Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

Ned - Profil | Pá 19.6.2020 23:42:12

novel >> vypadá to, že to bude asi něco takového, ale tamta odpověď je na mne příliš složitá :-)) Pochopil jsem z toho že mám pozemek zamořený hnojivem :-))

    novel - Profil | Pá 19.6.2020 23:37:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Ned - Profil | Pá 19.6.2020 23:30:59

      Mám takovou záhadu, vypadá to na rostlinný původ a objevil jsem to až letos, asi díky posledním dvoum mokrým měsícům. Říkám tomu osobně hownosliz a vůbec netuším kde se to vzalo. Je to poměrně hodně rozmnožený :-((

        novel - Profil | Pá 19.6.2020 23:15:00

        OG >> Covece to bude asi ten janovec. Ony ty kvety byly asi suche, proto do sedo fialova. Dekuji za tip 😉

          Kruan - Profil | Pá 19.6.2020 22:37:40

          novel >> u nas se tomu rika zajecice...

            novel - Profil | Pá 19.6.2020 22:16:40

            OG >> Květ je vidět na té druhé fotce, pod tím luskem. Takový šedo fialový.

              Dejv - Profil | Pá 19.6.2020 21:44:33

              Milan 66 >> svízel přítula - vytrhávat, vytrhávat :-)

                Milan 66 - Profil | Pá 19.6.2020 21:34:43

                Kluci jak to zlikvidovat?? Ani nevim co to je, ale mam to v keřich.

                  OG - Profil | Pá 19.6.2020 21:11:12

                  novel >> A jaké to má květy, nevíš? Jestli žluté, tak by to mohl být janovec metlatý
                  https://cs.wikipedia.org/wiki/Janovec_metlat%C3%BD

                    novel - Profil | Pá 19.6.2020 20:27:12

                    Ahoj, sice to neni ze zahrady, ale od vody, ale zeptam se. Nevi nekdo co je to za rostlinu? Roste to jako ker a ma takove male lusky.
                    Docela by se mi to libilo domu k jezirku.

                      pohodak - Profil | Čt 18.6.2020 20:39:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Už som sa dočkal aj ja úrody aj ked ceresenka je ešte tenká pekné zarodila....
                      Samozrejme aj bandurocky robia radosť aj keď nielen mne ale aj tým potvoram pasikavim ....postrek zatiaľ nieje možný nakoľko každý deň poprsi

                        Kruan - Profil | Čt 18.6.2020 11:56:52

                        brach >> jj...taky jsem si nasel jine clanky a prostudoval...i tu fotku co jsi postoval jsem videl..to byl nejaky clanek od National Geogrpahics :)

                          brach - Profil | Čt 18.6.2020 11:40:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Kruan >> Jedovatost: všechny části stromu jsou silně jedovaté nebo neidentifikované. Mléčně bílá šťáva obsahuje forbol, což je přírodní organická sloučenina, která byla poprvé izolovaná roku 1934 z krotonového oleje, který pochází ze semen krotonu počistivého, což je jedovatý keř ze stejné čeledi jako Mancinella. Pouhá kapka stékající ze stromu při dešti vám může způsobit puchýře na kůži (zdroj: wikipedia). Pojídání ovoce ze stromu by mělo teoreticky fatální důsledky, nicméně v současné literatuře o tom nejsou žádné záznamy, možná, že nikdo není tak pošetilý a jedovatost stromu je v oblasti, kde jedovatý strom roste široce známá. Podle teorie by požití způsobilo: "těžkou gastroenteritidu s vnitřním krvácením, šokem z bakteriální superinfekce a potenciální ohrožení průchodnosti dýchacích cest v důsledku edému". Jinak se traduje, že ovoce je údajně "příjemně sladké" s následným pikantním pocitem, který se prudce zhoršuje v pálení, slzení a těsnosti hrdla, nesnesitelné bolesti a následném kolapsu.

                            Kruan - Profil | Čt 18.6.2020 6:18:29

                            Milan1208 >> no to je teda pekna mrcha...ale autor clanku by zaslouzil pohlavek...vzdyt tam neni jedina fotka toho stromu...je tam rozmazany detail plodu a pak cedule s vystrahou :)

                              Kruan - Profil | St 17.6.2020 21:23:52

                              draveček >> ja uz mam prd...vsechno uz shnilo

                                draveček - Profil | St 17.6.2020 19:41:59

                                Ned >> ahoj, malem mi spadla brada, ja mam na stromě 20 třešniček🤔nádherná uroda👍

                                  Ned - Profil | St 17.6.2020 16:59:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Ještě týden a budou maximálně konzumní :-)
                                  A pak, že to všechno pomrzlo.

                                    Milan 66 - Profil | St 17.6.2020 13:25:24

                                    Kluci prosim radu. Na jabloni jsem objevil obalece. Postrikat a cim? Nebo je pozde?

                                      MAXXSKATER - Profil | St 17.6.2020 4:38:39

                                      rybobuch >> Napiš tomuto uživateli:

                                      https://www.mrk.cz/clen.php3?id=94823