Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

NPike - Profil | Čt 16.4.2015 12:08:59

Mikulas >> jo, tu lajnovačku budu brát. Já mám začínající trávník, blbou jílovitou zem, takže to potřebuju povzdbudit.

    NMikulas - Profil | Čt 16.4.2015 11:49:40

    Pike >> já mám permakulturní trávník, tudíž nehnojím, ale mám jeden tip od tchána, který s trávníkem hrozně blbne - to hnoji musíš distribuovat pečlivě a rovnoměrně, on ho "rozhodil" a měl pak všude po trávníku tamvě zelené svěží fleky a pruhy přesně tam, kam hnojivo dopadlo. Tam, co ho dal omylem moc zas trávník vyžloutl. teď jezdí s takovou krabičkou na kolečkách, jakoby lajnovačkou, ze které se to sype rovnoměrně. opruz.

      NRoyale with Cheese 3 - Profil | Čt 16.4.2015 9:25:30

      Pike >> ne. Trávník se hnioí později, až v průběhu vegetačního období , kdy dochází k vyčerpání živin. Mám to načtený, ale jen teoreticky. Nedělám to. Mám normální trávu s kytkama a mechem.

        NPike - Profil | Čt 16.4.2015 8:27:31

        Dotaz na zkušené trávníkáře. Kdy je vhodné trávu teď na jaře pohnojit? těsně po sečení, před sečením, před deštěm, po dešti?
        Jsem fakt na tohle lama, takže radu ocením. Díky.

          NPetr64 - Profil | So 28.3.2015 18:15:56

          Kurňa.Su nějak naměkko.Jdu to jaro zapít.:o))

            NPetr64 - Profil | So 28.3.2015 18:15:07

            Už aby začly i azalky.

              NPetr64 - Profil | So 28.3.2015 18:14:20

              Za chvíli bude všude žluto.

                NPetr64 - Profil | So 28.3.2015 18:13:36

                Hyacinty,modřence a ladoňky už taky valí.:-)

                  NPetr64 - Profil | So 28.3.2015 18:12:02

                  Konečně skončila zima.Lýkovec je v plným květu.Jestli uzrají bobule,konečně ho namnožím a začnu vracet do lesa.

                    NLSD - Profil | Pá 27.3.2015 16:57:30

                    Mikulas >>

                    Jj :-)

                      NMikulas - Profil | Pá 27.3.2015 16:28:29

                      Petr64 >> no uvidim :)

                      LSD: afrikány? :)))

                        NPetr64 - Profil | Pá 27.3.2015 16:00:29

                        Mikulas >> I semeno v zemi reaguje na délku denního světla.Je ale náchylný na hnilobu.

                          NLSD - Profil | Pá 27.3.2015 15:41:04

                          Už mi taky něco roste

                          :-)))

                            NMikulas - Profil | Pá 27.3.2015 9:55:08

                            Petr64 >> já je mám v truhlíkách mezi oknama, ještě ani nezačaly klíčit, snad do konce dubna z nich budou pěkné sazeničky, ale nevím, já umím stromy a keře, tohle dělám podruhý v životě :)

                              NPetr64 - Profil | Čt 26.3.2015 20:47:36

                              tomsa >> Tak viděl sem,že i kolchozníci dávali kobzole do země.Dokonce už před měsícem.

                                Ntomsa - Profil | Čt 26.3.2015 20:45:02

                                Petr64 >> U nás se vždycky říkalo, na Hitlera kobzol do země, ale jak píšu níže, půjde to pod fólii.

                                  NPetr64 - Profil | Čt 26.3.2015 20:41:00

                                  splavek >> Papriky budu přepichovat teď o víkendu.Minulou neděli sem se drbal s majoránkou a celerem.:o(

                                    NPetr64 - Profil | Čt 26.3.2015 20:39:53

                                    Mikulas >> Není brzo??Ty dám do země až koncem dubna.

                                      NPetr64 - Profil | Čt 26.3.2015 20:38:06

                                      tomsa >> Na jednom řádku máš o bramboru víc.:o))

                                        Ntomsa - Profil | Čt 26.3.2015 20:07:27

                                        splavek >> Jo ovečky rozhodujou a padre posvětí...
                                        Už se těším, jak se nám to tady zase začne zelenat a dozrávat.