Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

tuzemak - Profil | Ne 26.4.2015 12:02:35

PYTLAKS >> asi tak nějak,prostě když bude stonek vylízat ven,bude to akurvát.o)))

    PYTLAKS - Profil | Ne 26.4.2015 11:57:56

    tuzemak >> ale jak hluboko?

      tuzemak - Profil | Ne 26.4.2015 11:05:20

      PYTLAKS >> čím více se stím s...š,tím je větčí h...o,pichnu do země a hotovo.-))

        PYTLAKS - Profil | Ne 26.4.2015 10:58:35

        *plech* >> tak já s tím nemám zkušenost,kůpím,picnu do země a děj se vůla boží:-))

          *plech* - Profil | Ne 26.4.2015 10:31:39

          PYTLAKS >> sazecku nedavam tak tri roky, ted vse davam z vlastnich semen, a vysledek je stejnej

            Bono 27,15 - Profil | Ne 26.4.2015 10:23:51

            .

              PYTLAKS - Profil | Ne 26.4.2015 10:13:04

              *plech* >> loni mi čučela ven z hlíny a nevím jestli je to dobře nebo ne,ty co jsem zasadil hlůběji,tak byly takové malé,mám sázečku:-)

                *plech* - Profil | Ne 26.4.2015 10:11:47

                PYTLAKS >> ja je davam pokazde ze semen, jinak jsem ji daval tak ze spičička byla nepatrně vidět, takle jsem to dêlal já :-)

                  PYTLAKS - Profil | Ne 26.4.2015 10:09:29

                  chlapi,jak hluboko sadíte cibulu?

                    Pike - Profil | Ne 19.4.2015 20:44:44

                    ladis09 >> díky moc.

                      ladis09 - Profil | Ne 19.4.2015 20:19:24

                      Pike >> jo určite přihnoj tim to nastartuješ.Ja použivam na 1 hnojeni od agra sprint ma vyšši obsah dusíku to je od března na cca 2 mesíce pak davam další z řady, každy hnojivo ma jiny složení.hnojení určite po sečeni abys ho zas nevysal a před deštěm nebo zalit když by byly vyssí teploty tak by se to mohlo spalit.Hola mista přesej a přehod slabou vrstvou přesate zeminy a uvalcuj a melo by to stačit.

                        Petr64 - Profil | Čt 16.4.2015 20:12:19

                        Royale with Cheese 3 >> To máš dobrý.Já mám na zahradě normální mech s trochou trávy.:o))

                          Royale with Cheese 3 - Profil | Čt 16.4.2015 13:57:25

                          KUBA - >> parádní sajt http://www.kompostuj.cz/. Kde máš anketu?

                            Royale with Cheese 3 - Profil | Čt 16.4.2015 13:46:35

                            Pike >> máš založenej kompost ?

                              Mikulas - Profil | Čt 16.4.2015 13:14:23

                              Royale with Cheese 3 >> jo, lidi jsou hovada, viz ten výčet - Mezi nejčastější plevele v trávníku patří hlavně Smetánka lékařská, sedmikráska, jitrocel, jetelíček, šťovík a mnoho jiných.

                              prakticky všechny ty plevely jsou jedlé, některé léčivé, mnohé obojí... a oni to posypou chemií.

                                Royale with Cheese 3 - Profil | Čt 16.4.2015 13:02:51

                                Pike >> já myslim že pokud je mizernej podklad, musel bys na hustší trávník čekat děsně let. U mě to trvalo 25 let (asi dost spontánní) evoluce a místy jsou beztak dost velký fleky mechu. POdklad je u mě jíl, po v podstatě kompletním přebagrování pozemku , kterej je v prudkým svahu. POkud chceš zásadní zlepšení, prosypávej trávník co nejvíc kompostem a kvalitní zeminou. Tam kde to udělám mechu ubyde a přibyde trávy. Nemyslím si, že by zásadní změna nastala hnojením mimerálními hnojivy. Prostě bez humusu jsem k tomu skeptickej.

                                  Pike - Profil | Čt 16.4.2015 12:33:33

                                  Royale with Cheese 3 >> Tak jinak. Minulý rok v létě jsem na rozbombarované zemi zakládal komplet trávník. Nebylo tam snad ani kousek trávy a sama ta zem je jílovitá a nic moc extra.
                                  Nechci nějaký super koberec, jetel mi třeba nevadí, ale chci, aby to bylo tak nějak rozumně husté, bez holých map. Budu tedy dosívat, myslím, že několikrát. A chci tomu nějak rozumně pomoct, aby ta základní tráva vyrostla nějak rozumně. takže mne napadlo hnojení.
                                  A proto mne zajímá, kdy správně pohnojit. Po sečení, před sečení, po zasetí, před zasetím.

                                    Royale with Cheese 3 - Profil | Čt 16.4.2015 12:24:10

                                    Pike >> odstrašující příklad, k jaké katastrofě vede špatné pohnojení http://milujusvujtravnik.cz/category/osetrovani/hno​jeni/

                                      Royale with Cheese 3 - Profil | Čt 16.4.2015 12:21:02

                                      Mikulas >> http://www.travnik-kvalitne.cz/plevel-v-travniku neuvěřítelný výčet plevelů ! :-) Fakt buzerantská doba.

                                        Royale with Cheese 3 - Profil | Čt 16.4.2015 12:13:10

                                        Pike >> kup si ten specielní sypač na hnojivo. Kdybys ho neměl, stal by ses v satelitu černou ovcí. Uvědom si, že nemáš normální trávník. Budeš pravidelně kontrolován jestli je dostatečně hustý a neobsahuje plevel typu sedmikrásek a pampelišek. O mechu ani nemluvím. Bez vertikutátoru si taky ani neškrtneš.

                                        Na blbou jílovitou zem to nesváděj, tu já mám taky.