Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

NPetr64 - Profil | Út 15.7.2014 21:49:48

jariss >> Medvědí česnek je jako křen.Roste si kde chce a né tam kde chceš ty.Já ho mám pár kousků na zahradě,ale nemnoží se.Mimo zahradu sem ho nedával a je ho tam jako konvalinek.:o)

    Njariss - Profil | Út 15.7.2014 21:40:43

    Petr64 >> Jen tak čistě náhodou, nemáš zkušenost s pěstováním Medvědího česneku?
    Cibulky + bal jsem si dovezl od máti, kde v určitých úsecích řeky Oslavy je velice hojně zastoupen. Jako dítě jsme jej trhaly pro prarodiče, pak byl použit, byť sušený do různých polévek a pokrmů.

      Njariss - Profil | Út 15.7.2014 21:28:18

      Petr64 >> Zkusím a uvidím, když se nezadří, budu se ptát dále. Díky za ochotné odpovědi a hlavně trpělivost s náma neznalcema.

        NPYTLAKS - Profil | Út 15.7.2014 21:28:10

        Petr64 >> nejsem oprávněn.-))

          NPetr64 - Profil | Út 15.7.2014 21:26:59

          PYTLAKS >> Však vím.Jen se nesmíme sjíždět k vodě autama.To pak ztrácíme čas abstinováním.:o))

            NPetr64 - Profil | Út 15.7.2014 21:26:09

            jariss >> Já to zalil jen jednou.Mám ale pozemek u lesa a tím pádem je silná rosa.Substrát má být vlhkej a né mokrej.

              NPYTLAKS - Profil | Út 15.7.2014 21:25:19

              Petr64 >> to jsme dva.-)

                Njariss - Profil | Út 15.7.2014 21:24:59

                Petr64 >> Co je to nepřelívej? Raději rosit, nebo udělat do truhlíku drenáž?

                  NPetr64 - Profil | Út 15.7.2014 21:22:02

                  PYTLAKS >> Su starší člověk a mám věčnou žížu.Sáňky sou bezpečnější.:o))

                    NPYTLAKS - Profil | Út 15.7.2014 21:20:34

                    Petr64 >> jenže já bych si to chtěl zkusit sám,víš jak,člověk se učí celý život:-)),ale dík za nabídku taká se neodmítá:-)přijeď v zimě a místo ventek si vem lyže:-)

                      NPetr64 - Profil | Út 15.7.2014 21:20:10

                      jariss >> Hlavně to dej do chládku a nepřelívej.

                        Njariss - Profil | Út 15.7.2014 21:18:03

                        Petr64 >> 100% odpověď a já to nařízkuji a nebudu řešit, zda to bude s patkama, nebo bez. Hlavně čím víc, tím větší naděje na úspěch.

                          NPetr64 - Profil | Út 15.7.2014 21:15:11

                          PYTLAKS >> Hele.Mám náladovou manželku a živej plot nebude.Jak mi buxus zakoření,dodám ti to hotový.Teď už stejně bude konec řízkovací sezony a blbě by se ti to chytalo.

                            NPYTLAKS - Profil | Út 15.7.2014 21:11:54

                            Petr64 >> já jsem vzal je pár halůzek co jsem ostříhal u jedné chalupy co nám vadilo při robotě.-)),jinak dojet můžeš,ale není tu kde chytat:-))

                              NPetr64 - Profil | Út 15.7.2014 21:07:17

                              PYTLAKS >> Než bych se Tome tak rozepisoval,raději ti to o víkendu nafotím a nebo přijedu zalapat a zrovna ti to nařízkuju sám.:o)))

                                NPYTLAKS - Profil | Út 15.7.2014 21:02:57

                                Petr64 >> co znamená řízek s patků?zo šmikma seříznůt?nemůže být místo rašeliny substrát?když dojdu do obchodu a řeknu že chcu stimulátor,tož budů vědět?jak se to jmenuje ten křák:-))díky ti:-)

                                  NPetr64 - Profil | Út 15.7.2014 20:44:51

                                  jariss >> Ještě nevíš jestli je rada dobrá.Při nákupu si hlavně přečti návod a určení.Je blbost kupovat něco jinýho,než na dřeviny.Potom při řízkování udělej víc variant řízků.S patkou,bez patky,koncový výhony.....Některý se ti chytnou.

                                    Njariss - Profil | Út 15.7.2014 20:41:15

                                    Petr64 >> I tak ještě jednou díky. Za dobré rady není málo díků.

                                      NPetr64 - Profil | Út 15.7.2014 20:29:04

                                      medvěd >> Já je kdysi v Olešnici sbíral v jahodách.Nosila je tam asi kuna (nebo něco jinýho) od sousedů.:o)

                                        Nmedvěd - Profil | Út 15.7.2014 20:27:12

                                        Petr64 >> ty beru z jinýho dvorku.