.2020 11:47:04 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  draveček >> Ještě není kolem chodník, takže bych spadl jen do bláta.😉
                  Sice jsem si chtěl udělat oraz,ale tráva kolem zahrady se dá dělat i v dešti. :-)

                    Ndraveček - Profil | Ne 21.6.2020 11:43:26

                    Petr64 >> máš to super, hlavně davej na sebe pozor, uraz při stavbě je hned, vim o čem mluvím.

                      NPetr64 - Profil | Ne 21.6.2020 11:25:09

                      draveček >> Stojí to za prd,protože to na střeše klouže a nerad bych proškubl térák. Aspoň mám udělanej kontrolní řádek a seřezaný laťovky.

                        Ndraveček - Profil | Ne 21.6.2020 11:04:37

                        Petr64 >> diky za vysvětlení 👍jak stavba?

                          NPetr64 - Profil | Ne 21.6.2020 11:02:56

                          draveček >> Jo. Ten plast s nátěrem je na molici,ale bere to i smutnice a jiný savý breberky.

                            Ndraveček - Profil | Ne 21.6.2020 10:42:48

                            Petr64 >> copak to máš Petře za neřady na tom žlutem plastu? Tam je lep?

                              Ndrvoštěp - Profil | So 20.6.2020 21:56:49

                              Shu-lin >> Roundup. To tě zachrání😂😂😂Stav se pro postřik☠

                                NShu-lin - Profil | So 20.6.2020 20:24:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Nevíte někdo co to je? Dostali jsme loni malou rostlinku na skalku a teď je z toho křák přes čtvrt skalky.

                                  NLosPafkos - Profil | So 20.6.2020 18:09:41

                                  Petr64 >> mě to spásl hlodavec,jdu jim dát véču do pastiček :-)

                                    NPetr64 - Profil | So 20.6.2020 18:07:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    LosPafkos >> Chce to teplo. Ne ale extrém,jakým vyhrožujou na příští víkend. Navíc je letos hafo škodících breberek.😠

                                      NLosPafkos - Profil | So 20.6.2020 18:04:03

                                      Petr64 >> papriky mám taky divné,rajčata jdou.Salát,lilek,cuketa v háji.