Zahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro

Tak sem prošel MRK a jeho "jádra" a nikde jsem nenašel nic o zahradě. Je jaro, budovatelská a pěstitelské pudy jsou nastartovány... aspoň u mě. Jak jste na tom vy? Máte zahradu, pěstujete, budujete? Taky Vám toho půlka letos zmrzla jako mě? :-)
Autor diskuse: KUBA - Profil , 27.4.2012 všeobecné - domací dílna

NRoyale with Cheese 3 - Profil | Út 29.4.2014 9:53:05

medvěd >> no, já jen že ročně zkarbonizuju 20 prm dřeva, do záhonů jde všechno, a vidím že to trvá ... :-)

    Nmedvěd - Profil | Út 29.4.2014 9:42:02

    Royale with Cheese 3 >> znáš to,my lonťáci máme čas

      NRoyale with Cheese 3 - Profil | Út 29.4.2014 9:35:19

      medvěd >> určitě stačí, ale jde to pomalu :-)

        Nmedvěd - Profil | Út 29.4.2014 9:31:20

        Royale with Cheese 3 >> nestačí když dávám do kompos´táků popel z grilu a krbovek?

          NRoyale with Cheese 3 - Profil | Čt 24.4.2014 2:06:21

          Chlapi, máte někdo zkušenost s biouhlem a karbomulčem ? Trochu jsem o tom četl a je to eko a in.Ale zda to fakt stojí za investici, to je otázka... Krom toho - tip na kvalitní grilovací uhlí.. :-)
          http://www.lamiaceae.cz/post/biouhel-otazky-a-odpov​edi-56/

            NPYTLAKS - Profil | Po 14.4.2014 16:48:47

            splavek >> dík za info:-)

              Nsplavek - Profil | Po 14.4.2014 16:35:15

              PYTLAKS >> Taky,když už do toho dám peníze na sadbu a práci tak rozhodně chci mít co největší úrok:-):-):-)))) Stříkám plíseň a mandelinku.

                NPYTLAKS - Profil | Ne 13.4.2014 21:08:35

                splavek >> jo,budu sledovat,dík za info:-)a propo,když už jsme u těch kobzalí,ty stříkáš taky proti plísni?

                  Nsplavek - Profil | Ne 13.4.2014 19:03:02

                  PYTLAKS >> Jak už jsem psal,záleži na infekčním tlaku.Já mám u nás vyzkoušeno,že jeden dva postřiky až tolik neřeší,ono taky záleží koho máš za souseda a jak se stará třeba o zemáky,když už v půlce července mají zemáky černé na tabák,tak rozhodně ty budeš mít problémy s plísní větší než ten kdo nemá široko daleko nic.

                    NPYTLAKS - Profil | Ne 13.4.2014 18:54:28

                    splavek >> stříkám před plísní a jednou to vždycky stačilo,asi to letos pro jistotu vezmu dvakrát:-)

                      Nsplavek - Profil | Ne 13.4.2014 18:51:57

                      PYTLAKS >> S těmi truhlíkovými nemám žádné zkušenosti,ale nejspíš na ně jde plíseň bramborová stejně jako na ty tyčkové. Jeden postřik nic nezachrání, oni lidi si myslí, že když jednou postříkají až se jim začne objevovat plíseň na listech a plodech tak to zachrání, ale to už je víceméně s křížkem po funuse.

                        NPYTLAKS - Profil | Ne 13.4.2014 18:47:49

                        splavek >> aha,já jsem myslel,že stačí jednou postříkat a hotové:-)chery truhlíkové se taky stříkají?

                          NMilan3 - Profil | Ne 13.4.2014 18:27:56

                          už to krásně roste,všechno se zelená....

                            Nsplavek - Profil | Ne 13.4.2014 18:14:46

                            PYTLAKS >> To vše záleží na infekční tlaku,v době největšího ifekčního tlaku tak zhruba jeden postřik za deset až čtrnáct dní(když je velký tlak,tak po týdnu),napřed něčím razantnějším systémovým(dithane, novozir) a potom jen kontaktní postřik,ten má většinou krátkou ochranou lhůtu,u mědnatých postřiků (kuprikol, furguran, shampion) to jsou tři dny. Řekl bych, že za to vegetační období tak čtyři postřiky jsou minimum.Nejlepší by to bylo nastudovat podle nějaké metodiky,určitě se na internetu tohle dá dohledat,Já to řeším podle zkušenosti a citu pro věc.

                              NPetr64 - Profil | Ne 13.4.2014 13:34:32

                              Jen se tak trochu podepsala dvouměsíční absence z důvodu neschopenky na záhonech,a druhou půlku víkendu budu plet jak o život.:-(

                                NPetr64 - Profil | Ne 13.4.2014 13:32:38

                                Jen se tak trochu podepsala dvouměsíční absence z důvodu neschopenky na trávě,takže půlku víkendu budu lítat se sekačkou jako ďas.:-(

                                  NPetr64 - Profil | Ne 13.4.2014 13:26:17

                                  Prstnatce a pětiprstky už taky pěkně lezou ze země.

                                    NPetr64 - Profil | Ne 13.4.2014 13:23:49

                                    Tak sem byl včera okouknout zahradu.Něco málo už tam nakvétá,takže alespoň částečná spokojenost.

                                      NPYTLAKS - Profil | Ne 13.4.2014 10:56:59

                                      splavek >> to stříkáš ty rajčata permanentně?nebo stačí jeden postřik a pak druhý opakovat po skončení ochrany?

                                        Nkosvi - Profil | So 12.4.2014 18:12:04

                                        Jahodník